השוויגער מתערבת? הוראת שר התורה; צפוהשוויגער מתערבת? זו הוראת מרן הגר"ח קנייבסקי • צפו
ט"ז בכסלו תשפב | 20.11.21
בסרטון וידאו נדיר שמתפרסם לראשונה ב'כיכר השבת' נראה מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי נשאל שלוש שאלות בענייני שידוכין ונישואין • הגר"ח סיפר: איזה שידוך אביו לא רצה לשמוע? (חרדי)
בלי פדיחות: כך תתנהגו בפגישה ראשונהבלי פדיחות: כך תתנהגו בפגישה ראשונהתהילה אלטמן20
דייטים ראשונים הם מביכים. אבל כשאתם רוצים להקים בית, עליכם לסמן וי על כמה כאלו. אז כדי להקל עליכם, ריכזנו את הכללים הכי חשובים שיגרמו לפגישה הראשונה שלכם להצליח (MEN)
אילוסטרציההם 'שווים' דירה - אך 'דורשים' רק דירת עראיישראל גינצבורג49
הם יכולים לקבל דירה, הם 'שווים' מאות אלפי שקלים - אבל הם בוחרים לוותר על זה ולאפשר ל'שווער' להמשיך את שגרת חייו ברוגע, כשהוא מסייע להם בדמי השכירות בלבד (חרדים)
אילוסטרציהאיך סוגרים שידוך?! // הרב שמריהו גריינמןהרב שמריהו גריינמן5
המסמך המטלטל של הבחור המבוגר על חייו כמבוגר חרדי, שנותר לבדו בישיבה - עורר הדים רבים בעולם הישיבות והפך לשיחת היום; הנה טור התגובה של "ראש כולל לבחורים" (טור)
הגרא"ד אוירבך זצ"לכשהגרש"ז אוירבך התקשה לחתן את בנוכיכר השבת11
פטירתו של הגאון רבי אברהם דב אוירבך זצ"ל, אב"ד טבריה, סיפורים ועובדות על הנהגתו, אך דווקא סיפור, מימי בחרותו - עת השתדך והקים את ביתו בישראל, מעורר חיזוק רב (חדשות)
אילוסטרציהיהודים מהעולם ישתתפו היום יחד במעמד תפילת ט"ו באב לזיווגים בעמוקהכיכר בשיתוף יד לאחים
בהוראת שר התורה מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א יערוך יד לאחים אירוע תפילה על מעוכבי השידוך, כחצי מיליון יהודים יצפו בו מכל העולם ויקראו יחד את פרקי התהילים (שידוכים)
לא מצליחה להחליט איזה שידוך מתאים לך? זו הסיבהלא מצליחה להחליט איזה שידוך מתאים לך? זו הסיבהאלישבע מזרחי9
הכתבה הזו מיועדת גם לכל מי שלא בטוחה איזה מקצוע היא רוצה ללמוד, לזו שלא יודעת אם היא רוצה לאכול או לישון וזו שעבורה קניה בסופר זה מסע התלבטויות מעיק (אימון אישי)
הרבי מסאטמר (מהרי"י) עם חברי הוועדבשנה: שדכני סאטמר קיבלו 160 אלף דולרשימי שפר1
במעונו של האדמו"ר מסאטמר (מהרי"י) נערכה אסיפה לשדכני החסידות, במהלכה עודכן הרבי כי במהלך השנה האחרונה חולקו לשדכנים 160,000 דולר, בתמורה לעבודתם (חסידים)
מתפללים בציון בעמוקה. למצולמים אין קשר לנאמר בכתבהלרגל היארצייט: זו הסגולה למציאת זיווג טובורד שאלתיאל
אם לא הצלחת להגיע לציון, לימוד דברי תורתו נחשב כ'השתטחות' על ציונו, ומומלץ לתת פרוטה לצדקה, ולהדליק נר לע"נ. מי היה ריב"ע? ומה הקשר למציאת הזיווג? (חרדים)
האדמו"ר מתולדות אהרןבשבוע אחד: כ-70 בחורים התארסו בתו"אשימי שפר36
​שמחה והתרגשות גדולה בחצר הקודש תולדות אהרן לאחר שבשבוע האחרון נסגרו בחסידות כ-70 שידוכים בשעה טובה ומוצלחת, לבחורים בני 17 ו-18 הלומדים בישיבת תו"א (בארץ)
למה לא בחרתי בחתן 'בן תורה' // חיילי קרוללמה לא בחרתי בחתן 'בן תורה' // חיילי קרולחיילי קרול86
הייתי מספיק כנה לוותר על הפנטזיה של המורה שטענה "יפה עניות לישראל כמו צעיף אדום לסוס לבן" והזכות הגדולה ביותר היא להתחתן עם בן תורה // חיילי קרול בטור על שידוכים (טור)
הרב הורוביץ לצד שוקי סלומון ואריק דבירבחור צריך לדרוש דירה? • צפו ב'שובר מסך'כיכר השבת110
בתוכנית 'שובר מסך', בהגשת שוקי סלומון והרב חיים הורביץ, ידונו השבוע באחד הנושאים הנפיצים במגזר החרדי. האם מותר לבחור לדרוש דירה ומה אם להורים אין כסף? צפו (חרדי)
בקריה החסידית: תושבים מנעו צילום סרטבקריה החסידית: תושבים מנעו צילום סרטאיציק אוחנה84
תושבים בשכונת קרית צאנז בנתניה, תקפו השבוע צוותי צילום ושחקנים של הסרט 'בחורים טובים', על שידוכים במגזר החרדי, ומנעו את הצילומים ברחובות השכונה; צפו בתיעוד (אקטואלי)
מדוע העץ 'קושט' בעשרות שקיות תלויותמדוע העץ 'קושט' בעשרות שקיות תלויותחיים גולדברג21
החולפים ברחוב שטראוס בי-ם לא בהכרח מבינים מדוע העץ במקום "מעוטר" בשקיות: אלו שמותיהם של מעוכבי שידוך (בשקדייה) וחשוכי ילדים (בעץ רימון) - כסגולה לישועה (בארץ)
אילוסטרציההסיפור שמסעיר את 'עולם השידוכים' • צפושימי שפר18
עולם השידוכים נסער בימים אלו, מסיפור של 'השגחה פרטית' פלאית: הבחור המבוגר שנותר בודד בישיבה, ההצעה שנדחתה ושבה בפגישה מקרית בנסיעה והבכי בכותל (חרדים)
אילוסטרציה"הכלל: אין מקום לוויתורים בחיי הנישואין"הרב אביאל נריה40
שתי שאלות ששלחה בחורה בשידוכים; האחת: האם עליה לוותר על מה שמעניין אותה - גם אם זה נראה רק כ"תוספת", והשניה: עד כמה עליה לוותר על רצונותיה בחיי הנישואין (טור)
הלשנה, מחילה ותאונה; זה הסיפור המלאהלשנה, מחילה ותאונה; זה הסיפור המלאכיכר השבת29
אם התקשתם להאמין לסיפור על הבחור שהלשין על חתונה שנערכה בניגוד להנחיות וזכה למחילת הזוג - שניצלו בנס מתאונה, האזינו לסיפור המלא ולראיון עם החתן והכלה (חרדי)
האזינו לסיפור המפעיםמחילת הזוג לבחור שהלשין - הצילה את חייודוד הכהן65
סיפור שהשמיע המשפיע הגר"א בידרמן, הפך לשיחת היום: מחתונה בניגוד להנחיות, עבור דרך הלשנה למשטרה, מעצר החתן והכלה והסליחה, ועד ההצלה מהתאונה. האזינו (חרדים)
הישיבה שכרה ווילה לשידוכים - "ללא ייחוד"הישיבה שכרה ווילה לשידוכים - "ללא ייחוד"אבי רבינא34
מתווה הקפסולות גורם לקשיים בשוק השידוכים בעולם הישיבות, ובישיבת חברון מצאו פתרון ייחודי: שכרו ווילה שתשמש אך ורק לפגישות שידוכים - ללא חשש ייחוד (חרדים)
אילוסטרציהחדש: איזור אישי למעקב במערכת 'אושר בכבוד'כיכר בשיתוף אושר בכבוד
כחלק מכלל היתרונות של של גמ"ח עזר נישואין 'אושר בכבוד' לטובת רבבות משפחות בני תורה, בגמ"ח פיתחו איזור אישי יחודי המנגיש את המידע האישי לכל אחד שהצטרף לאחד המסלולים של הגמ"ח • בקרוב ניתן יהיה לעקוב אחר הפעילות האישית באמצעות הטלפון (נישואין)
תלמידי 'אור ישראל' בזיץ במסגרת הקפסולות. ארכיון"אור ישראל": הבחורים המבוגרים לא יחזרואבי רבינא17
החלטה חסרת תקדים התקבלה בישיבת 'אור ישראל' בפתח תקווה, בראשות הגר"י רוזן, לפיה בחורים מועד שישי ומעלה לא יחזרו לישיבה ל'זמן חורף' - כדי שיוכלו לצאת לשידוכים (חרדים)
אילוסטרציההבחור זכה לשידוך טוב בזכות "האף העקום"חזקי שטרן14
הבחורה, קיבלה ברכה מהרבנית ו"הוראה" - לא להתייחס לאף עקום. הבחור, נפצע בתאונה ואפו התרסק והתעקם. אחרי הפגישה הראשונה הבחורה קבעה - זה השידוך שלי (חרדים)
יוני מעלה הילוך בדרך למציאת שידוך • צפויוני מעלה הילוך בדרך למציאת שידוך • צפוכיכר השבת110
בכל מוצאי שבת, צמד היוצרים מני וקשטוק ואפי סקקובסקי מגישים מערכון חדש של 'ברדק', המתפרסם לראשונה ב'כיכר השבת' • צפו בפרק 3 מהסדרה ששוברת את הרשת (חרדים)
אילוסטרציההסוד הגדול נחשף בשמחת 'הווארט'כיכר בשיתוף קופת העיר3
עדות מרגשת מכלי ראשון של רווקה שנושעה בזכות הגזירה של מרן שה"ת הגר"ח קניבסקי שליט"א ומעמד "התרת קללות" שנערך אשתקד (חרדים)
תלמידי ישיבות ב'מלונית'. אילוסטרציהבאשמת הנגיף: חשש שצעירים "יפרקו עול"אבי רבינא100
מחנכים והורים מביעים את דאגתם העמוקה ממצבם הרוחני של צעירים חרדים - בגלל הנגיף: השהיה המוגזמת בבית, ההיחשפות המפוקפקת ב'מלונית' וההתמכרויות • מיוחד (ארץ)
חסידים מבוגרים; טיולים - והקפדה בלימודחסידים מבוגרים; טיולים - והקפדה בלימודשימי שפר3
תופעת הבחורים החסידים המבוגרים: מספר מסגרות הוקמו בשנים האחרונות במיוחד עבור ה'קיבוץ' • הצצה: מהקומזיצים והנסיעות לקברי הצדיקים - ועד להקפדה על הלימוד (חסידים)

עוד כתבות

שידוכים

שידוכים, איך זה אצל חרדים? מדור שידוכים של כיכר השבת מביא לכם הצצה נדירה לתוך עולם סגור, דרך כתבות ותוכן עם מה שרציתם לדעת על שידוך, וקשר בן בני זוג חרדים.

כיכר facebook
בני הזוג המפורסמים
הרב נחמיה היילברון
לא כל הנוצץ זהב: נישואין? רק דרך שידוך
י"ז באלול תשעו77
אלה תולדות האדם
מנחם מן
אלה תולדות האדם
כ"א באב תשעה12
אבי בנטוב
אבי בנטוב
"ששש! אם המשודכת - פרענקית"
כ"ב באייר תשעג195
הכי פופולריים