"ביבי גם. הם חזרו בהם"

טראמפ חשף: ישראל הייתה חלק מתכנון חיסול סולימאני

הנשיא לשעבר והמועמד המוביל במירוץ הרפובליקני לנשיאות ארה"ב טראמפ, חשף היום בריאיון את המעורבות הישראלית בחיסול הבכיר האיראני | כל הפרטים (חדשות בעולם)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
טראמפ בשנה שעברה (צילום: shutterstock)

לאחר ההתבטאות מוקדם יותר היום (ראשון) של השר לביטחון לאומי בן גביר, על כך  ש"אם טראמפ היה בשלטון, ההתנהלות של ארה"ב הייתה שונה לחלוטין", הנשיא לשעבר טראמפ התראיין היום ל'פוקס ניוז', ומתח ביקורת מרומזת על ראש הממשלה נתניהו.

בריאיון טען טראמפ, כי ישראל הייתה מעורבת בתכנון ההתנקשות בבכיר האיראני קסאם סולימאני, אך יומיים לפני החיסול, ישראל חזרה בה.

טראמפ טען בריאיון: "ישראל אמרה אנחנו לא יכולים לעשות את זה, ולכן אנחנו החלטנו לעשות את זה בעצמנו, אך ישראל הייתה חלק מזה וגם ביבי היה חלק מתכנון החיסול של סולימאני".

עוד טען טראמפ: "כיבדו אותי למרות שפגעתי בהם, אני זוכר שהם התקשרו ואמרו שהם הולכים לפגוע במשהו והם שיגרו איזה 16 טילים רק 5 פגעו, כעת איראן לא מכבדת אותנו והם עלולים להיות בקרוב עם נשק גרעיני בגלל ביידן".

כזכור, מוקדם יותר היום, באורח מפתיע השר בחר בראיון לעיתון אמריקני לתקוף באופן ישיר את הנשיא ביידן: "במקום לתת לנו את הגיבוי המלא שלו, ביידן עסוק במתן סיוע הומניטרי ודלק, שמגיע לחמאס", אמר בן-גביר, כשהוא משמיע את הגישה הימנית והתחושה של הציבור הרחב בקרב מצביעיו. "אם טראמפ היה בשלטון, ההתנהלות של ארה"ב הייתה שונה לחלוטין", תקף בן גביר את ביידן.

בראיון הזהיר בן גביר כי יש לו מספיק כוח כדי להפיל את הממשלה ושהוא מתכוון לעשות את זה אם ישראל תחתום על עסקה גרועה.

השר לבט"ל אמר כי יתנגד לכל עסקה שבה משחררים אלפי מחבלים או שבמסגרתה תסתיים הלחימה טרם יובס חמאס.

בן גביר הוסיף כי ביידן "פוגע במאמץ המלחמתי".

השר הוסיף כי החזון שלו הוא לעודד הגירה מרצון מעזה או כלשונו "לעודד את תושבי עזה להגר מרצונם למקומות ברחבי העולם", אפילו באמצעות תמריצים כספיים. "זה הדבר ההומניטרי האמיתי", אמר השר בריאיון. הוא אף הדגיש כי לפי חומרים מודיעיניים אליהם הוא נחשף בתוקף תפקידו כשר, ישנה נכונות אצל הפלסטינים למהלך שכזה.

למרות האמירות החריפות, בן גביר הדגיש כי הוא אינו מתכוון "למשוך את הקרקע מתחת לרגליו" של נתניהו, לאור כך שאלו שיחליפו אותו יהיו אנשי שמאל.

"בעזרת השם, אני אגיע רחוק," אמר בן-גביר, חיוך מתפשט על פניו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר