ישראל תחת מתקפה | עדכונים שוטפים

LIVE100 טילים בליסטיים ששוגרו מאיראן - יורטו | נזק קל נגרם בבסיס צה"ל בדרום

מאה טילים בליסטיים ששוגרו מאיראן - יורטו | אזעקות הופעלו ברחבי הארץ - בירושלים, בנגב, ברמת הגולן וביהודה ושומרון | בין 400 ל-500 כטב"מים שוגרו מאיראן, תימן, סוריה ועיראק לעבר ישראל | ארה"ב ובריטניה מיירטים חלק מהכטב"מים | הערכה: היעדים של איראן - רמת הגולן ובסיס חיל האוויר בנגב | פיקוד העורף עם שורת הנחיות חדשות | החל ממחר לא תתקיים פעילות חינוכית ברחבי הארץ | המרחב האווירי של ישראל - נסגר | עדכונים שוטפים (חדשות, צבא)

כתבי כיכר השבת | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-ה' בניסן תשפ"ד | 13.04.24
היירוטים מעל שמי חברון (צילום: Wisam Hashlamoun/Flash90)

עדכונים שוטפים, דקה אחר דקה:

04:46: אזעקה הופעלה ביישובים מנרה, קצרין וגדות - בגליל העליון ובדרום הגולן.

04:40: כ-28 רקטות שוגרו לשטח ישראל במטח אחרון, ככל הנראה מלבנון. חלק מהשיגורים יורטו ולא נגרם נזק.

04:29: לאחר כ-25 דקות הסתיימה שיחת הטלפון בין ראש הממשלה בנימין נתניהו והנשיא ביידן.

04:20: האזעקות ברמת הגולן בשל שיגורי רקטות, מסוריה או לבנון.

04:16: ראש הממשלה בנימין נתניהו משוחח כעת עם נשיא ארה"ב ג'ו ביידן. השיחה מתקיימת בתום דיוני הקבינט המדיני-ביטחוני וקבינט ניהול המלחמה.

(צילום: דוברות רה"מ)

04:15: אזעקות הופעלו ביישובים אורטל ושעל ברמת הגולן.

04:10: דובר צה״ל מעדכן כי הרמטכ״ל הרצי הלוי קיים הערכת מצב בבור חיל האוויר בקריה עם מפקד חיל האוויר, ראש אגף המבצעים וראש אמ״ן במסגרתה הוצגה פעילות ההגנה וההתקפה בשעות האחרונות והתוכניות להמשך.

הרמטכ"ל בהערכת מצב בבור חיל האוויר בקריה (צילום: דובר צה"ל)
הרמטכ"ל בהערכת מצב בבור חיל האוויר בקריה (צילום: דובר צה"ל)
הרמטכ"ל בהערכת מצב בבור חיל האוויר בקריה (צילום: דובר צה"ל)

04:05: מועצת הביטחון של האו"ם תתכנס מחר בשעה 23:00 - שעון ישראל, על רקע המתקפה של איראן נגד ישראל.

03:58: דוברות המשטרה: לפני זמן קצר מחבל ירה לעבר כוח שפעל במרחב הכפר סינג׳יל שבחטיבת בנימין. כוחות מג״ב וצה"ל נמצאים בנקודה וסורקים את המרחב.

כתוצאה מהירי לוחמת מג"ב במילואים נפצעה באורח קל ופונתה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים, משפחתה עודכנה.

03:55: דוברות מד״א: חובשים ופאראמדיקים הוזנקו לטפל בכ-31 בני אדם שלקו בחרדה או נחבלו קלות בדרכם למרחב המוגן.

03:50: קבינט המלחמה יתכנס מחר לדיון נוסף בנוגע לתגובה הישראלית על המתקפה האיראנית.

03:43: דובר צה"ל מעדכן כי "לפני זמן קצר זוהו עשרות שיגורים של טילי קרקע-קרקע שעשו את דרכם מאיראן לשטח הארץ.

"לוחמי ההגנה האווירית יירטו בהצלחה באמצעות מערכת "חץ" ויחד עם המדינות השותפות האסטרטגיות את מרבית השיגורים טרם חצו לשטח הארץ. זוהו פגיעות בודדות, ביניהן בבסיס צבאי בדרום הארץ עם נזק קל לתשתית".

לפי הדיווחים מדובר ב-100 טילים בליסטיים ששוגרו מאיראן לעבר ישראל ובחסדי שמים יורטו בהצלחה.

דובר צה"ל מעדכן עוד כי במהלך השעות האחרונות זוהו ויורטו עשרות רבות של כלי טיס עוינים לצד עשרות טילי שיוט שעשו את דרכם לשטח ישראל מאיראן, עשרות ממטוסי חיל האוויר ממשיכים בשעה זו ביירוט כלל האיומים האוויריים העושים דרכם לשטח מדינת ישראל.

כוחות צה״ל פרוסים בכלל הזירות, ערוכים וממשיכים בהגנה על שטח הארץ.

תיעוד מפעילות בור חיל האוויר בשעות האחרונות (צילום: דובר צה"ל)
תיעוד ממוכנות חיל האוויר בשבועות האחרונים (צילום: דובר צה"ל)

03:32: ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני הסתיימה. שרי הקבינט הסמיכו את ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון יואב גלנט והשר בני גנץ, לקבל החלטות באשר לתגובה הישראלית למתקפה מאיראן. השרים איתמר בן גביר ובצלאל סמוטריץ' התנגדו ודרשו שהקבינט המורחב יחליט כיצד תגיב ישראל.

03:31: קנצלר גרמניה אולף שולץ אמר בתגובה למתקפה האיראנית כי "המתקפה על ישראל שהחלה איראן הלילה היא חסרת אחריות ובלתי מוצדקת. איראן מסתכנת בהתלקחות. אנחנו עומד לצד ישראל ונדון בכל היתר עם בעלות בריתנו".

03:30: פיקוד העורף מודיע כי אין עוד צורך לשהות לצד מרחבים מוגנים בכל רחבי הארץ.

03:28: נשיא ארגנטינה חוויאר מיילי אמר כי ארגנטינה "מביעה סולידריות ומחויבות בלתי מעורערת למדינת ישראל, לנוכח התקיפות שיזמה איראן". האו הביע תמיכה נחרצת בזכות של ישראל להגן על ריבונותה, "במיוחד נגד משטרים המקדמים טרור".

03:25: ישראל יירטה 100 טילים בליסטיים ששוגרו מאיראן לישראל, בנוסף, עוד כ-100 כטב"מים יורטו על-ידי ארה"ב, בריטניה וירדן.

03:24: סעודיה הביעה "דאגה עמוקה" מההסלמות הצבאיות במזרח התיכון וחומרת ההשלכות שלהן. הם קראו לכל הצדדים "לנקוט ברמות הגבוהות ביותר של איפוק" ולחסוך מהאזור את סכנת המלחמה.

03:23: שגריר ישראל לאו״ם גלעד ארדן פנה הלילה במכתב דחוף לנשיאת מועצת הבטחון של האו״ם ודרש את כינוסה הדחוף של המועצה.

השגריר ארדן דרש כי המועצה תגנה באופן חד משמעי את התקיפה של איראן על ישראל ותכריז על משמרות המהפכה כארגון טרור.

לדברי השגריר ארדן: ״התקיפה של איראן מהווה איום משמעותי לשלום ולבטחון העולמי. איראן אף התפארה בהתקפה, המהווה הסלמה חמורה ומסוכנת. ישראל דורשת כינוס מידי של מועצת הבטחון וגינוי חד משמעי של איראן על ההפרות החמורות שביצעה. ישראל דורשת כי המועצה תכריז על משמרות המהפכה כארגון טרור״.

מכתבו של השגריר ארדן לנשיאת מועצת הבטחון

03:16: דוברות משרד הביטחון: "משרד הביטחון ממשיך לפעול במתכונת חירום ותיגבר עוד יותר את כלל המערכים החיוניים. זאת על מנת לחזק את מוכנות צה"ל ואת מערכי המשק לשעת חירום למגוון התרחישים".

03:15: דיווח על פיגוע ירי בבנימין. ישראלית נפצעה באורח בינוני מירי שבוצע ככל-הנראה על-ידי צלף באזור הכפר סינג'יל.

03:12: דיווח בירדן על שלושה הרוגים כתוצאה מנפילה של מל"ט מתאבד ששוגר מאיראן.

03:10: משרד ההגנה של בריטניה מסר כי חיל האוויר הבריטי יירט כל תקיפה אווירית שתהיה בטווח שלנו. "ממשלת בריטניה עובדת עם שותפותיה במזרח התיכון כדי להפחית את ההסלמה ולמנוע תקיפות נוספות", נמסר.

03:09: דוברות סורוקה: "ילדה בת 7 פונתה מאזור ערד, לחדר הטראומה במלר״ד סורוקה במצב קשה. מועברת לחדר ניתוח".

03:07: מזכ״ל האו״ם אנטוניו גוטרש מגנה בחריפות את איראן: "אני מגנה בחריפות את ההסלמה החמורה שמייצגת המתקפה רחבת היקף שפתחה איראן על ישראל. אני קורא להפסקה מיידית של פעולות האיבה הללו. לא האזור ולא העולם יכולים להרשות לעצמם מלחמה נוספת".

03:05: דובר צה"ל דניאל הגרי עדכן עוד כי "האירוע עוד מתנהל". לדבריו, "מטוסי קרב מיירטים טילי שיוט מחוץ לשטח מדינת ישראל".

03:03: דובר צה״ל תא"ל דניאל הגרי מעדכן כי יותר מ-200 איומים אוויריים שוגרו לשטח ישראל. עשרות טילי שיוט וכטב״מים יורטו מחוץ לשטחה של ישראל, רוב מוחלט של הטילים הבליסטיים שחדרו לישראל יורטו בהצלחה. זוהתה פגיעה בבסיס צה״ל בדרום, נגרם נזק קל בלבד.

03:01: שר הביטחון יואב גלנט מדבר כעת עם מזכיר ההגנה האמריקני, הגנרל לויד אוסטין. שר הביטחון עדכן את מזכיר ההגנה על פעולות ההגנה של ישראל למול המתקפה האיראנית.

השר גלנט הודה למזכיר אוסטין על עמידתה האיתנה של ארה״ב לצד ישראל, והדגיש כי מערכת הביטחון משמרת מוכנות מירבית למול ניסיונות פגיעה נוספים.

גלנט בשיחה עם מזכיר ההגנה האמריקני הגנרל לויד אוסטין (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

02:59: ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו גינה "באופן חד משמעי" את המתקפה האיראנית ומסר כי "לאחר שתמך במתקפה האכזרית של חמאס ב-7 באוקטובר, הפעולות האחרונות של המשטר האיראני יערערו עוד יותר את היציבות באזור ויהפכו את השלום המתמשך לקשה יותר".

02:58: איראן טוענת כי בסיס של חיל האוויר הישראלי בנגב "הותקף בהצלחה בטילי 'חיבר'". לטענתם, "מהבסיס האווירי הזה יצאה התקיפה בדמשק".

02:52: משרד הבריאות מעדכן כי "בהתאם לרמת הכוננות, הנחה משרד הבריאות את בתי החולים הרלוונטיים לתגבר את איוש הצוותים הרפואיים. בנוסף הונחו הצוותים להמנע מלצאת לחופשות בעת הזו".

02:50: משרד החוץ האיראני מסר כי הם תקפו "בסיסים צבאיים ישראליים", מתוך זכותם "להגן על עצמנו". הם מאיימים כי "לא נהסס לנקוט צעדי הגנה נוספים במסגרת ההגנה על הזכויות שלנו להגיב לכל תוקפנות צבאית או שימוש בכוח בצורה בלתי חוקית".

עוד נאמר בהודעה כי הם מבטיחים לעם האיראני "שמשמרות המהפכה והכוחות האיראניים יגנו על האינטרסים האיראניים עד הנשימה האחרונה ויסוכלו ניסיונות לערער את ביטחון ויציבות המדינה".

02:40: בכיר אמריקני אומר לרשת ABC כי איראן שיגרה 70 טילים נוספים, בכך מגיע מספר הטילים שהם שיגרו לעבר ישראל ל-150.

02:38: תיעוד חריג מהיירוטים של הטילים האיראנים מעל הר הבית:

היירוטים מעל הר הבית (צילום: לפי סעיף 27א)

02:32: שגריר ישראל לאו״ם גלעד ארדן למזכ״ל האו״ם אנטוניו גוטרש: "איראן הפרה את אמנת האו״ם והוכיחה שהיא מהווה איום לשלום וביטחון העולם. איפה הקול שלך? מדוע אינך מגנה את איראן? תתעורר!".

02:29: במד"א מעדכנים כי סמוך לשעה 01:55 נשמעו אזעקות ברחבי מדינת ישראל. במוקד החירום 101 של מגן דוד אדום התקבלו קריאות על ילדה שנפצעה מרסיסי ירוט בפזורה הבדואית סמוך לערד. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבית החולים סורוקה ילדה בת 10 במצב קשה עם חבלת ראש מחוסרת הכרה ומונשמת.

פראמדיקית מד"א זוהר סרבינצקי סיפרה: "סמוך לכניסה לערד חברנו לרכב פרטי שהגיע מהפזורה. במושב האחורי היתה ילדה כבת 10 מעורפלת הכרה עם פציעה מרסיס בראשה. הענקנו לה טיפול רפואי מציל חיים ופינינו אותה לבית החולים כשמצבה קשה".

בנוסף צוותי מד"א הוזנקו לטפל בכ-20 בני אדם שלקו בחרדה ונחבלו קל בדרך למרחב המוגן.

02:25: נשיא ארה"ב ג'ו ביידן מעדכן כי נפגש עם צוות הביטחון הלאומי לעדכון על ההתקפות של איראן נגד ישראל. "המחויבות שלנו לביטחונה של ישראל מפני איומים מצד איראן ושלוחותיה היא יצוקה מברזל".

02:23: משמרות המהפכה טוענים כי איראן "הרסה מטרות צבאיות" בישראל. הם מזהירים את ישראל וארה"ב כי "כל איום על איראן מצד ארה"ב או המשטר הציוני ייענה בתגובה קשה מאיראן".

02:20: גורמים ישראלים בכירים אמרו כי ישראל יירטה 99 אחוז מהמתקפה האיראנית. לדבריהם, "העובדה שאיראן יורה לראשונה משטחה לעבר ישראל מחייבת תגובה נחרצת והיא תגיע בהקדם", כך מדווח איתמר אייכנר ב-ynet.

02:09: במד"א מעדכנים כי ילד כבן 10 נפצע במצב קשה בפזורה הבדואית בגזרת ערד, ככל הנראה משברי טיל.

02:05: תיעוד נוסף מהיירוטים בשמי ירושלים (שימו לב: אזעקה מוקלטת ברקע):

יירוטים בירושלים

02:04: תיעוד מהיירוטים בשמי ירושלים:

יירוטים בירושלים (צילום: יהודה שפירא)

02:01: סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי מטוסי קרב ירדניים מיירטים עשרות כטב"מים איראניים ששוגרו לעבר ישראל. הדיווח הוא בשם "גורמי אבטחה אזוריים".

01:58: בדקות האחרונות הופעלו אזעקות נוספות בגולן, באזור ים המלח, באזור יהודה והנגב. עשרות יירוטים נצפו בשמי ישראל.

01:57: תיעוד מטורף: כך נראו היירוטים בשמי ירושלים.

(צילום: שמואל אריה)

01:56: דיווח ראשוני על נפילה באום אל פאחם. כוחות ההצלה בדרכם.

01:55: עמית סגל מצטט גורם ישראלי בכיר שאומר כי "תהיה תגובה משמעותית ביותר".

01:54: דוברות מד"א: בהמשך לאזעקות שנשמעו ברחבי הארץ בדקות האחרונות: נכון לרגעים אלו לא התקבלו קריאות על נפגעים למעט מקרים של חרדה ושל אנשים שנחבלו בדרך למרחב מוגן. עדכון בהמשך במידת הצורך.

01:53: תיעוד נוסף מהיירוטים בשמי ישראל.

(צילום: דוברות מ א מרחבים)

01:51: תיעוד היירוטים בשמי ישראל.

(צילום: דוברות מרחבים)

01:50: אזעקות הופעלו גם באזור רמת הגולן.

01:48: צה"ל שיגר עשרות מיירטים לעבר הטילים ששוגרו מאיראן.

01:47: אזעקות הופעלו בכל רחבי ירושלים.

01:45: אזעקות הופעלו גם ביהודה ושומרון ובערבה.

01:42: אזעקות הופעלו במרחב הנגב, בבאר שבע ובדימונה.

01:40: דובר צה״ל, תת-אלוף דניאל הגרי, מעדכן בנושא תמונת המצב המבצעית והנחיות לעורף ומסר כי איראן שיגרה טילים לעבר ישראל.

דבריו המלאים:

״לפני זמן קצר איראן שיגרה טילים משטחה לשטח מדינת ישראל. אתם מתבקשים לגלות ערנות ולפעול על פי הנחיות פיקוד העורף. מערך ההתראה של פיקוד העורף יודע לספק התראה בזמן אמת באזור בו נשקפת סכנה.

אני מזכיר זה לא משנה מהיכן האיום משוגר בהישמע אזעקה עליכם להיכנס למרחב המוגן ולהמתין בו לפחות עשר דקות. לא פחות. אנחנו נעדכן בזמן אמת במידה ותידרשו להישאר שם זמן ארוך יותר.

מערך ההגנה האווירית פועל במלואו ומיירט איומים בכל מקום בו נדרש, גם ברגעים אלו. מטוסים רבים של חה״א פועלים כעת בשמיים ומוכנים מול כל איום. יתכן שתשמעו פיצוצים - מקורם ביירוטים או נפילות.

מאחר ומדובר באיומים מסוגים שונים יתכן וההתראות יפעלו באזורים נרחבים.

אני קורא לכם להימנע מהפצת שמועות ודיווחים לא מאומתים, התעדכנו בהודעות דובר צה"ל והנחיות פיקוד העורף הרשמיות בלבד.

תמשיכו לנהוג באחריות, בקור רוח, כפי שעשיתם עד כה ותקפידו לפעול על פי ההנחיות. אנחנו חזקים ויכולים גם לאירוע הזה.

צה"ל יעשה כל מה שנדרש כדי להגן על אזרחי מדינת ישראל. בשעה הקרובה אני אופיע כאן שוב ואעדכן אתכם בכל ההתפתחויות״.

01:38: ארה"בצ ובריטניה יירטו כמה עשרות כטב"מים מעל ירדן ועיראק.

01:31: איראן איימה על ירדן שלא תסייע לישראל ליירט את הכטב"מים וטילי השיוט. איראן איימה כי באם ירדן תסייע לישראל - היא תהיה היעד הבא.

01:30: שליחת איראן לאו"ם הודיעה כי "הפעולה הצבאית של איראן הייתה בתגובה לתוקפנות של ישראל נגד הנציגות הדיפלומטיות של איראן בדמשק". לדבריה, "מבחינתנו העניין הסתיים", אך "אם המשטר בישראל יעשה טעות נוספת, תגובתה של איראן תהיה חמורה יותר".

היא הוסיפה והבהירה כי "מדובר בעימות בין איראן לישראל", ולכן, לדבריה, "ארה"ב חייבת להתרחק".

01:28: גורם ביטחוני אומר ל'גלי צה״ל' כי "יותר מ-100 מהכטב״מים ששוגרו לישראל כבר יורטו מחוץ לשטחנו, מתוך מאות כטב״מים בסך הכל".

01:20: בדקות אלו החלה פגישת נשיא ארה"ב ג'ו ביידן וצוות המועצה לביטחון לאומי בחדר המצב בבית הלבן, כך מדווח ב'רויטרס'.

01:15: דובר צה"ל מעדכן כי "בהתאם להערכת מצב, תושבי צפון רמת הגולן, אזור נבטים, דימונה ואילת מתבקשים לשהות עד להודעה חדשה בקרבת מרחב מוגן שניתן להגיע אליו בזמן התגוננות.

"בקבלת ההתרעה, יש להיכנס למרחב המוגן, אם אין מרחב מוגן יש לפעול על פי ״הכי מוגן שיש״, בכל מקרה יש להמתין 10 דקות - לא פחות".

01:09: מרכז הפעלה מועצה אזורית גולן מודיע כי היישובים הבאים נדרשים לשהות בקרבת מרחב מוגן:

 • נווה אט"יב
 • נמרוד
 • אודם
 • קלע אלון
 • רמת טראמפ
 • שעל
 • אורטל
 • אלרום
 • מרום גולן
 • עין זיוון
 • קדמת צבי

נא לשהות עד להודעה חדשה בקרבת מרחב מוגן שניתן להגיע אליו בזמן ההתגוננות, במידה ואין באזורך יש לפעול על פי הכי מוגן שיש. בקבלת התרעה, יש להיכנס למרחב המוגן, או לשכב על הקרקע למשך 10 דקות. יש להישמע להנחיות פקע"ר.

01:03: צרפת מגנה בתוקף את המתקפה שפתחה איראן נגד ישראל. "על ידי החלטה על פעולה חסרת תקדים שכזו, איראן נוקטת צעד חדש בפעולות מערערות היציבות שלה ולוקחת את הסיכון של הסלמה צבאית", נמסר מצרפת.

00:26: גורמים אמריקנים ל-ABC: "מאמינים שהתקיפה תכלול בין 400 ל-500 כטב"מים שישוגרו לעבר ישראל - בנוסף לטילים"

00:22: ראש ממשלת בריטניה רישי סונאק: "מגנה בתוקף את המתקפה חסרת האחריות של המשטר האיראני על ישראל".

00:21: דיווח באל-ערבייה: מטוסי קרב בריטיים המריאו מקפריסין במטרה ליירט כטב"מים וטילים ששוגרו מאיראן לעבר ישראל.

00:17: ערוץ אל-ערביה: הכוחות האמריקניים החלו ליירט כטב"מים בשמי עיראק וסוריה.

00:11: ראש הממשלה בנימין נתניהו מכנס בשעה זו את קבינט ניהול המלחמה, בקריה בתל אביב.

נתניהו והקבינט כעת

00:03: דיווח של הכתב יואב זיתון: צה"ל זיהה כמאה כטבמי"ם מתאבדים איראנים ששוגרו משטח איראן.

23:54: משמרות המהפכה: "יחידת התעופה והחלל של משמרות המהפכה תקפה מטרות בישראל בעשרות רחפנים וטילים בתגובה לפשעי המשטר הציוני, לרבות התקיפה על אגף הקונסוליה של שגרירות איראן בדמשק והרג מפקדינו ויועצינו הצבאיים בסוריה".

23:50: שר ההגנה האיראני: "כל מדינה שתפתח את המרחב האווירי או את שטחה לישראל כדי לתקוף את איראן - תיענה בתגובתנו הנחרצת".

23:43: משמרות המהפכה של איראן: פתחנו במתקפה של עשרות כטב"מים וטילי שיוט לעבר יעדים מדויקים בישראל בתגובה על התקיפה הישראלי על הקונסוליה בדמשק.

23:40: דיווח: ירדן תיירט כטבמי"ם שיחדרו לשטח האווירי שלה בדרכם לישראל.

23:38: דיווח של כתב ה'ניו יורק טיימס' רונן ברגמן: ישראל פינתה בסיסים צבאיים מסוימים מחשש למתקפה האיראנית.

23:37: ניו יורק טיימס: גורמים אמריקאים בהווה ובעבר אמרו כי סביר להניח שאיראן תנסה לסנכרן את מתקפת המל"ט עם טילים שנעים מהר יותר, שישוגרו מאוחר יותר. המל"טים הנעים באיטיות, אמר הבכיר לשעבר, יכולים לשמש כדי להסיח את דעת ההגנה הישראלית.

23:36: דוברת המועצה לביטחון לאומי בבית הלבן אישרה כי איראן פתחה במתקפה לעבר ישראל ונשבעה לסייע לישראל להגן על עצמה: "איראן החלה במתקפה מוטסת נגד ישראל. הנשיא ביידן מתעדכן באופן קבוע על המצב על ידי צוות הביטחון הלאומי שלו וייפגש איתו אחר הצהריים בבית הלבן. הצוות שלו נמצא בתקשורת מתמדת עם גורמים ישראליים כמו גם עם שותפים ובעלי ברית אחרים".

23:31: בכיר ישראלי: במסגרת המתקפה האיראנית שוגרו מאות כטב״מים תוקפים לעבר ישראל.

23:29: פיקוד העורף בהנחיה מיוחדת: לאור השיבושים המכוונים ב-GPS, יש להוסיף את אזורכם לאזורי העניין במידה ויתרחש שיבוש במיקום.

"שיבושים בקליטת GPS עלולים להשפיע על שירותים מבוססי מיקום בטלפון הנייד. יישומון פיקוד העורף מסתמך על קליטת ה-GPS על מנת לספק התרעות מבוססות מיקום בזמן אמת, בדומה לאפליקציות ניווט ומפות.

על מנת שתוכלו לקבל התרעה באזורכם, גם ללא קליטת GPS, יש להיכנס עכשיו ליישומון פיקוד העורף ולהגדיר את מיקומכם הנוכחי כאזור עניין. זכרו, הנחיות פיקוד העורף מצילות חיים".

23:26: ישראל סוגרת את המרחב האווירי: רשות שדות התעופה: בהתאם להנחיית מערכת הבטחון, החל משעה 24:30 בלילה המרחב האווירי של מדינת ישראל ייסגר לטיסות בינלאומיות ופנים ארצית. עקב העיכוב בהגעת טיסות לישראל לוח הטיסות מנתב"ג צפוי להשתנות. נמל התעופה רמון ייסגר לתנועה. ציבור הנוסעים מתבקש להתעדכן מול חברות התעופה ובאתר רשות שדות התעופה לגבי מועדי הטיסות החדשים טרם הגעתו לשדה התעופה.

23:23: מקורות איראנים לאל-ערבי אל-ג'דיד: "כטב"מים איראנים החלו לחצות את המרחב האווירי של עיראק והתקרבו לסוריה ולירדן. זמן קצר לאחר התקרבותם לישראל, תחל מתקפת טילים". דיווח של הכתבת ספיר ליפקין.

23:20: דיווחים באיראן על גל שיגורים נוסף של כטבמ"י שאהד בדרך לישראל. בצה"ל מקווים ליירט את האיומים מחוץ לשטח המדינה.

23:12: דובר צה"ל מאשר את הידיעה הדרמטית: "לפני זמן קצר איראן שיגרה כלי טיס בלתי מאוישים משטחה לעבר שטח מדינת ישראל.

צה"ל נמצא בכוננות גבוהה ומגבש תמונת מצב בכל עת. מערך ההגנה האווירית נמצא בכוננות גבוהה במקביל למטוסי חיל האוויר וספינות חיל הים שנמצאים במשימת הגנה על שמי המדינה.

צה"ל במעקב אחר כלל המטרות.

אנו מבקשים מהציבור להישמע ולהיצמד להנחיות פיקוד העורף ולהודעות דובר צה"ל הרשמיות בנושא".

22:59: דיווח 'כיכר השבת': תושבי קיבוץ חצרים הצטרפו לקהל המפונים בישראל. כלל התושבים קיבלו הנחיה לעזוב את שטח הקיבוץ הסמוך לבסיס חיל האוויר באופן מיידי.

22:58: סרטון שרץ ברשתות החברתיות ומציג את כטבמ"י השאהד של איראן בדרכם לישראל.

(צילום: לפי סעיף 27א)

22:55: ערוצי טלגרם המקורבים למשמרות המהפכה מדווחים כי 50 כטב"מים מסוג שאהד שוגרו לעבר ישראל.

22:40: ראש הממשלה נתניהו, הערב: "אזרחי ישראל, בשנים האחרונות, וביתר שאת בשבועות האחרונים, ישראל נערכת לאפשרות של תקיפה ישירה מאיראן.

מערכות ההגנה שלנו פרוסות, אנחנו ערוכים לכל תרחיש, הן בהגנה והן בהתקפה. מדינת ישראל חזקה, צה"ל חזק, הציבור חזק.

אנחנו מעריכים את ההתייצבות של ארה"ב לצידה של ישראל, וכן את התמיכה של בריטניה, צרפת ומדינות רבות אחרות.

קבעתי עיקרון ברור - מי שפוגע בנו, אנחנו פוגעים בו. אנחנו נגן על עצמנו מכל איום ונעשה זאת בקור רוח ובנחישות.

אני יודע שגם אתם אזרחי ישראל שומרים על קור רוח. אני קורא לכם לשמוע להנחיות פיקוד העורף.

יחד נעמוד, ובעזרת ה' - יחד נתגבר על כל אויבנו".

22:38: דיווח של העיתונאי ברק רביד: המתקפה האיראנית החלה באמצעות שיגור כטבמי"ם לכיוון ישראל. יודגש כי זמן הטיסה של הכטב"מ 'שאהד' אורך מספר שעות.

22:29: ללא קשר ברור למלחמה עם איראן, מטוס ראש הממשלה "כנף ציון" המריא בשעה זו.

22:21: נשיא ארה"ב ג'ו ביידן קיצר את ביקורו במדינת דלוואר וחוזר לוושינגטון בעקבות האיום האיראני על ישראל (רויטרס).

22:10: כפי שדווח מוקדם יותר, הקבינט יתכנס הלילה, חצי שעה לאחר חצות, ובאופן חריג, יתכנס בבור ולא בחדר הדיונים הרגיל.

22:08: בירדן הודיעו לפני זמן קצר, כי הם סוגרים באופן זמני את המרחב האווירי שלהם.

21:58: דין פישר מדווח: מטוס של חברת 'פליי דובאי' חזר לאמירויות לאחר שעשה דרכו לישראל.

21:56: יו״ר מפלגת העבודה, ח״כ מרב מיכאלי: הלב כואב על בנימין אחימאיר בן ה- 14 שנרצח בפיגוע מתועב. הטרור מפלח את הלב בפעם המי-יודעת-כמה בחצי השנה האחרונה. ניחומים עצומים למשפחה.

21:42: הודעה מטעם משרד התרבות והספורט: בהתאם להנחיות פיקוד העורף, משרד התרבות והספורט מחדד את ההנחיות לגופי ומוסדות התרבות והספורט ומודיע כי כל פעילות מעל ל-1000 איש לרבות פעילויות חינוכיות אסורות החל מהיום- שבת 13.4.24 ומהשעה 23:00 ועד ליום שני 15.5.24 בשעה 23.00. יש להמשיך ולהישמע להוראות פיקוד העורף ולעדכונים.

21:40: שר הביטחון יואב גלנט מקיים כעת הערכת מצב מבצעית עם הרמטכ״ל רב-אלוף הרצי הלוי ובכירי מערכת הביטחון.

ההערכת המצב (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

21:20: גורם אמריקאי רשמי לאלג'זירה: "סבירות גבוהה שאיראן תפתח במתקפה על ישראל בשעות המוקדמות של מחר, יום-ראשון".

21:16: דיווח של הכתב הלל ביטון רוזן, ערוץ 14, כי המתקפה האיראנית עשויה להתרחש הלילה.

21:15: ברקע המתיחות, הקבינט צפוי להתכנס הלילה.

21:00: ברקע האיום האיראני, שר החוץ ישראל כ"ץ דוחה את ביקורו המדיני מחר בהונגריה ואוסטריה בשל המצב הביטחוני. הביקור, שכולל מספר פגישות מדיניות עם נשיא הונגריה, קנצלר אוסטריה ושרי החוץ של הונגריה ואוסטריה, בליווי משפחות החטופים, נדחה עד להודעה חדשה.

סיכום חדשות השבת

בעיצומה של השבת איתרו כוחות הביטחון את גופתו של הנער הנעדר, הקדוש בנימין אחימאיר הי"ד שנרצח באכזריות על ידי מחבלים פלסטינים.

לכתבה המלאה

כוחות של משמרות המהפכה השתלטו על ספינה של חברת MSC הנשלטת באופן חלקי על ידי המיליארדר הישראלי אייל עופר באמצעות חברת זודיאק. איראן לקחה אחריות לאירוע והשיטה את הספינה לגבולותיה.

לכתבה המלאה

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן שיגר אמש (שישי) איום מפורש כלפי האיראנים והעביר שוב את המסר DON'T הזכור לישראלים מתחילת המלחמה. הנשיא ודובר המועצה לביטחון לאומי הדגישו כי גורמי מודיעין מאמינים שהמתקפה האיראנית קרובה מתמיד.

לכתבה המלאה

ברקע האיומים האיראנים, בפיקוד העורף התקבלה הערב (מוצ"ש) ההחלטה על ביטול הלימודים בכל רחבי הארץ, המשמעות - הקייטנות לרגל חג הפסח מבוטלות.

לכתבה המלאה

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר