שלב אחרי שלב

זו התכנית של נפתלי בנט למיטוט החמאס - בלי להיכנס לעזה

ראש הממשלה לשעבר מקפיד בימי המלחמה להתראיין לרשתות התקשורת השונות בעולם ומציג תכנית יסודית ומהפכנית למיטוט שלטון חמאס בעזה, בלי כניסה קרקעית לעומק הרצועה | "התכנית נבדקה על ידי מומחי לדין בינלאומי ועומדת בכל מבחני הדין הבינלאומי"(חדשות)

מישאל לוי | כיכר השבת |
רה"מ לשעבר נפתלי בנט, מרבה להתראיין (צילום: Photo by Avshalom Sassoni/Flash90)

ראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט מתראיין לא מעט מאז תחילת מלחמת חרבות ברזל, בעיקר לרשתות התקשורת הזרות, בראיונות אלו הוא מציג תכנית מקיפה וייחודית למיטוט שלטון חמאס והכנעתו בלי להכניס כוחות גדולים לפעילות קרקעית בעזה, יצוין כי גם בימי הקורונה, בנט הוציא תוכנית ואף ספר, בהם הוא הסביר איך לנצח את הקורונה.

בנט מדגיש כי חמאס מצפה לפעילות קרקעית של ישראל ומחכה לחיילינו במנהרות ובמקומות ממוקשים וממולכדים.

הנחות מוצא:

⁃ חמאס הכין משך 15 שנה מערכת מנהרות עצומה, מדינה תת-קרקעית, בדיוק כנגד כניסת כוחות ישראלים.

⁃ כשחמאס ביצע את השבת השחורה הוא ציפה בדיוק לתגובה קרקעית סטייל ״עופרת יצוקה״ ושאר המבצעים.

⁃ חמאס בונה על כך שניכנס לכל בונקר ולכל מנהרה בלחימה של פינצטה על מנת לגבות מאיתנו מחיר דמים יקר.

⁃ איראן, חיזבאללה וחמאס מעוניינים שנשקיע כוחות רבים לעומק הרצועה כדי שיהיו לנו פחות כוחות פנויים למערכה נוספת, צפונית וגם יהודה ושומרון ועוד.

⁃ חמאס רוצה שבמהלך הכניסה תהיה הסתבכות שלנו שתיאלץ אותנו לגרום נזק אגבי כבד של הרג ילדים עזתיים וכד, כך שהעולם יכפה עלינו לעצור.

⁃ חמאס הרחיק מן הסתם נכסים רבים, כולל הנהגה ומפקדים לדרום הרצועה, והשאיר בצפון הרצועה פעילים פשוטים להתקוטט איתנו.

⁃ ולכן, אסור לנו לפעול על פי הציפייה של חמאס

אסטרטגיה: מצור על עזה,

1. להפתיע ולא להיכנס לעומק הרצועה כפי שחמאס מצפה שנעשה, אלא להטיל מצור מוחלט על צפון הרצועה, לייבש ולחנוק את מחבלי החמאס במנהרות עד שייאלצו לצאת.

2. ליצור רצועת ביטחון חדשה בעומק של 2 ק״מ לתוך שטח הרצועה לאורך כל הגבול שלנו, רצועה קבועה. זאת באמצעות הפעלת כוח אש עצום וכוחות קרקעיים, והנדסה. דמיינו דחפורים שפשוט משטחים את השטח.

3. להפעיל בלי הרף כוח אש על חמאס בכל רחבי הרצועה. ישראל עורכת סדרה מתמשכת של פעולות קרקע ממוקדות עם עוצמת אש עצומה, לפרק שכונה-שכונה מחמאס. אין צורך לצוד כל חמאסניק בתוך מחילה ומנהרה.

4. תושבי עזה שוהים בחצי הדרומי של הרצועה או מחוץ לרצועה עד תום המלחמה: כשחמאס יתפרק מנשקו באופן חד צדדי וישחרר את כל בני הערובה. זאת, כמובן, ע״פ הדין הבינלאומי, כדי לשמור על חייהם. מדינות בעולם יכולות לקלוט את הפליטים – באופן זמני כמובן – עד לכניעת חמאס ולתום המלחמה. בין 6 חודשים ל-5 שנים.

5. בדרום הרצועה מאפשרים מסדרונות הומניטריים, ומאפשרים (אך לא נותנים בעצמנו): מים, אוכל, תרופות. זאת כנדרש ע״פ הדין הבינלאומי.

6. לא מאפשרים לאף טיפת דלק להיכנס לרצועה כולה. בלי דלק אין מנהרות כי אין איוורור ואין תאורה. כל טיפה שנכנסת לרצועה עוברת לחמאס. דלק=לחימה. לכן אף לא טיפה.

7. סבלנות אסטרטגית: לגרום לזמן החולף לפעול לטובתנו. יש לנו כל הזמן שבעולם.

8. לאחר פעולות קרקעיות ראשוניות, יש לשחרר הביתה 250,000 מילואמניקים בהקדם, כדי לשחרר לחץ כלכלי-אזרחי, להחזיר את הכלכלה ואת החיים לסדרם. אסור לנו סתם להלחיץ את עצמנו באופן מלאכותי רק בגלל שגייסנו 350,000 אנשי מילואים.

9. כל מדינה בעולם שמביעה כאב על מצב הפליטים בדרום מוזמנת לארח באופן זמני פליטים (סקוטלנד, מצרים, טורקיה וכד).10. נמנעים ככל האפשר מנזק אגבי, אשר עלול לקטוע את הפעולה הישראלית לפני השגת הכניעה של חמאס.

יתרונות התכנית

– תחבולה והפתעה: זה בדיוק הפוך ממה שחמאס התכונן אליו משך עשור והפוך ממה שהוא מצפה שצה"ל יעשה.

– מייבש את פעילי חמאס. פעילי חמאס ממתינים חיילינו במנהרות. במצור הם ייאלצו לחכות חודשים במנהרה, רטובים, רעבים, מדוכאים, ועם מיצוי הדלק המנהרה תחשיך, וייגמר שם החמצן.

– מעביר את הלחץ מישראל לחמאס; מעביר את המנוף מחמאס אלינו. כרגע כל המנוף אצלם. החטופים. הם ישחקו וישחקו בנו. הדבר הזה הופך את הקערה ובעצם המנוף עובר אלינו.

– הנהגת חמאס תימצא בדילמה: או חמאס או מדינת עזה. אם סינואר לא יתפרק מנשקו הוא ייכנס להיסטוריה בתור מי שהרס את המדינה שלו והביא על עמו אסון היסטורי.

– מפחית באופן דרמטי את הסיכויים למעורבות חיזבאללה: א. אין להם טריגר ספציפי להיכנס למלחמה. ב. כוחות ישראל נשמרים רעננים ופנויים להכות בלבנון.

– קו הגנה מדיני בר קיימא: עד שהישראלים לא חוזרים הביתה גם העזתים לא חוזרים הביתה. כו-לם הולכים הביתה ביחד: בני ערובה ישראלים חוזרים הביתה לישראל, משפחות מעוטף עזה יחזרו רק עם היעלמות חמאס, וגם תושבי עזה יוכלו לחזור כי המלחמה נגמרה והסכנה לחייהם חלפה.

לדברי בנט: "התכנית נבדקה על ידי מומחי לדין בינלאומי ועומדת בכל מבחני הדין הבינלאומי".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר