כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"חשבו שהם חכמים גדולים"

האקרים ישראלים טוענים: "השבתנו את נמל התעופה הבינלאומי בלבנון"

קבוצת ההאקרים הישראליים טוענים שבשל מתקפת הסייבר על נמל התעופה הלבנוני, חלק מהטיסות בוטלו: "רוב המערכות שלהם הושבתו על ידינו" (טכנולוגיה)

בני סולומון | כיכר השבת |
"רוב המערכות הושבתו". נמל התעופה הבינלאומי בלבנון (צילום: שאטרסטוק)

קבוצת האקרים ישראלים, המכנה את עצמה בשם WeRedEvils, טוענת הערב (ראשון) כי השביתה בפעולות סייבר את נמל התעופה ראפיק אל חרירי, המשמש כנמל התעופה הבינלאומי של לבנון.

לטענת ההאקרים הישראלים, השבתת נמל התעופה הלבנוני באה בתגובה לפעולות סייבר כנגד ישראל מצד איראן וחיזבאללה: "קבוצת תקיפה מטעם חיזבאללה תקפו בימים האחרונים עשרות אתרים ישראלים והדליפו פרטים אישיים ושלחו הודעות פקטיביות בשם מערך הסייבר הלאומי".

לדבריהם של ההאקרים, רוב מערכות המחשוב בנמל התעופה הלבנוני הושבתו כתוצאה מהתקיפה, ומרבית הטיסות היוצאות והנכנסות בוטלו והוסבו לנמלי תעופה שונים בלבנון.

הם הוסיפו כי "זו מתנה וטעימה קטנה לאותם קבוצת תקיפה שחשבו שהם חכמים גדולים. נמשיך לתקוף ולהשבית מערכות בלבנון בכל הכוח".

הצצה בלוח הטיסות של נמל התעופה הבינלאומי של לבנון - ראפיק אל חארירי, מעלה כי ההאקרים הישראלים לא מתרברבים לחינם. על מרבית הטיסות שתוזמנו לזמן הקרוב נכתב "בוטל".

גם לפני כחודש, פרסמה קבוצת ההאקרים המזוהה עם ישראל כי הם ביצעו מתקפת סייבר כלפי מטרות איראניות. בין היתר נטען כי שובשה מערכת תחזוקת החשמל הגדולה באיראן. כמו כן, גם מערכת אספקת הסולר והנפט הגדולה באיראן חוותה מתקפת סייבר קשה ששיבשה קשות את פעילותה.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר