ישראל במלחמהישראל במלחמה
פרטים חדשים

מה ראה צה"ל בסרטונים שתיעדו את מוחמד דף לאחרונה?

בסרטון אחד נראה דף נכנס למשרדו בשכונת ג'באליה מלווה במאבטחים ומתיישב מאחורי שולחן מאובזר. בסרטון השני נראה דף צועד בחנייה כשגורר את רגלו השמאלית ומתקשה לעלות או לרדת במדריגות (חמאס)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
מוחמד דף (צילום: צילומים ערביים)

שני סרטונים של מוחמד דף, מנהיג הזרוע הצבאית של חמאס ברצועת עזה, מהתקופה האחרונה, נמצאים בידי צה"ל, לאחר שהתגלו בתמרון הקרקעי ברצועה.

כפי שדווח ונחשף בשבוע שעבר, בסרטונים נראה דף כשהוא בתפקוד מלא ושונה באופן משמעותי באופן שבו הוערך בישראל ומהתמונות שלו שפורסמו לפני יותר מעשור.

בכאן 11 פורסמו בסוף השבוע פרטים חדשים על הסרטונים. לפי הדיווח בסרטון אחד נראה דף נכנס למשרדו בשכונת ג'באליה - משרד שככל הנראה נמצא מתחת לאדמה. הוא נראה מלווה במאבטחים ולאחר שנכנס למשרד התיישב מאחורי שולחן מאובזר.

בסרטון השני נראה דף צועד בחנייה כשגורר את רגלו השמאלית ומתקשה לעלות או לרדת במדריגות. תיעוד של כיסא גלגלים בפתח לשכתו, שככל הנראה היה שייך לו, התגלה בידי הלוחמים בשבוע שעבר.

יוזכר כי בחלק מהניסיונות נפצע דף באורח קשה, התאושש, ובשנים האחרונות גם איים באופן חריג כי ישראל תשלם מחיר כבד על האירועים בהר הבית ובשכונת שייח ג'ראח שבמזרח ירושלים.

כזכור, בשבוע שעבר צה"ל פיזר כרוזים ברצועת עזה בהם הבטיח פרס כספי משמעותי בגובה של 100 אלף דולרים ויותר למי שיביא מידע מהימן על מקום הימצאם של בכירי חמאס, כמו מוחמד דף.

על פי הכרוז, הצבא ישלם 400 אלף דולרים על מידע שיביא לאיתורו של יחיא סינוואר ו-300 אלף דולר עבור סיוע באיתור אחיו מחמוד. המידע על דף כאמור מתווסף לסרטון שכבר נחשף ע"י צה"ל, בו נראה אחיו של יחיא סנוואר, מוחמד סנוואר, נוהג בג'יפ מדוגם בתוך המנהרה האסטרטגית שנחשפה.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר