"האשמות מופרכות"

במצרים מתריעים בישראל: "כל מהלך בציר פילדלפי - יאיים על היחסים בין המדינות"

את הדברים אמר ראש שירות המידע המצרי רשוואן, כתגובה לאמירה של נתניהו בשבוע שעבר כי בישראל מתכוונים לחזור ולשלוט בציר הארוך: "למצרים יש ריבונות מלאה על האדמה שלה" (מדיני)

בני סולומון | כיכר השבת |
גבול מצרים עזה (צילום: שאטרסטוק)

ראש שירות המידע המצרי, רשוואן, מתריע בישראל לבל תעשה מהלכים צבאיים אשר יובילו לשליטה ישראלית במיר פילדלפי - קו הגבול הארוך בין מצרים לעזה וטוען כי כל מהלך כזה - "יוביל לאיום חמור על יחסי ישראל-מצרים".

רשוואן הדף את הטענות הישראליות על הברחות סדרתיות של החמאס ממצרים לעזה דרך הציר וטען כי "השקרים של ישראל נועדו ליצור לגיטימציה לכיבוש ציר פילדלפי בניגוד להסכמים הבינלאומיים".

עוד הוא הוסיף וטען כי אין בסיס לטענות ישראל על הברחות דרך משאיות הסיוע ההומניטרי המועברות לעזה דרך רפיח: "אלו האשמות מגוחכות. הטענות הללו לא משרתות את המאמצים המצריים לפתרון המשבר".

"מצרים הרסה יותר מ-1,500 מנהרות וחיזקה את גדר הגבול עם עזה, שאורכה 14 ק"מ, עם חומת בטון" אמר רשוואן. "יש שלושה מחסומים בין סיני לרפיח הפלסטינית, כך שלא ניתן להבריח לא מעל ולא מתחת לאדמה".

הוא הזכיר כי מצרים היא הריבון על הציר מבחינה בינלאומית: "למצרים יש ריבונות מלאה על האדמה שלה ויש לה שליטה מלאה על גבולותיה עם רצועת עזה וישראל. ישראל שולטת צבאית על עזה ומטילה מצור על הרצועה משלושה כיוונים ועם זאת מאשימה את מצרים ללא כל הוכחה".

כזכור, ראש הממשלה נתניהו הצהיר לפני כשבוע וחצי על השאיפה הישראלית בציר: "ציר פילדלפי הוא אפשרות אחת למה שאני קורא חסם דרומי. לא נסיים את המלחמה בלי שנסגור את הפרצה הזאת".

נתניהו הסביר במסיבת העיתונאים, כי באם ישראל לא תחזור לשלוט בציר - "נחסל את חמאס, נפרז את עזה ואחר כך ייכנסו עוד אמצעי לחימה דרך הפרצה הדרומית הזאת. ברור שצריך לסגור אותה. יש כמה אפשרויות וטרם קיבלנו החלטה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר