"בגלל הרמדאן"

חמאס מחבל בעסקת חטופים: זו הסיבה לכך | כל הפרטים

בכלי התקשורת בארץ ובעולם הערבי מנסים להבין מגוע עסקת החטופים בין ישראל לחמאס לא יצאה לדרך | הדעות בעניין חלוקות - החל מדרישות של ביבי ועד לתאוות הרצח של סינוואר (אקטואליה)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
יחיא סינוואר ובנימין נתניהו (עבד ראחים חאטיב - פלאש 90 | יריב כץ - לע"מ)

שבועות לאחר הבעת האופטימיות (הזהירה) בישראל בנושא עסקת החטופים מול החמאס על בסיס המתווה שהושג בוועידת פריז השנייה, וחמאס טרם הגיב להצעות הישראליות בתיווך ארה"ב וקטאר, זאת למרות שהנשיא האמריקני ביידן הודיע כבר לפני ימים על הפסקת אש בין ישראל לחמאס ביום שני.

בכלי תקשורת ישראלים, מצטטים גורמים בכירים בישראל שטוענים כי הסיבה לכך שחמאס טרם הגיב לעסקה, והוא למעשנ מחבל בה - היא העובדה שחג הרמדאן המוסלמי מתקרב, ובחמאס, וביחוד לעומד בראשו, ישנה תקווה כי ערביי יו"ש יצטרפו למלחמה באופן אקטיבי בחסות החג.

לטענת הגורמים, סינוואר מעוניין להיכנס לרמדאן כאשר הלחימה בעזה נמשכת, והחג שגם בימי שגרה הפך למועד נפיץ - יבעיר את שטחי יו"ש כאשר סיבות להבערת השטח מעולם לא חסרו.

בכך מקווים בחמאס, כי ישראל תילחץ ותתפשר עוד יותר בנושאים העומדים בשורש המחלוקת בין חמאס לישראל ואולי אף ישיגו הסכם בחסות לחץ בינלאומי להפסקת אש ארוכה, רחבה וכוללת יותר.

מנגד, גורמים אחרים בתקשורת הישראלית מצטטים גורמים ישראלים שמפילים את האשמה על ראש הממשלה נתניהו.

לטענת אותם גורמים, נתניהו הציב לפתע דרישה כי ישראל תקבל מהחמאס את רשימת החטופים שעדיין בחיים - כתנאי מוקדם לכל עסקה עם החמאס.

אותם גורמים מעבירים ביקורת על נתניהו וטוענים כי בעבר עסקה מול חמאס נכשלה בדיוק בשל אותה סיבה - תנאי מאוחר של רה"מ לקבל את רשימת החטופים החיים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר