כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
כך הגיב שר המשפטים

יוציאו את רה"מ לנבצרות? זה התאריך לדיון בנושא בבג"ץ

בשבוע שעבר קיבלו בבג"ץ את העתירה שהוגשה נגד ראש הממשלה נתניהו, בה יש דרישה להוציא אותו לנבצרות. היום, הודיעו בבג"ץ על התאריך בו ידונו בעתירה (חדשות, משפט)

בני סולומון | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-א' באב תשפ"ג | 19.07.23
ראש הממשלה בנימין נתניהו (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

בשבוע שעבר החליטה שופטת בית המשפט העליון רות רונן, כי שופטי העליון, כן יקיימו דיון בעתירה שהוגשה על ידי אזרחים, לפסול את כהונתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, היום נקבע התאריך.

כזכור לפני מספר שבועות, הגישו עשרות אזרחים את העתירה נגד ראש הממשלה, כאשר בראש הרשימה, ניצב הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ.

העותרים טוענים, כי נתניהו הפר את הסדר ניגוד העניינים שלו, כאשר הוא הלכה למעשה כן מתערב בהליכי החקיקה של הרפורמה המשפטית.

היום כאמור הודיעו בבג"ץ, כי הם ידונו בעתירה ב-12 לחודש ספטמבר, כאשר בראש ההרכב תעמוד נשיאת העליון אסתר חיות - זמן קצר לפני שהיא מסיימת את תפקידה, וכן השופטים פוגלמן ועמית.

בנוסף קבעו שופטי בג"ץ, כי היועצת המשפטית לממשלה תצטרך לספק בחודש הקרוב תשובות על טענתה בתגובה המקדמית, בה היא אמרה, כי סוגיית ניגוד העניינים מטופלת כיאה.

סגן ראש הממשלה ושר המשפטים יריב לוין הגיב: "במדינה דמוקרטית מי שמכריע מי יהיה ראש הממשלה הוא הציבור. התערבות בג״ץ, בחוסר סמכות, היא ניסיון מסוכן לרמוס את בחירתם הדמוקרטית של כ-2.5 מיליון אזרחי ישראל שבחרו רק לפני מספר חודשים בבנימין נתניהו לראשות הממשלה".

כזכור, נתניהו הודיע בפומבי כי הוא ימשיך לפעול בעד הרפורמה וזאת למרות ההגבלות שהטילה עליו היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה, ולכן, סבורים העותרים כי בג"ץ חייב למנוע באופן מיידי את המשך כהונתו של נתניהו.

"עתירה זו מבוססת על עמדתה ועל קביעותיה המפורשות של היועצת המשפטית לממשלה", נכתתב בעתירה: "כפי שבאו לידי ביטוי באופן מפורט במסגרת תגובתה לבקשה לפי פקודת בזיון בית המשפט, שהוגשה נגד ראש הממשלה במסגרת בג"ץ ניגוד העניינים. העותרים יטענו כי מתגובתה של היועצת המשפטית לממשלה ומהניתוח המשפטי שהוצג על ידה שם, נובע הצעד המשפטי המבוקש בעתירה והוא - מתן צו שיפוטי הקובע כי המשיב 1 מנוע מלהמשיך ולמלא את תפקיד ראש הממשלה".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר