כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
הסיפור המסעיר משדה הקרב

החייל נלחם בטבח, מת מוות קליני וסיפר: זו המלחמה שראה בשמים | צפו

עמירם, חייל שנפצע במהלך הקרבות עם המחבלים בטבח בשמחת תורה, מת מוות קליני - וכשחזר, סיפר לחבריו על המלחמה האמיתית שראה בשמים | הפוסק הרב בנימין חותה שוחח איתו ומספר את הסיפור המלא (חרדים)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
הרב בנימין חותה עם סיפור המוות קליני של החייל

הפוסק הגאון רבי בנימין חותה ביקר השבוע באחד הבסיסים, כדי לעודד ולחזק את החיילים לפני יציאתם לשדה הקרב, ולהתפלל יחד איתם לבורא עולם.

במהלך לימוד התורה בכולל האברכים שברשותו, כשקול התורה מהדהד ברקע, מספר הרב חותה סיפור פלאי - ששמע משלושה חיילים בבסיס, ולאחר מכן אף אימת את הסיפור עם החייל המדובר.

וכך מספר הרב חותה: "היינו באחד הבסיסים, עמדו שלושה חיילים לא דתיים וסיפרו שביחידה הקרבית שלהם, יש להם חבר בשם עמירם שהיה בלחימה הקשה, בטבח הנורא - הוא כרגע שוכב ב'סורוקה' ואני הבוקר דיברתי איתו בטלפון, לחזק את הסיפור.

"הם מספרים שהם נסעו לסורוקה לבקר אותו, והוא מספר להם שהמחבלים ירו בו הוא נפגע וקיבל מוות קליני. עלה לשמים, שם הכניסו אותו לבית מדרש גדול ומאחוריו הרבה הרבה אברכים ואומרים לו שכל האברכים האלה נלחמים עליך שתישאר למטה, כשמצד שני יש לוחמים למעלה שחלילה רוצים שיישאר למעלה.

"בסוף, נצחו הארבכים והוא נשאר חי למטה. הוא אמר לחברים שלו, 'תדעו לכם, לומדי התורה בבתי המדרש, הישיבות, האברכים ותלמודי התורה - אפילו אם לא מתכוונים לכך וקל-וחומר אם מתכוונים, הם נלחמים עלינו הלוחמים, על כל אחד ואחד.

"כל אחד שנפגע שידע יש מלחמה ענקית של התורה, שזכות הלימוד להציל אותו ולשמור אותו".

צפו בסיפור המלא

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר