אילוסטרציה.כלב תקף שליח קוגל חרדי שיפוצה בכ-2 מיליוני ש"ח
א' בסיון תשפא | 12.05.21
שליח קוגלים חרדי יפוצה בקרוב בסכום של שני מיליון שקלים, וזאת בשל שנפצע בדרך ללקוח - לאחר שנבהל מכלב שהיה בחדר המדרגות. כתוצאה מהנפילה אושפז עם שברים (משפט)
נבלני מופיע כשהוא כחושנבלני מספר מהכלא הרוסי: "אני כמו שלד"ציקי ברנדוין19
יו"ר האופוזיציה ברוסיה, אלכסי נבלני הופיע היום לראשונה בפני בית המשפט, מאז הודיע כי הוא שובת רעב. נבלני מופיע שבוע אחרי שהודיע שהוא סיים את שביתת הרעב (אקטואליה)
חיות (באמצע) לצד נתניהו וגנץתוך יומיים: השרים ידונו במינוי שר משפטיםרפאל כהן2
שופטי העליון בשבתם כבג"ץ, נתנו ארכה נוספת לראש הממשלה נתניהו וגנץ, בשאלת אי מינויי השרים. אחרי שניתנה הצעת פשרה, ממנה רה"מ התחמק, ניתנו יומיים נוספים (ארץ)
ארכיון. מנדלבליט עם אסתר חיותהיועמ"ש: אין להוציא את נתניהו לנבצרותכיכר השבת2
בתגובה לעתירה שהוגשה לבג"ץ, שדרשה להוציא את נתניהו לנבצרות, השיב היועמ"ש מנדלבליט, כי אין עילה ממשית לנבצרות ונתניהו יכול למלא את תפקידו כראש ממשלה (בארץ)
אילוסטרציהבית המשפט קבע: ועדת הרבנים לענייני תקשורת - תפורקחיים גולדברג84
לאחר דיונים שנערכו במשך שנים, החליט בית המשפט להוציא צו פירוק לעמותה, זאת לאחר טענות לאי-סדרים כספיים, שנמצאו בבדיקת רשם העמותות • כפי שנחשף לראשונה ב'כיכר השבת' (חדשות)
בית המשפט העליוןהאם בג"ץ יכריע מי יהיה שר המשפטים הבאכיכר השבת6
הפלונטר הפוליטי: התנועה לאיכות השלטון, הודיעה כי היא תעתור לבג"ץ בדרישה למנות שר משפטים קבוע; "הנאשם המנסה לחמוק ממשפטו, פוגע בתפקוד הממשלה" (חדשות)
אפי נוההפרקליט הודיע: סוגר את התיק נגד אפי נוהקובי אטינגר15
ראש לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה, יזוכה מכל ההאשמות שהיו נגדו, כך הודיעו היום בפרקליטות. לפני תקופה נחשפה הקלטה מהנייד של נוה עם הקלטה של מנדלבליט (חדשות)
אילוסטרציהאזרח אמריקאי חרדי הוסגר היום לארה"בכיכר השבת13
האזרח האמריקאי החרדי, אריה גרינס, הוסגר היום לארה"ב, כך הודיעה המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה. גרינס מואשם במדינת קליפורניה במעורבות בהונאת בנקים (חדשות)
שני האחיםכתב אישום נגד שני אחים שהשוויצו בנשקקובי רוזן6
המאבק בפשיעה ובכלי הנשק במגזר הערבי: כתב אישום הוגש היום כנגד שני אחים, החשודים בהחזקת כלי נשק בלתי חוקי שהוחבא בתוך דיר עיזים בכפר מנס • תיעוד מהתפיסה (בארץ)
עיריית אלעד תשלם לבני ברקי חצי מיליון ש'עיריית אלעד תשלם לבני ברקי חצי מיליון ש'כיכר השבת2
במהלך אירוע לחרדים, מטעם עיריית אלעד בימי בין הזמנים, נפל תושב בני ברק אחרי שבמהלך הליכה בפארק מעד על מכסה ביוב שהיה לא יציב, ושבר יד; זה הפיצוי שיקבל (משפט)
נכוותה כשהייתה ילדה ותקבל 320 אלף ש"חנכוותה כשהייתה ילדה ותקבל 320 אלף ש"חכיכר השבת
צעירה בת 22 מאשדוד שנכוותה באורח קשה ממיחם מים רותחים בביתה בהיותה בת 5, קיבלה לאחרונה פיצוי בסך 320 אלף ש"ח • לצעירה נקבע נכות לצמיתות מהכוויה (משפט)
האוטובוס הבוער בב"בקטין נוסף מואשם בהצתת האוטובוס בב"בקובי אטינגר4
הפרקליטות הגישה כתב אישום נוסף על הצתת האוטובוס בבני ברק, נגד קטין בן 16. לטענת עורכי הדין, הנאשם סייע לתלוש את מטף הכיבוי של האוטובוס ולרסס בתוכו (אקטואליה)
אילוסטרציהכתב אישום נגד חרדי שצעק על סמוי 'חרדק'חיים גולדברג8
בבית המשפט השלום, הוגש היום כתב אישום נגד צעיר חרדי, שצעק על שוטר סמוי במהלך הפגנה בשכונת 'גוש 80' - "חרדק", ומשך אותו בחולצה ואף הכה אותו באגרופים (חרדים)
תקדים: אישום בגין העלמת הכנסות מביטקויןתקדים: אישום בגין העלמת הכנסות מביטקויןכיכר השבת
כתב אישום תקדימי הוגש נגד אדם שלא דיווח על הכנסות כתוצאה ממכירת מטבע ביטקוין בשווי של 2 מיליון ש"ח • עושים סדר: מה הדין בהכנסות מפעילות במטבע וירטואלי? (משפט)
אילוסטרציהאפליה במקום העבודה על רקע דתכיכר בשיתוף
דיני העבודה בישראל מגנים על העובדים בסיטואציות שונות. קיימים דיני עבודה אשר מתייחסים למצבים מגוונים אשר קורים במקום העבודה, כדי שהעובד לא ייפגע ממצבים לא ראויים (מקודם)
למה מערערים על גיוס חרדים לצה"ל בבג"ץלמה מערערים על גיוס חרדים לצה"ל בבג"ץחיים גולדברג7
פרסום ראשון: בית המשפט העליון הורה למדינה להשיב מדוע ימשיכו לערער לבג"ץ על דחייה או על פטור מגיוס, ולא בפני בתי משפט מנהליים • מה ירוויחו מכך המערערים? (אקטואליה)
הקדיש דירתו לספריה תורנית; בניו התנגדוהקדיש דירתו לספריה תורנית; בניו התנגדוכיכר השבת18
המנוח הקדיש בצוואה את דירתו לספריה תורנית, היורשים התנגדו ודרשו לקבלה • אחרי דיונים בבית הדין, יצא פסק ההלכה, בניגוד לעמדת צאצאי המנוח שרצו את הדירה (בארץ)
כתב אישום: תקף מפגינה נגד בנימין נתניהוכתב אישום: תקף מפגינה נגד בנימין נתניהוחיים גולדברג6
במהלך הפגנה שנערכה מול בית ראש הממשלה, בעימות בין תומכיו למתנגדיו, תקף הנאשם מפגינה שכרזה במגאפון נגד נתניהו. היום, הוגש נגדו כתב אישום לבית המשפט (אקטואלי)
עתירה: איך התירו למכור צעצועים ברשתותעתירה: איך התירו למכור צעצועים ברשתותכיכר השבת5
"ברגע שאמרו שצעצועים הם לא חיוניים – מדוע לא שמו ניילון שחור עליהם?", תמהו שופטי בג"ץ בעתירה שהגישו רשתות הצעצועים נגד החנויות החיוניות שמכרו משחקים (משפט)
התגרשו שוב בגיל 60; מה עם דמי 'מזונות'?התגרשו שוב בגיל 60; מה עם דמי 'מזונות'?כיכר השבת6
זוג קשישים שנישאו לפני 60 שנה התגרשו ונישאו מחדש זה לזו, מבקשים כעת להתגרש פעם נוספת: האם הסכם הגירושין הראשון הכולל דמי מזונות גבוהים עדיין תקף או לא? (חדשות)
'עמותת שיח סוד קיפחה את זכויות העובדים''עמותת שיח סוד קיפחה את זכויות העובדים'כיכר השבת71
בית הדין לעבודה אישר בקשה לתובענה ייצוגית כנגד עמותת "שיח סוד", בגין טענות על קיפוח שיטתי של זכויות העובדים • שיח סוד בתגובה: "מאמינים כי יידחו כל עילות התביעה" (ארץ)
כתב אישום: חנק שוטר שאכף בבית הכנסתכתב אישום: חנק שוטר שאכף בבית הכנסתחיים גולדברג46
מקרה חמור שהתרחש במוצאי שמחת תורה בעיר אשקלון, שם תקפו שוטרים שהגיעו לפזר מעמד הקפות שניות שנערך בניגוד להנחיות, מתואר בכתב אישום שהוגש לביהמ"ש (בארץ)
הרוצחים: מליאד פראח וחסן אל חאג'הפיגוע בבורגס: מאסר עולם לרוצחי 5 יהודיםיוסי נכטיגל5
לאחר 8 שנים: בית המשפט הבולגרי גזר מאסר עולם על שני מחבלי חיזבאללה, שהיו שותפים לפיגוע בשדה התעופה בבורגס, שם נרצחו 5 ישראליים. השניים נעדרו מהדיון (בעולם)
צוואת האדמו"ר מסאדיגורה: זווית משפטיתצוואת האדמו"ר מסאדיגורה: זווית משפטיתעו"ד דניאל פרידנברג ועו"ד אוהד הופמן23
הסערה שעולם החסידות בשבוע האחרון בעקבות צוואת האדמו"ר מסאדיגורה זצוק"ל, העלתה שאלות רבות • מזווית משפטית, כותבים עורכי הדין האם ניתן להוריש חסידים (אנ"ש)
אילוסטרציההוגש כתב אישום נגד פלסטיני שהחזיק סכיןחיים גולדברג5
פלסטיני שהחזיק סכין ורץ לעבר חיילים, נידון היום בביה"מ והמדינה החליטה להגיש כנגדו כתב אישום עם עונש מקסימלי של חמש שנים ובקשה למעצר עד תום ההליכים (אקטואליה)
משפט בפרשה: מהעבד, אנו לומדים רגישותמשפט בפרשה: מהעבד, אנו לומדים רגישותשפרה קפלן2
"והיה כי תשלחנו חופשי לא תשלחנו ריקם", עורכת הדין שפרה קפלן מקבילה את פרשת השבוע לימינו ומסבירה את הבדלי המעמדות והרגישות המיוחדת שהתורה מצווה • צפו (יהדות)

משפט

מדור משפט בכיכר השבת מביא לכם את פסקי הדין העדכניים ביותר, חדשות מעולם החקיקה פרשנות משפטית ועוד

כיכר facebook
יוסף ויצמן, עו"ד
יוסף ויצמן, עו"ד
איש משפט והלכה // עו"ד יוסף ויצמן
ז' בחשוון תשעט17