היום ה-76 למלחמה | עדכונים שוטפים

הסלמה מול חיזבאללה: צה"ל תקף במרחק 32 ק"מ מהגבול | כמות הלוחמים בעזה - הוגדלה

הלחימה נמשכת ברצועת עזה, ולפי דיווחים צה"ל תקף היום ברימאל היוקרתית בין היתר, וכן השמיד את רשת המנהרות ברובע הבכירים שנחשף אמש | במקביל, גם בלבנון תקיפות בתגובה לירי לעבר ישראל ולאחר פגיעה בבתים | בצל הלחצים ואיומי חמאס על אי נכונותם לדון במתווה לשחרור חטופים: גנץ ונתניהו הבהירו שהלחימה תמשך | כל העדכונים, דקה אחר דקה (חרבות ברזל)

כתבי כיכר השבת | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-ט' בטבת תשפ"ד | 21.12.23
פגיעה ישירה בגליל, רסיסים באשדוד, גבעת שמואל ובני ברק (צילום: רשתות חברתיות - שימוש ע"פ סעיף 27א לזכויות יוצרים)

עדכונים שוטפים - דקה אחר דקה

23:11: דיווחים פלסטינים כי מנכ"ל משרד הבריאות בעזה, מוניר אל-בורש, נפצע בהפצצות בג׳באליה.

22:30: לפי הדיווח בעיתון הערבי א-שרק אל-אווסט חלה הסלמה בלחימה של ישראל מול חיזבאללה זאת לאחר שארגון הטרור של נאסרללה החל להשתמש ב"טילי תבערה". בתגובה תקפה ישראל במרחק של 32 ק"מ מהגבול - המרחק הגדול ביותר מהגבול שהותקף מאז פרוץ המלחמה.

21:28: דיווח של אלון בן דוד בחדשות 13: צה"ל הפיץ ללוחמים תמונות ושמות של חטופים שעשויים להימצא במקומות שבהם הם פועלים.

21:04: ראש הממשלה נתניהו לנציגי משפחות שכולות מפורום הגבורה: "לא יהיה עוד סבב. יש הסכמה לאומית והיא חובקת את העם כולו: צריך שיהיה ניצחון - עד להשלמת היעדים. זו מלחמה קשה ואכזרית, ואתם יודעים עד כמה זה קשה. נעשה הכל כדי לשמור על החיילים".

נתניהו עם נציגי פורום הגבורה (צילום: עמוס בן גרשום / לע״מ)

20:37: נתניהו נפגש עם הרמטכ״ל אחרי העימות בקבינט השבוע עם השרים רגב ובן גביר והבהיר לו שיש למגר את תופעת ההדלפות מהקבינט ושהוא מעניק לו ולצבא גיבוי מלא. כך לפי דיווח של עמית סגל.

20:15: דובר צה"ל: במהלך היום, צה"ל תקף באמצעות מטוסי קרב, כלי טיס של חיל האוויר וירי טנקים תשתיות טרור של ארגון הטרור חיזבאללה בשטח לבנון.

מוקדם יותר היום זוהו מספר שיגורים משטח לבנון לעבר מספר מרחבים בגבול. צה"ל תקף באש את מקורות הירי. בנוסף צה"ל תקף בירי ארטילרי מספר מרחבים בשטח לבנון.

20:00: לוחמי יחידת יהל״ם ולוחמי צוות הקרב של חטיבה 401 השמידו את רשת המנהרות האסטרטגית ב״רובע הבכירים״ של חמאס ברצועת עזה.

לכתבה המלאה - כנסו כאן
(צילום: דובר צה"ל)

19:41: חיזבאללה מודיע על המחבל המחוסל ה-119 משורותיו מאז פרוץ המלחמה. ההערכות כי מספר המחוסלים גבוה יותר.

18:54: דובר צה״ל: צה”ל ימשיך להתאמן בשטחי האימונים (שטחי אש) ברחבי הארץ במהלך סוף השבוע, נדגיש כי הכניסה לשטחי האימונים אסורה והיא מהווה סכנת חיים ופוגעת בפעילות הכוחות. בנוסף, ייתכן וישמעו קולות ירי ופיצוצים בישובים הסמוכים.

צה"ל מבקש בכל לשון של בקשה מהציבור לא להיכנס למרחבים האסורים, ולאפשר לכוחות הביטחון להמשיך ולבצע את משימותיהם - מדובר בסכנת חיים. צה"ל מדגיש כי במידה ונתקלתם בנפלי חימוש, ההנחיה היא להתרחק ולדווח למשטרת ישראל. נפלים מהווים סכנת חיים ועלולים להכיל חומרי נפץ. הנחיות אלו מצילות חיים.

18:46: מכס אשדוד חשף ניסיון הברחה של אלפי חלקי נשק לשטחי הרשות הפלסטינית, מתוך מכולה המיועדת לשכם, שנשלחה מתורכיה לנמל אשדוד. המשטרה עצרה עד כה 3 חשודים בחשד לייבוא אמל"ח.

18:30: דובר צה"ל מפרסם תיעוד מקסדת הלוחם, שבו במסגרת פעילות לוחמי הלוט"ר ברצועת עזה, נראים הלוחמים משיבים במכת אש למחבל שניסה לגרור אותם למארב.

לכתבה המלאה - כנסו כאן
מכת האש מול המחבל (צילום: דובר צה"ל)

18:09: ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייחס בסרטון פומבי לסירוב חמאס לדון במשא ומתן כל עוד ישראל תוקפת ברצועת עזה, ובצל הלחצים הבינלאומיים מצהיר כי המלחמה לא תעצר עד השלמת כל יעדיה.

לכתבה המלאה - כנסו כאן
נתניהו, היום (צילום: דוברות ראש הממשלה)

18:02: אירוע הירי בפראג. במשרד החוץ מעדכנים כי לא ידוע על נפגעים ישראלים בפיגוע וכי הנושא בבדיקה.

17:53: משרד החוץ מתייחס לאירוע הירי הקשה בפראג: "האירוע בבדיקה".

17:49: אירוע הירי בפראג - 11 הרוגים ועשרות פצועים. לתיעוד ועוד פרטים >>>

17:30: דובר צה"ל: הושגה שליטה בשג'אעייה. אוגדה 36 השלימה את שלב פירוק יכולות הליבה של חמאס בשג׳עייה - הושגה אחיזה מבצעית בשכונה; מפקד אוגדה 36: ״נלחמתם כאריות ברעות ובגבורה כשרוח העם בגבכם ואתם בראש לוחמיכם״.

17:29: טיל נ"ט פגע בבית פרטי במטולה, אין נפגעים.

16:50: בית במושב רמות נפתלי בגליל, ניזוק קשות מפגיעה ישירה של טיל נ"ט שנורה היום מלבנון לעבר ישראל.

הבית שספג פגיעה ישירה ברמות נפתלי (צילום: רשתות חברתיות - שימוש ע"פ סעיף 27א לזכויות יוצרים)

16:48: גנץ: "אין שום כוונה לעצור עד שנשיב את חטופינו ונשנה את המציאות בדרום ובצפון".

16:36: הרצוג תוקף את האו"ם בפגישה עם נשיא הסנאט של צרפת: "לצערנו, בגלל כישלון נחרץ של האו״ם בעבודתו, הוא לא מצליח להכניס יותר מ-125 משאיות ביום לעזה. כיום אפשר לספק פי 3 מכמות הסיוע ההומניטרי - אם האו״ם, במקום להתלונן כל היום, היה מבצע את עבודתו".

16:20: הודעה לציבור: בשעה האחרונה זוהו שתי נפילות בשטחים פתוחים במרחב מרגליות. בנוסף, שני טילי נ"ט פגעו פגיעה ישירה באותו בית ברמות נפתלי אין נפגעים בגוף. לא הופעלה אזעקה.

16:15: איוונקה טראמפ, בתו של נשיא ארה״ב לשעבר דונלד טראמפ ובעלה ג׳ראד קושנר, אשר שימש כיועצו הבכיר של טראמפ הגיעו הבוקר לביקור הזדהות עם ישראל.

יושב-ראש הכנסת אמיר אוחנה סייר עמם בקיבוץ כפר עזה, התחנה הראשונה של השניים במהלך ביקורם בן היממה, הם אמרו ללוחמות ולשוטרות ״למה שעשיתן הייתה השפעה עצומה״.

איוונקה טראמפ (צילום: נועם מושקוביץ | דוברות הכנסת)

16:03: רוסיה במסר ליפן: "התרגיל הצבאי שלכם עם ארה"ב ואוסטרליה באי הוקאידו -פוטנציאל לפגיעה בביטחון הלאומי שלנו".

15:48: מועצה אזורית גליל עליון: "מעדכנים שבדקות האחרונות נשמעה אזעקה במרגליות. זוהו נפילות במספר נקודות ברכס".

15:30: דובר צה"ל: כוחות אוגדת ״הבזק״ (99) מתמרנים לראשונה והשלימו מבצע אוגדתי במרחב הדרומי לעיר עזה, במהלכו הרחיבו את אזור הפעילות של צה״ל במרכז הרצועה. לעוד פרטים ולתיעוד מפעילות הכוחות >>>

15:27: משרד האנרגיה: מחיר הדלק לא יעלה בחודש הבא. מחירו של ליטר בנזין בשירות עצמי יישאר 6.94 ש"ח.

15:09: בהמשך להודעה שנשלחה בבוקר - מעדכנים שהנחיות הצבא עדיין בתוקף: אין כניסה ויציאה מהקיבוצים שניר, דן, דפנה, הגושרים, מעין ברוך, כפר גלעדי, משגב עם, מנרה, יפתח, מלכיה, יראון וברעם. תושבים השוהים בקיבוצים הנ"ל מתבקשים לצמצם תנועה בישוב. כמו כן - הכבישים בקרבת הגבול עדיין חסומים לתנועה.

15:00: שב"כ חשף וסיכל ניסיונות גורמי ביטחון איראנים לגייס אזרחים ישראלים באמצעות הרשת לטובת פעילות טרור.

14:48: נמל יפו: נפילה בים במהלך המטח הכבד לעבר גוש דן והשרון, צפו בתיעוד.

14:31: סוכנות הידיעות טויטרס מעדכנת כי הפעילות בנמל אילת ירדה בהיקף של כ-85% מאז החלו החות'ים לתקוף אוניות.

14:04: דיווחים בעזה על תקיפה נרחבת ומשמעותית של חיל האוויר בדרום הרצועה - בחאן יונס וברפיח.

14:00: חמאס מקבל עליו את האחריות לעשרות שיגורים לדרום ומרכז הארץ.

13:39: נפילות באשדוד ואשקלון - דוברות המשטרה: משטרת ישראל סורקת אחר זירות נפילה של פריטי רקטות בערים אשדוד ואשקלון. שוטרי וחבלני משטרה של מרחב לכיש פועלים כעת על מנת לסרוק אחר זירות נפילה של רקטות או שרידים ופריטים נוספים לשם הסרת סיכון נוסף לציבור.

13:38: הירי למרכז - דוברות המשטרה: משטרת ישראל מבצעת כעת סריקות נרחבות על מנת לאתר זירות נפילה של פריטי רקטה בתחום מחוז ת"א. בשלב זה לא ידוע על נפגעים או נזק.

13:37: הירי למרכז - דוברות מד"א: בהמשך לאזעקות בדקות האחרונות: חובשים ופראמדיקים של מד"א יצאו לסרוק זירות בהם התקבל דווח. בשלב זה לא דווח על נפגעים.

וכך זה נראה מעזה (צילום: רשתות חברתיות - שימוש ע"פ סעיף 27א לזכויות יוצרים)

13:33: הירי לצפון (מוקדם יותר היום) - כבאות והצלה מעדכנים: לוחמי האש פועלים בשעה זו במספר אירועי שריפות שטחים פתוחים כתוצאה מהיירוט האחרון.

לוחמי האש של תחנה אזורית גליל-גולן פועלים במהלך השעה האחרונה במספר שריפות בשטחים פתוחים ויערות שפרצו כתוצאה מיירוט בשמי הגליל העליון. הצוותים, בפיקודו של רס"ר עלי חליחל, פועלים להשגת שליטה בכל הזירות ובשלב זה מנעו את התפשטות האש ליערות ומטעים סמוכים.

זירת הנפילה בגליל (צילום: כב"ה צפון)

13:32: אזעקות נוספות בגוש דן והשרון. אזעקות הופעלו בפי גלילות, ובשפלה - בנס ציונה.

13:31: אזעקות בשרון, רמת השרון, הרצליה והסביבה.

13:30: אזעקות כעת בגוש דן. האזעקות הופעלו בבני ברק, תל אביב, ראשון לציון ויישובים רבים בדן והשפלה.

13:27: אזעקות בראשון לציון וביישובי השפלה, אזעקות גם באשדוד ובכל יישובי חבל לכיש. צבע אדום גם בקיבוצים זיקים וכרמיה בעוטף עזה. אזעקות גם בקרית מלאכי, באר טוביה, בני ראם והסביבה.

13:25: חיזבאללה מקבל עליו את האחריות לירי לעבר הגליל. כתוצאה מהירי נפצעו שני אזרחים באורח קל. מדובר באחריות שלישית מהבוקר שחיזבאללה מקבל על עצמו.

13:17: צבע אדום בעוטף עזה - בקיבוץ ניר עוז.

13:00: חמאס בהודעה רשמית: אין עסקת חטופים תחת אש. על ישראל קודם כל להפסיק את הלחימה ברצועה.

12:58: אזעקה הופעלה כעת ביישוב ערב אל עראמשה בגליל העליון.

12:47: המרכז הרפואי זיו: לפני שעה קלה הגיעו גבר ואישה (אזרחים) אשר נפגעו ככל הנראה מירי טיל לדוב"ב. השניים בהליך בירור אך מסתמן שמצבם קל.

12:39: אזרח נפצע באורח קל מאוד מפגיעת רסיסים בכלי רכב בקיבוץ אביבים בגליל העליון.

12:36: דיווח בערוץ הטלוויזיה 'אל ערביה' בסעודיה: חמאס מעוניין בעסקת חטופים נוסח עסקת שליט, שתכלול שחרור מאות מחבלים. בישראל מסרבים לנוסחה.

12:29: דיווחים בלבנון: צה"ל תוקף מספר יעדים ומטרות בדרום המדינה.

דרום לבנון (צילום: רשתות חברתיות - שימוש ע"פ סעיף 27א לזכויות יוצרים)

12:23: פיקוד העורף מאשר: בהמשך לדיווח על הפעלת התרעה על כניסת כלי טיס עוין לשמי ישראל - האירוע הסתיים.

12:22: בהמשך לאזעקות בגליל - לפחות יירוט אחד מעל היישוב מירון.

צפו ביירוט מעל מירון (צילום: רשתות חברתיות - שימוש ע"פ סעיף 27א לזכויות יוצרים)

12:13: אזעקות בגליל העליון בשל חשש לחדירת כלי טיס עוין.

12:06: דיווח על פגיעה ישירה של טיל נ"ט בגליל. קודם דווח על ירי נ"ט לאזור אביבים.

זירת הפגיעה בגליל (צילום: רשתות חברתיות - שימוש ע"פ סעיף 27א לזכויות יוצרים)

11:58: לוחמי דובדבן פוצצו פירים שמהם ירו מחבלים והפעילו מטענים נגד הכוח באירוע שבו נפלו שלושה חיילים - הפיצוץ הוקדש לזכרם. לעוד פרטים ולתיעוד המלא >>>

הקרבות אתמול בעזה (צילום: דו"צ)

11:57: שוב אזעקת צבע אדום בעוטף עזה.

11:55: הפלסטינים מדווחים כי מנהל מעבר כרם שלום ברצועת עזה, "אל"מ" בסאם רבן, נהרג בתקיפה אווירית של צה"ל בקרבת המעבר. לפי הפלסטינים, שלושה בני אדם נוספים נהרגו בתקיפה.

11:37: צבע אדום בניר עוז שבעוטף עזה.

11:18: בן גביר מזהיר את נתניהו: "אם מישהו מתכוון חלילה, לבלום את צה"ל לפני שהחמאס הוכרע וכל החטופים הוחזרו - שייקח בחשבון שעוצמה יהודית לא איתו. הרעיון של צמצום הפעילות בעזה הוא כשלון ניהול המלחמה של הקבינט המצומצם.יש לפרקו לאלתר. הגיע הזמן להחזיר המושכות לקבינט המורחב".

11:14: קבינט המלחמה יתכנס בשעה 21:00 בערב בבור בקריה בתל אביב.

11:03: עשרות מפגינים הגיעו סמוך למעבר כרם שלום שבעוטף עזה כדי למחות על כך שישראל מאפשרת הכנסת סיוע הומניטרי לרצועת עזה בזמן המלחמה.

10:26: אל-ג'זירה: עימותים אלימים ושריפות בעקבות פשיטות ישראליות על שכונת שייח רדוואן בעיר עזה.

10:18: גורמים מצריים התייחסו למשא ומתן בין ישראל לחמאס בנוגע לשחרור חטופים והפסקת אש ברצועת עזה בכתבה לעיתון "אל-אחבאר", המזוהה עם חיזבאללה. לפי הגורמים, העיקרון שלפיו ישוחרר חטוף ישראלי אחד בתמורה ל-10 אסירים פלסטינים עדיין ישים. 

10:16: אזעקת צבע אדום בעוטף עזה.

10:08: המשטרה עצרה אתמול בסמוך לבסיס צבאי בשפלה רופא שיניים תושב אזור השרון בשנות השלושים לחייו בחשד שצילם מטוסים צבאיים והתבטא בצורה מאיימת במקום.

10:00: 20 מבוקשים נעצרו ביהודה ושומרון, 8 מתוכם משויכים לחמאס.

9:51: עקב התרעות לירי ותגובה של חיזבאללה - נסגרו צירי התנועה בצפון והכניסה ליישובים בקרבת הגבול .

9:50: פורסם היום (חמישי) ב'ידיעות אחרונות': במשך ארבע שנים ידעו בדרג המדיני והביטחוני בישראל על קיומה של מנהרת הטרור הגדולה ולא עשו דבר

9:45: ראש המל"ל צחי הנגבי פרסם מאמר באתר הערבי אילאף, שבו דיבר על "היום שאחרי" ברצועת עזה. לפי הנגבי, שליטה בעניינים האזרחיים ברצועה תדרוש "גוף פלסטיני מתון שזוכה לתמיכה עממית ולגיטימציה. ישראל מודעת לרצון הקהילה הבינלאומית לשלב את הרשות הפלסטינית ביום אחרי חמאס.

09:33: יו"ר המחנה הממלכתי, השר בני גנץ, שוחח עם שרת החוץ של צרפתי קתרין קולונה, לאחר ביקורה בלבנון. גנץ ביקש למסור את הערכתו לתמיכתה של צרפת בישראל, במלחמה מול רוצחי חמאס, ועל מחויבותה לביטחון ישראל וליציבות המזרח התיכון כולו. השר גנץ אמר בשיחה, כי מדינת ישראל לא תשלים עם האיום שמציב חיזבאללה על תושבי הצפון, ומדינת לבנון מחויבת לקחת אחריות על הטרור שיוצא משטחה. האינטרס להגיע לפתרון דיפלומטי באזור הגבול, הוא קודם כל אינטרס של לבנון. מדינת ישראל תעשה כל מה שנדרש בכדי להגן על אזרחיה ולאפשר להם חזרה בטוחה לבתיהם.

09:27: דובר צה"ל מפרסם כעת, כי במהלך הלילה ובשעות הבוקר, מטוס קרב של חיל האוויר וכלי טיס של צה״ל תקפו תשתיות טרור של ארגון הטרור חיזבאללה, ומשגר ממנו בוצע ירי לעבר שטח ישראל אמש. כמו כן, הכוחות תקפו בארטילריה בשטח לבנון. צפו

התקיפות הלילה בלבנון (צילום: דו"צ)

09:15: אגם גולדשטיין-אלמוג סיפרה בגל"צ הבוקר לראשונה בקולה, על 51 יום בשבי חמאס: "היינו בטוחים שוויתרו עלינו, פחדתי מהפצצות חיל האוויר, חלמתי על אבא וים".

09:00: בתקופה שבה הייתה רז בן עמי בשבי החמאס ניסתה משפחתה להעביר לה תרופות להן היא זקוקה, דרך ארגון הסיוע הבינלאומי 'הצלב האדום' - שלא נענה לבקשתם. התביעה הוגשה בשמה ובשם בעלה אוהד, שעדיין חטוף בעזה, באמצעות ארגון 'שורת הדין'.

08:37: צבע אדום בנירים שבעוטף עזה, אחרי יממה וחצי של שקט בעוטף.

08:30: במסגרת הפעילות הקרקעית של לוחמי המילואים מצוות הקרב החטיבתי 551 בג׳באליא, פעלו הכוחות לפינוי מוסדר של אוכלוסייה דרומה משטח של מתחם בתי ספר. הלוחמים ערכו סריקות בבית הספר ואיתרו אמצעי לחימה רבים במרחב.

לוחמי צוות הקרב החטיבתי 551 מציגים את אמצעי הלחימה שאותרו בבית הספר (צילום: דו"צ)

08:22: ועדת השמות הממשלתית תתכנס לבחור שם חדש למלחמה. השמות שיבחנו בין היתר: מלחמת בראשית, מלחמת שמחת תורה ומלחמת משיב הרוח. בדיון ישתתפו גורמים ממשרדים ממשלתיים, מהמל"ל ומצה"ל. לידיעה המלאה

08:03: הורי לוחמים יחסמו הבוקר את סחורות הציוד 'ההומניטרי' למחבלי החמאס. הצעדה, אותה יזמו הורים ללוחמים וארגון 'תורת לחימה', נועדה למחות נגד העברת סיוע מישראל לידי הנאצים בעזה ובכוונת המוחים לזעוק "הומניטריות למחבלים = חיילים נופלים!".

07:59: דובר רש"ת: נתב"ג פועל ופתוח להמראות ונחיתות. היום, יום חמישי, יעברו בנמל התעופה בן גוריון כ-24,000 נוסעים ב- 136 טיסות בינלאומיות נכנסות ויוצאות. סך הכל יצאו היום 11,900 נוסעים בטיסות בינלאומיות, ויכנסו לישראל 12,100 נוסעים.

07:50: על פי דיווחי גולשים בארץ ובעולם ישנה תקלה נחרבת ברשת X (טוויטר לשעבר)

07:40: דוברות המשטרה: הסדרי תנועה זמניים עקב עבודות תשתית בכביש 752 מצומת יגור לכיוון חיפה. בשעה זו מתבצעים עבודות תשתית דחופות בכביש 752 (דרך בר יהודה) ממחלף יגור לכיוון חיפה, עקב כך צפויים שיבושי תנועה במקום. צפי סיום העבודות בשעה 15:00 לערך. ציבור הנהגים מתבקש להיאזר בסבלנות, לנסוע בדרכים חלופיות וכן להישמע להוראות השוטרים המוצבים במקום

07:30: מחדר הבקרה של איגוד ערים כינרת נמסר כי חניון חוף לבנון נסגר עקב רוחות מזרחיות עזות.

07:02: בריאיון שהעניק נשיא צרפת לטלוויזיה המקומית, אמר - "המלחמה בטרור לא אומרת למחוק את עזה, יש לנו עצב גדול על האזרחים שמתים שם".

06:37: אזעקות נשמעו שוב בצפון, והבוקר במשגב עם שבאצבע הגליל.

06:00: דובר צה"ל פרסם שמותיהם של החיילים שנפלו אתמול בקרבות מול מחבלי חמאס ברצועת עזה. סמל לביא גיהסי, בן 19, מחשמונאים, לוחם בגדוד 931, חטיבת הנח"ל, נפל בקרב בצפון רצועת עזה. סגן יעקב אליאן, בן 20, מרמת גן, צוער בגדוד 'גפן', בית הספר לקצינים, שירת כמפקד כיתה בבא"ח גבעתי, נפל בקרב בצפון רצועת עזה. סגן עומרי שורץ, בן 21, משדמות דבורה, צוער בגדוד 'גפן', בית הספר לקצינים, שירת כלוחם בסיירת צנחנים, נפל בקרב בצפון רצועת עזה.

05:40: שני לוחמים בגדוד 50, חטיבת הנח"ל, נפצעו באורח קשה בקרב ברצועת עזה. לוחם (מיל') ביחידת עוקץ, חטיבת המרום, נפצע באורח קשה בקרב ברצועת עזה. קצין שיריון בגדוד 532, חטיבה 460 נפצע באורח קשה בקרב בצפון רצועת עזה. בנוסף, לוחם שיריון (מיל') בגדוד 9218, חטיבת קרייתי (4), נפצע באורח קשה בקרב בדרום רצועת עזה. הפצועים פונו לטיפול רפואי ומשפחותיהם עודכנו.

כמו כן, שני לוחמים בגדוד 50, חטיבת הנח"ל, נפצעו באורח קשה בקרב ברצועת עזה.

לוחם (מיל') ביחידת עוקץ, חטיבת המרום, נפצע באורח קשה בקרב ברצועת עזה. קצין שיריון בגדוד 532, חטיבה 460 נפצע באורח קשה בקרב בצפון רצועת עזה.

04:45: דיווחים בלבנון על תקיפות מסיביות של צ"הל, לאחר מטח הטילים לעבר קרית שמונה והסביבה, הלילה אחרי חצות.

01:54: ארגון הטרור הלבנוני, נטל אחריות על המטח הכבד באמצע הלילה לעבר הצפון, וטען כי זו תגובה לפגיעה בכפרים ובבתים של אזרחי לבנון על ידי צה"ל.

01:15: דוברות המשטרה: בהמשך לאזעקות האחרונות בצפון, המשטרה מטפלת כעת במספר זירות נפילה של פריטי רקטה בסביבת העיר קרית שמונה ללא נפגעים, נזק נגרם לרכוש. שוטרים וחבלני המשטרה של מחוז צפון מבודדים כעת את זירות הנפילה וסורקים אחר שרידים נוספים, לשם הסרת סיכון נוסף לציבור.

00:45: דוברות קריית שמונה: תושבים יקרים, להלן סיכום מטח הטילים ששוגר הלילה על העיר קריית שמונה: סה"כ שוגרו 8 טילים במטח האחרון שנורה בסביבות השעה 00:10. בין 3 ל- 5 טילים יורטו. 2 טילים נפלו בעיר וטיל נוסף נפל בשטח פתוח בקריית שמונה. לשמחתנו אין נפגעים בגוף. נגרם נזק לתשתיות, לבתים, לרכוש, לגן ילדים ולרכבים. ברחוב בו הבתים ניזוקו, הצבנו שומר כדי לשמור על רכוש הדיירים. בבוקר יימשכו הסריקות ברחבי העיר ע"י קב"ט העיר אריה דקל והרבש"צ גיא אוחיון, כדי לבדוק האם יש נפילות נוספות שלא אותרו.

00:15: לאחר חצות הלילה, החלו אזעקות במספר יישובים בצפון ובקריית שמונה, לא היו נפגעים בנפש כתוצאה מהמטח, אך נגרם נזק לבתים ולרכבים.

00:00: ב'וול סטריט ג'ורנל' דיווחו, כי על פי גורמים מצריים רשמיים, חמאס דחה עסקה ישראלית חדשה בנוגע לחטופים. ההצעה שעמדה על הפרק הייתה, הפוגה של שבוע תמורת 40 חטופים וכן שישראל תאשר הכנסת סיוע הומניטרי.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר