כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
האכיפה הבררנית בהפגנות

השר נגד היועמ"שית: "היא מצויה בניגוד עניינים חריף"

"האכיפה הבררנית זועקת לשמיים". בשל הטענות על האכיפה בהפגנות נגד הרפורמה המשפטית, השר וסרלאוף מזהיר את היועמ"שית: "למנוע מצב בו שר בממשלת ישראל עותר כנגד היועצת המשפטית שלו" (חדשות)

בני סולומון | כיכר השבת |
וסרלאוף ובהברב מיארה (שריה דיאמנט, מרים אלסטר, פלאש 90)

שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי יצחק וסרלאוף, פנה ביום שישי במכתב נוסף ליועמ"שית בהרב-מיארה נגד ההפגנות.

במכתבו, סתר השר וסרלאוף את תשובת היועמ"שית למכתבו הקודם והזהיר כי בעקבות העדר אכיפה מול סדרת ההתפרעויות שאירעו במסגרת המחאה כנגד הרפורמה המשפטית יעתור נגדה לבג"ץ.

לדברי השר: "ראוי לפעול ולהשתדל ככל האפשר על מנת למנוע מצב בו שר בממשלת ישראל פונה ועותר כנגד היועצת המשפטית שלו, על מאמצה לסכל את מדיניות הממשלה וסביב מחדליה בתחום אכיפת החוק והדין".

השר וסרלאוף תקף במכתבו את היועמ"שית וטען כי היא מצויה בניגוד עניינים בעקבות התנגדותה לקיים דיון בממשלה על האכיפה הבררנית: "טענת כי לכאורה הממשלה מצויה בניגוד ענינים בשל היות המחאה מופנית כנגדה. קביעה מצדך לפיה בעיתוי הנוכחי מעורבות מוסדית ו"ענין אישי" בנושאי ההפגנות משבשת את שיקול הדעת ומעוררת קושי רב – גובלת באבסורד ובניתוק".

בין יתר הטענות ציין השר וסרלאוף במכתבו את מחדלי האכיפה בפתיחת תיקים, מעצרים, תביעות משטרתיות והעדר כתבי אישום של הפרקליטות.

בפנייתו דרש השר וסרלאוף "פעם נוספת ואחרונה" מהייעוץ המשפטי לממשלה להשיב לו באופן מידי אודות הכוונה לתקן את מחדלי האכיפה השיטתיים והמדיניות המשפטית. "בלא תשובה הולמת מעין זו, אאלץ - בצער ובמבוכה - לבחון אפיקי פעולה חלופיים" סיים את מכתבו.

שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי, יצחק וסרלאוף מסר בתגובה לתשובת הפרקליטות: "האכיפה הבררנית זועקת לשמיים, היא מיטוט שלטון החוק וריסוק אמון הציבור במערכות האכיפה. הפרקליטות שבתקופת ההתנתקות פעלה כמו נמר אימתני והגישה בהליכי בזק מאות כתבי אישום בגין חסימות כבישים, כולל בקשות למעצרים עד תום ההליכים נגד מתיישבים, הפכה כיום לחתול ישנוני ולא מתאמצת לייצר אפילו מראית עין של אכיפה כלשהי. האכיפה הבררנית הזו של הפרקליטות מלמדת היטב כמה נדרשת רפורמה יסודית ומקיפה במערכת המשפט ונמשיך להיאבק שהרפורמה תעבור".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר