כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
רכילות למהדרין

זופניק בכיכר • כל התמונות, הנייעס והחשיפות של המלחמה

הח"כ שהתבטא נגד נתניהו בסיעת 'יהדות התורה' | התמונה שהקפיצה את הצנזורה | הזמר שברח מהמלון היוקרתי רגע לפני שבת | המופת בציונו של מרן שר התורה זצ"ל | החיבוק המרגש של שלומי כהן | ישי כהן על F16 | הפרשן החרדי שמסייע למשפחות החטופים | השדרן הבכיר שנשכב על הכביש | הרבנית דרעי בהפרשת חלה | התפילה המרגשת של גולדקנופף ודוברו | מה קרה כשהרימו את ח"כ ברוכי על הכתפיים? | תפילת יום כיפור בכנסת | הח"כ בא חמוש לחתונה | הריקוד והתפילה של עופר חדד | שולי רנד מתמגן | מני הולנדר קורא את מחשבות החיילים | התהילים של ישי ריבו | הטיסה של יואלי דיקמן וחיים ישראל | השיר של ליפא שמלצר | חמש הכתבות הנצפות השבוע ב'כיכר' ועוד... • כל התמונות, הנייעס והסיפורים הלוהטים של השבוע • מזפנק: איציק אוחנה (זופניק)

זופניק | כיכר השבת |
זופניק בכיכר (צילום: נתי שוחט - פלאש 90 | עריכה: ידידיה כהן)

חשיפת 'זופניק': המקום - ישיבת סיעת 'יהדות התורה' בכנסת. אחד הח"כים, הרשה לעצמו להתבטא נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואמר: "ביבי זה תרנגולות שחוטה". בהמשך הישיבה, אחד הנציגים החרדיים ביקש מהחברים לפעול למען גני הילדים בצל המלחמה.

• צילמתם תמונה של מישהו מוכר בפוזת 'כאחד האדם' או ששמעתם רכילות לוהטת - בלי לשון הרע? כתבו ל'זופניק' במייל הצהוב או בוואטסאפ

חשיפת 'זופניק': הצנזורה הצבאית ביקשה השבוע להסיר מהרשת תמונה אחת שפורסמה במדיה החרדית, שבה נראים אנשי צבא מבלי שפניהם טושטשו כנדרש, שצולמה במהלך ביקור חשוב שנערך השבוע. 'זופניק' מטשטש מה שצריך, בנוהל.

חשיפת 'זופניק': אחד מגדולי הזמר החרדים המתארח בתקופה זו בארץ, החליט בסמוך לכניסת שבת לנטוש את המלון היוקרתי בו הוא מתארח בבירה - עקב מספר שמחות משפחתיות גדולות שהיו במקום, ונסע להתארח אצל אחד מידידיו באחת משכונות צפון ירושלים.

חשיפת 'זופניק': במהלך תפילה על ציונו הקדוש של מרן שר התורה רבי חיים קנייבסקי זצוק"ל, נחת חגב על הציון ושהה במקום דקות ארוכות. 'זופניק' מתקשה להחליט האם מדובר בחגב המפורסם מהסיפור הידוע.

(צילום: שלומי הרוש | המייל הצהוב)

טוב, זה מרגש - אפילו את 'זופניק': כוכב הרשת שלומי כהן מבכירי ארגון 'ביחד ננצח' שפועל למען חיילי צה"ל, תושבי הדרום והמשפחות השכולות - ראינו במפגש מרגש עם בתו הקטנה לאחר שלא ראה אותה כל השבוע.

הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף הגיע השבוע לחזק את חיילי צה"ל בבסיס חיל האוויר בצפון.

(צילום: שמעון ואפרים חזן)

הגאון הצדיק הרב שמעון גלאי משמח בשירי רגש את פצועי המלחמה המאושפזים בבית החולים 'תל השומר', כשהוא מלווה באיש החסד אלי ברונר מ'עזר מציון'.

חבר מועצת הרבנות הראשית לישראל ורבה של באר שבע הגאון הרב יהודה דרעי בקבלת עול מלכות שמים יחד עם מאות לוחמי גולני הנלחמים בעזה.

בבסיס חיל האוויר רמת דוד, רגע לפני הריאיון ההיסטורי והראשון של נווט קרב לתקשורת החרדית, תפס ׳זופניק׳ את ישי כהן בשיחה עם א׳ שחבש את הקסדה לצורך ההסוואה.

אל תגידו שחשבתם שישי כהן יפספס את ההזדמנות לעלות על מטוס קרב F16, רגע לפני שהוא ממריא לעוד גיחה בעזה.

ומגיבור לגיבורים, במשכן הכנסת נעמד ישי כהן לתמונה משותפת עם גיבורי איחוד הצלה, אבי, אבי ועמנואל. אם אתם לא מכירים את הסיפור, תבדקו שאתם יהודים.

במעמד סיום חצי הש"ס ומסכת קידושין בשיעורו הקבוע של הרב יענקי קנייבסקי, שנערך במעון קודשו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי זצ"ל, השתתפו כל המי ומי שנהנו מארוחה מכובדת, יין בתרומה נדיבה ומוזיקה סוחפת כשעל הקלידים הופקד יהודה רושגולד לצד אמן הרגש דניאל אלישע.

אחד מרגעי השיא במעמד הסיום היה השתתפותו של הגאון רבי ישראל מאיר דרוק, ראש ישיבות "תפארת ישראל", שאף נשא דברים בגודל האחריות של "הקול קול יעקב".

הפרשן החרדי ישראל כהן שמסייע רבות למשפחות החטופים - ורק השבוע הכניסם לברכה והתייעצות אצל הרבנית קולדצקי, נצפה בסוד שיח עם יוסי כהן - ראש המוסד לשעבר ונעם לניר - היזם מ'אחים לנשק' שעוזרים גם כן למשפחות, ועם הזמר עומר אדם שבא לשיר בעצרת המשפחות.

בדיוק לפי ההנחיות: שדרן הרדיו דוד חכם נתפס תופס מחסה על הקרקע כשידיו מגוננות על הראש, בסמוך לכביש 471 במרכז, בעת אזעקה.

הרבנית מרים דרעי מבאר שבע בהפרשת חלה לרפואת פצועי המלחמה בבית החולים 'סורוקה' יחד עם יו"ר ועדת הבריאות ח"כ יוני משריקי מש"ס, ח"כ משה רוט מ'אגודת ישראל' ומנכ"ל 'כללית' אלי כהן.

בלשכת שר הדתות מיכאל מלכיאלי מש"ס השאירו כיסא ריק ועליו תמונת 239 החטופים הנמקים בשבי החמאס בעזה.

שר הדתות מיכאל מלכיאלי מש"ס וצוות לשכתו בסיור בעוטף עזה עם דובר זק"א מוטי בוקצ'ין וחיים וינגרטן מבכירי זק"א.

יו"ר 'יהדות התורה' שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף ודוברו יועץ התקשורת אבי בלומנטל, נצפו בתפילה מעומק הלב בציונו של 'הבבא סאלי'.

אל חנות עולם הסלולר בנתיבות, הגיע השבוע אורח מיוחד - השר בני גנץ, שהפסיק לקבל וואטסאפים. התקלה, אם תהיתם, תוקנה במהירות.

סגן השר אורי מקלב הגיע השבוע לנחם את דן מרידור מנסיכי הליכוד לשעבר ובנו שאול מרידור ראש אגף התקציבים לשעבר ביושבם 'שבעה' על פטירת אשתו-אמו ע"ה.

כן, גם זה קרה: בשמחת החתונה לבנו של חבר-הכנסת אליהו ברוכי מ'דגל התורה', הרים אח של הכלה את הח"כ הגבוה על הכתפיים, ויהי לפלא.

בשמחת החתונה ראינו את עורך 'כיכר השבת' חיים אילוז לצד אליהו קונצקי מנהל מוסדות 'דרך ישרים', ישראל וינברג מבכירי רשת הגנים של 'אגודת ישראל' ושמשון פרג מבכירי 'דגל התורה' ו'החינוך העצמאי'.

בהמשך ראינו את ח"כ דוד ביטן מ'הליכוד' מתקבל בכבוד ע"י אב החתן.

(צילום: ברוך חימסון)

במהלך סיור מקצועי בדרום, שר הרווחה יעקב מרגי מש"ס נכנס לברכה והתייעצות במעונו של רבה של אופקים הרב עמרם אוחיון, כשהוא מלווה בבנו אפרים אוחיון שמשמש גם כיועצו של השר מרגי.

יו"ר 'יהדות התורה' שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף ויועצו ארי קלמן, בחלוקת כדורסל ומשחקים למפוני הדרום.

שר ירושלים ומסורת ישראל מאיר פרוש מ'אגודת ישראל' ואנשיו שימי אלבוים ושמואל קרמרסקי, יחד עם ראש עיריית ביתר עילית מאיר רובינשטיין, נצפו ביציאה מהתייעצות ביטחונית בפיקוד מרכז.

חבר-הכנסת יצחק פינדרוס ערך השבוע תפילת יום כיפור קטן בבית הכנסת של הכנסת ועבר לפני התיבה, בעקבות המלחמה בישראל.

בקהל המתפללים ראינו את יו"ר הכנסת אמיר אוחנה מ'הליכוד', סגן שר התרבות יעקב טסלר וח"כ משה רוט מ'אגודת ישראל', יו"ר ועדת חוקה ח"כ שמחה רוטמן מ'הציונות הדתית', מנכ"ל הכנסת צ'יקו אדרי, ויעקב אליאך אחראי תקשורת חרדית בדוברות הכנסת.

באישון לילה ראינו את שר הכלכלה ניר ברקת מ'הליכוד' מגיע לברכה והתייעצות אצל המקובל רבי נתנאל שריקי בנתיבות, 'זופניק' היה רוצה להיות זבוב על הקיר בימים אלו.

(צילום: שגיא קקון)

את סגן שר החקלאות ח"כ משה אבוטבול מש"ס, ראה 'זופניק' בסיור בקיבוץ בארי, כשהוא אוחז במחסניות שהותירו במקום המחבלים הנתעבים בטבח הנורא, מהצד נראה חיים אוטמזגין מבכירי זק"א.

בהמשך השבוע ראינו את משה אבוטבול ויו"ר ש"ס בהסתדרות דני סיידה בסיור עם חקלאים בחממות ביישוב נתיב העשרה, בכדי לעמוד מקרוב על נזקי החקלאות ולתת אוזן קשבת לחקלאים שנותרו בשטח ללא עובדים זרים עם פרדסים מלאים.

את ח"כ בועז ביסמוט מ'הליכוד' ראינו מניח תפילין באחד מחדרי הדיונים בכנסת.

(באדיבות: מני ציק)

ח"כ אלמוג כהן מ'עוצמה יהודית' החמוש התקבל בחום בחתונה לבתו של הרב ניצן חלק מרבני חב"ד בבאר שבע.

מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי ויועצו החרדי הרב ניסים לוי נצפו השבוע מגיעים לאחל מזל טוב - בחתונת בתו של יוסי דייטש מבכירי 'אגודת ישראל' ומי שהיה פרויקטור מירון עם בנו של צבי כהן מבעלי מאפיית 'הצבי'.

כוכב הרשת, הזמר והיוצר שוקי סלומון ומנהלו האישי איש התקשורת איציק אוחנה מ'כיכר השבת', בברכה והתייעצות במעונו של הגאון הרב שלום ארוש מבכירי רבני ברסלב וראש מוסדות 'חוט של חסד'.

(צילום: מיכאל בן אבו)

לאחר מכן הרב שלום ארוש ושוקי סלומון פצחו בריקוד ושירה משותפת בחזרות אחרונות לקראת שיר משותף שיראה אור בקרוב וצפוי לכבוש את חסידי ברסלב בארץ ובעולם.

(צילום: מיכאל בן אבו)

אנשי התקשורת משה גלסנר ושניאור ובר שמשרתים בבסיס זיהוי החללים של הרבנות הצבאית בשורה, נתפסו ברגע של הפוגה סמוך למפקדה במסגרת ערב גיבוש לחיילים שעושים עבודת קודש למען כבוד המת.

בלשכת הגיוס ב'תל השומר' ראינו את איש התקשורת מיכאל שמש מ'כאן 11' בצילום כתבה עם החרדים שהתגייסו לצה"ל.

את מגיש הטלוויזיה עופר חדד מ'ערוץ 12' ראינו בריקוד סוער בחתונת בתו של המפיק שניאור פליישמן באולמי 'אווניו'.

בהמשך השבוע ראינו את עופר חדד בתפילת מנחה בזמן הפסקת הפרסומות באולפני 'ערוץ 12'.

(באדיבות: ערן סויסה, 'ישראל היום')

את כתב המגזין שלנו ארי טננבוים והעיתונאי החב"די אבריימקה אייזנשטיין ראינו בסוד שיח בשולי הלוויית הרב שלום מתתיהו לפידות זצ"ל, מי שהיה בשנים האחרונות מנהל תלמוד תורה 'תורת אמת' של חב"ד בירושלים, שהלך לעולמו לאחר שעבר תאונת דרכים קשה בגרמניה.

(צילום: יוסף רוזנברג)

את כתב 'כיכר השבת' דודי בן חמו תפסנו השבוע ביציאה מהכותל המערבי לאחר שנשא תפילה מעומק ליבו.

(צילום: הודיה)

עובדי רדיו 'קול ברמה' בראשות המנכ"ל אריאל דרעי יצאו להתנדב ולסייע בחקלאות במושב עזריאל.

(צילום: יוסף חן)

מי שבלט בפעילות הקטיף ולא סתם הצטלם היה פרשן התחנה ישראל כהן שבמשך שעות קטף פירות וירקות בחום של הדרום.

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן ערך סיור מקצועי אצל משפחות חרדיות שפונו מהדרום בעקבות המלחמה ושוהים באולמי 'כליל מלכות' - יחד עם המארגנים איש העסקים מנחם כרמל, גילי לוונשטיין ודוב רבינוביץ.

את הרב אליעזר סורוצקין מנכ״ל החינוך העצמאי ראינו נושא דברים בסיום מסכת קידושין של בחורי ישיבת הקיבוץ 'מנחת חינוך'.

הזמר שולי רנד ואמן החושים מני הולנדר יחד עם מנהלם האישי דוד פדידה, איש הסאונד משה סוסנה והנגנים גדי פוגטש ועמית הראל, מתמגנים בשכפ"ץ וקסדה רגע לפני מופע לחיילים בגבול עזה.

לאחר מכן ראינו שולי רנד מקדיש טיל למנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר ימ"ש: "בס"ד תגיע ישר לראש הנחש".

בהמשך ראינו את אמן החושים מני הולנדר מטריף בקסמים וקריאת מחשבות את חיילי צה"ל שיצאו להתרעננות לאחר לחימה בעזה.

הזמר ישי ריבו מברך את בחורי ישיבת 'מערבא' שהתחזקו בלימוד להצלחת עם ישראל במלחמה, באירוע שערך מלך הרדיו החרדי מנחם טוקר: "כל מה שעם ישראל וחיילי צה"ל עושים בימי המלחמה זה חשוב - אבל צריך לדעת שבלי הלימוד תורה של בני הישיבות לא היינו כאן היום".

את הזמר ישי ריבו שטס לוושינגטון להופיע בעצרת תמיכה למען ישראל, ראינו בתפילה מעומק הלב באוהל אדמו"רי חב"ד.

(צילום: מתוך אינסטגרם)

רגע לפני תחילת המופע, ראינו את ישי ריבו באמירת 'שיר למעלות' יחד עם מאות האלפים בעצרת התמיכה הענקית וההיסטורית בישראל.

במופע עצמו ראינו את הזמרים ישי ריבו ועומר אדם בשירה מרגשת עם בני משפחת לנדאו המתנדבים בזק"א שפעלו רבות בזירת הטבח בעוטף עזה.

הזמר פיני איינהורן, המשפיע יענקוש זילברמן וחברי עמותת 'אלומים' - מחלקים ציציות לחיילי צה"ל כסגולה לשמירה.

( צילום: ינון שובלי)

הזמר אלי הרצליך ונגן הכינור דניאל אהביאל בניגוני רגש עם הגאון הרב שלמה יהודה בארי - 'הינוקא', בפני חיילי צה"ל בבסיס פלמחים.

המוזיקאים יואלי דיקמן וחיים ישראל ברגע של מנוחה במטוס בדרכם לחתונה יוקרתית בפריז.

(באדיבות: ישראל שר)

במסגרת סבב אירועים בצרפת, ראינו את הזמר חיים ישראל נעמד לתמונה בשער הניצחון בפריז.

במטוס חזרה לארץ ראינו את חיים ישראל יחד עם אחיו הזמר איציק אשל, את התיעוד המלא מסבב ההופעות של השניים תוכלו לראות בעז"ה במוצאי שבת במדור המוזיקה המוביל שלנו 'זינגער בכיכר'.

הזמר ליפא שמלצר שהגיע לביקור בזק בארץ הקודש לשמח את חיילי צה"ל ומשפחות החטופים, מחזק את בני משפחתו של אורי דנינו שנחטף לעזה, כשהוא מלווה בעסקן הרפואי מוטי פריד יו"ר 'סעד ומרפא'.

הזמרים קובי פרץ וליפא שמלצר מברכים את חיילי צה"ל שיצליחו במלחמה באירוע תמיכה שערך ארגון 'ביחד ננצח' בעיר נתיבות.

(צילום: דודי קפלר - 'הפרופסור' ומיכל אלבלק)

את הזמר אברהם פריד שהגיע לחזק בשירה את אנשי הרבנות הצבאית, ראינו מברך בחום את החזן שלמה גליק שנמצא בשירות מילואים.

הקלידן אשר גבאי נצפה בכובע של מתנדב זק"א, בעבודת מלאכת הקודש בכפר עזה.

את הזמר בערי וובר ראינו בתפקיד השליח ציבור בתפילת ראש חודש כסלו מול הבית הלבן בוושינגטון, בהשתתפות אלפי יהודים לקראת עצרת התמיכה הגדולה בישראל.

השף של הנגידים פיני פאלוך שתרם מאות מנות לחמ"ל 'כיכר השבת', מפנק את חיילי צה"ל בדרום באוכל טרי ומשובח.

(צילום: יוסל הלפרין)

באישון לילה ראינו את הרב חיים הורביץ רב שכונת 'צהלה' בתל אביב, בתפילה מעומק הלב בקודש הקודשים בכותל המערבי להצלחת עם ישראל במלחמה.

את הרב שלום ארוש ראינו מעניק את ספרו המיוחד על 'שלום בית' עם הקדשה אישית לרב הסלבס מרדכי חסידים ואף בירכו לזיווג הגון במהרה.

(צילום: מיכאל בן אבו)

את המקובל הרב יעקב ישראל איפרגן - 'הרנטגן' ראינו בביקור חיזוק ותפילה אצל פצועי המלחמה המאושפזים בבית החולים 'סורוקה' בבאר שבע.

(צילום: ציפורה חלפון)

המקובל הרב יעקב ישראל איפרגן - 'הרנטגן', נושא דברי חיזוק בפני שוטרי משטרת ישראל בדרום שאיבדו חברים רבים בטבח בעוטף עזה, מהצד נראה המפכ"ל קובי שבתאי ומפקד מרחב הנגב במשטרה תנ"צ אפי שימן.

(צילום: אבנר עמר)

את יחיקם גמליאל מבכירי עיריית אלעד ראינו דואג לתפילין מהודרות לחיילי צה"ל שקיבלו על עצמם להתחזק בעקבות המלחמה.

בעת שהותם של משלחת זק"א במעונו של האדמו"ר מביאלא שחיזקם ועודדם במלאכת הקודש בעוטף עזה, הבחין 'זופניק' בדמות מאחורי הקלעים, איש היח"צ הצעיר משה רוטנברג מבאי ביתו של האדמו"ר שיזם את המפגש.

יו"ר ש"ס ומ"מ וסגן ראש העיר אלעד יהודה בוטבול, בשמחת אירוסו בנו של איש היח"צ החסידי ישראל רוזנפלד.

צלם כינוס השלוחים העולמי חיים טויטו עם אלפי חסידי חב"ד מרחבי העולם - רגע לפני התצלום המסורתי בכנס בארצות הברית.

בין האלפים בכינוס השלוחים של חב"ד, ראינו את סרן יאיר אנסבכר לוחם ביחידה ללוחמה בטרור של צה"ל - שהפך לכוכב בחסידות חב"ד בעקבות הריאיון שלו ל'כיכר השבת'.

רגע לפני השחרור מצה״ל, איש התקשורת ישכר זלמנוביץ ממנהלת החרדים הצבאית בהכשרת ירי בבסיס בדרום.

את הרב יהודה ויצמן, חסיד גור המשמש כרב גדוד שריון בהר דב, ראינו בערב שבת מתקין עירוב בכניסה לבסיס, 'זופניק' בדק וגילה שאביו הוא חבר מועצת העיר ירושלים יוחנן ויצמן מ'אגודת ישראל'.

את שמואל משה מ'נותנים תקוה' ונועם מיכאל מנהל האירועים בבית החולים 'תל השומר', ראינו מחויכים בסיפוק רב לאחר עוד אירוע שהרימו למען פצועי המלחמה.

את הרב יעקב גלויברמן מבכירי העסקנים בחב"ד ראינו בתפילת שחרית עם ניצב יצחק בריק מפקד משמר הגבול, בבית הכנסת חב"ד בלוד.

איש הקשרים אליהו שכטר נצפה מאחל מזל טוב לחבר-הכנסת אליהו ברוכי מ'דגל התורה' בחתונת בנו.

הזמר עומר אדם שהופיע בעצרת משפחות החטופים, נשא דברים מהלב ואמר: "נגמרות לי המילים, אני כואב את הכאב שלכם. זה אחים של כולנו, משפחה של כולנו. אני רוצה להתפלל לחזרתם במהרה, ולייחל לאחדות בעם שלנו כי רק ביחד ננצח", ומיד לאחר מכן שר את "שיר למעלות".

ולסיום, חמש הכתבות הנצפות בשבוע האחרון ב'כיכר':

במקום החמישי:

אסון קשה בבית חאנון: קצין ולוחמים נהרגו מפיר ממולכד

במקום הרביעי:

הגבורה המדהימה של ענר שפירא ז"ל מול מחבלי החמאס: השליך 7 רימונים מהמיגונית | צפו

במקום השלישי:

12 מחבלים על גג הבית בקיבוץ, 6 תושבים ניצלו בנס | בלעדי

במקום השני:

התצפיתנית נועה מרציאנו שנחטפה בחיים לעזה - נהרגה

ובמקום הראשון:

3 נמרים עולים באש, המפקדים בלחץ מטורף ואז מגיע טלפון... | צפו

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר