באופן מכוון

פוטין איחל שנה טובה לאסאד וארדואן - על מי הוא דילג?

בכל שנה בסיום השנה האזרחית למניינם, רגיל פוטין לשלוח אגרת ברכה לרגל השנה המתחדשת למנהיגים במדינות העולם, השנה הוא דילג על ראש ממשלת ישראל והתמקד רק במדינות ופוליטיקאים איתם הוא מרגיש יותר בנוח (חדשות בעולם)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
נתניהו ופוטין בימים טובים יותר (צילום: Photo by Kobi Gideon / GPO )

כמדי שנה שלח נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ברכות לשנה האזרחית החדשה למניינם (2024) ליותר מ-30 מנהיגים ופוליטיקאים ברחבי העולם, אך לראשונה במהלך שנות כהונותיהם המקבילות הוא דילג על ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו.

בין ישראל לרוסיה שוררת מתיחות דיפלומטית ויחסים לא קלים כבר מתחילת הפלישה של רוסיה לאוקראינה אך הסלמה חריפה חלה ביחסי ראשי המדינות מאז הטבח בשמחת תורה והתפתחות המלחמה ברצועת עזה,

נשיא רוסיה פוטין, שותף לפעולות דיפלומטיות ואחרות בהגבלת והתשת כוחה של ישראל להגן על עצמה מפני ארגוני הטרור חמאס וחיזבאללה ופועל בשיתוף פעולה עם איראן

בנוסף, פוטין אף הגדיר את תקיפות צה"ל ברצועת עזה כ"טבח" ולפני כשלושה שבועות שוחחו נשיא רוסיה ונתניהו במשך 50 דקות במה שהוגדרה כ"שיחה קשה".

ברשימת אלה שכן קיבלו את ברכות השנה האזרחית (הנוצרית) מפוטין נמצאים שליט סוריה בשאר אסד ונשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן. רק שלושה מנהיגים אירופים מכהנים היו בין הנמענים של פוטין השנה: ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן, נשיא סרביה אלכסנדר ווצ'יץ' והאפיפיור פרנסיסקוס.

כעת מצופה שגם נתניהו יתנהל באופן דומה , ישמור על כבודה של ישראל ולא יצלצל לברך את פוטין בשנה טובה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר