אב ובנו. אילוסטרציהכמה ישלם אב שלא מקיים הסדרי שהות עם בנו?עו"ד חנן כבירי7
פסק דין חדש מחייב אב שלא נפגש עם בנו בחצי שנה האחרונה לשלם 85% מעלות צרכיו הכוללים, אף שהוא משתכר הרבה פחות מהאם. ״נטל הנשיאה בצרכיו מוטל במלואו על האם״, כתבה השופטת (משפט)
אולמי הדר דימול. ארכיוןהנושה של הדר-דימול מנסה להציל את כספוענת רואה, שירות כלכליסט
הדיון הסבוך בזכותו של בנק הפועלים להגיש באיחור את ערעורו על הכרעת נאמני אולם האירועים המוקפא הדר דימול, ענין פרוצדורלי בלבד לכאורה, שווה לו 26 מיליון ש"ח (משפט)
כתיבת שיק.השיק המזויף בוטל רק 6 ימים אחרי ההפקדה: הבנקים אחראים לנזקיםעו"ד דב יורוביץ2
בית המשפט קבע כי בנק לאומי היה צריך להתריע מבעוד מועד על כך ששיק מזויף מסתובב ברחבי המערכת הבנקאית, ואילו בנק דיסקונט הפר את החוק כשביטל את הזיכוי בחלוף הזמן המותר (משפט)
שופט קרא לאב ״להפנים שיש לו בת״. אילוסטרציהשופט קרא לאב ״להפנים שיש לו בת״ ודחה את ערעורו על מזונות זמנייםעו"ד וטוען רבני יצחק וינד4
האב ערער על מזונות זמניים של 1,600 שקל בהם חויב עבור בתו בת ה-16. טענותיו כי יש לפטור אותו מהסכום בשל מצבו הנפשי, הכנסותיו הדלות וניכור הורי מצד הבת נדחו (משפט)
פוסט טראומה. אילוסטרציהתבע לבטל הסכם גירושים: "סבלתי מפוסט-טראומה בעקבות פיגוע"עו"ד אלי חביב3
בית הדין הרבני דחה את התביעה וקבע כי שהאיש לא הוכיח שמצבו הנפשי היה כה חמור, וממילא אין הצדקה הלכתית לבטל הסכם גירושים מאוזן וסביר כפי שנחתם בינו לבין גרושתו (משפט)
הסתיר מידע. אילוסטרציההחייב שיקר והסתיר מידע – הליך פשיטת הרגל יבוטלעו"ד יצחק שלו
"התנהלות החייב לוקה באי שקיפות קיצונית כאשר הסתבר כי החייב לא אמר אמת בפני המנהל המיוחד ולמרות שהתייצב לדיון והודה בכך וטען כי הוא שגה, הוא המשיך בהתנהלותו הקלוקלת", נכתב בפסק הדין (משפט)
השתמש בכספי שותפות. אילוסטרציההשתמש בכספי השותפות: יחזיר חצי מיליון ש"חעו"ד מרגלית הרפז
שלושה שותפים במגרש הסכימו כי ייבנה עליו בניין שדירותיו יימכרו. לאחרונה נפסק כי השותף שהופקד על ניהול הפרויקט השתמש בכספי השותפות להוצאות פרטיות והוא חויב לפצות את האחרים (משפט)
ניר חפץ בבית המשפט"עד מדינה 'מויסר'? - זה מתאים ל'שטעטל'"משה גורלי, שירות כלכליסט3
עו”ד אילן סופר, המייצג את ניר חפץ בתיקי נתניהו, התקומם על הגידופים שזוכים להם עדי מדינה ופרקליטיהם, וטען כי אינם הולמים מדינת חוק. שי ניצן נתן לו רוח גבית, כצפוי (חוק)
הקמת חברה בברזיל. אילוסטרציההקמת חברה בברזיל? כך תעשו את זה נכוןעו"ד ברונו בלנגס1
ההליכים לקראת הקמת חברה חדשה במדינה אחרת עלולים להתברר כמורכבים יותר ממה שנהוג לחשוב. מה חשוב לדעת לפני הקמת חברה בברזיל? (משפט)
עורך דין. אילוסטרציהתביעה? ייעוץ? עורכי דין מומחים בכל תחוםkikar.co.il בשיתוף פסקדין
לב בני ברק. אילוסטרציהבלב בני ברק: 27 יורשים יחלקו שטח בשווי 100 מיליוןעו"ד מריו סלצ'ובסקי6
השטח, שהיה שייך במקור לשני אחים, עבר לכ-27 אנשים בירושה. בעוד שקבוצה אחת רצתה למכור אותו ולחלק את התמורה, הקבוצה השנייה ביקשה לשמור על הבעלות. ביהמ״ש קבע: חלוקה פיזית (משפט)
שכירות בחנות. אילוסטרציהדרשה לפנות את שוכרי החנות בלי עילה מוצדקתעו"ד משה לין
בעלת חנות טענה שהשוכרים כבר לא משתמשים בה ובנוסף בנו בה גלריה בניגוד להסכם השכירות, כך שהגיע הזמן להתפנות. אלא שהשוכרים הוכיחו כי החנות פעילה וכי לא נעשה בה כל שינוי מאז שחתמו על ההסכם (משפט)
ייפוי כוח. אילוסטרציהייפוי כוח מתמשך: להבטיח את העתיד כבר בהווהעו״ד אברהם מיכאל1
כל אדם, בכל שלב בחייו, עלול להיקלע למצב של חוסר כשירות לקבל החלטות. ייפוי הכוח המתמשך מאפשר לכם לקבוע היום מי יטפל בענייניכם ויקבל עבורכם החלטות אם אתם לא תהיו מסוגלים לכך (משפט)
מיסטיקנית תשלם לשופרסל 6,600 שקליםמיסטיקנית תשלם לשופרסל 6,600 שקליםכיכר השבת4
"כוח העל" של מיסטיקנים הוא לחזות את שיקרה בעתיד, אך לפי איך שהדברים נסגרו בסיפור הזה, נראה כי הפעם זה פחות הצליח למיסטיקנית שתבעה את שופרסל (משפט)
איזון זכויות בגירושין. אילוסטרציהיצא לפנסיה מוקדמת לפני גרושתו - כיצד יאוזנו הזכויות?מערכת פסקדין
הגרוש טען שאיזון הגמלה בזמן שגרושתו עדיין עובדת ומקבלת שכר יביא לעיוות, ויש לבצע ״קיזוז רעיוני״ של הפנסיה שהיא צפויה לקבל בעתיד. טענותיו נדחו, בין היתר, על רקע הסכם הגירושין בין הצדדים (משפט)
הילדות יישארו במרכז. אילוסטרציההשופטת השאירה את הילדות במרכז חרום דתי ולא חרדיעו"ד איתן ליפסקר8
ככל הנראה שתי הבנות נפלו קורבן להתנהגות אלימה מצדו של בעלה החדש של אמן. על מנת לשמור עליהן, הן הועברו למרכז חירום דתי. האם ביקשה להעביר אותן למרכז חרדי, אך השופטת קבעה כי עדיף שהן יישארו היכן שכבר נקלטו (משפט)
הכסף שהוחבא נעלם. אילוסטרציההאישה ״העלימה״ 90,000 שקל שהוחבאו בדירהעו"ד ברוך בן יוסף1
הבעל דרש מהאישה להחזיר לו את הסכום במסגרת תביעה לאיזון משאבים. הוא טען שמדובר בכספים שקיבל ממכירת דירת הוריו אך בית הדין דחה את ההאשמות (משפט)
הילדים יסעו עם אביהם לחו"ל. אילוסטרציהביה"ד הרבני: לא נמנע מילדים לנסוע לחו"ל עם אביהםמערכת פסק דין5
בניגוד לרצונה של האם ולהמלצת העובדת הסוציאלית של הרווחה החליטו הדיינים לאשר את הנסיעה למשפחתו המורחבת של האב בחג הפסח. השיקול העיקרי שלנו היא טובת הילדים, הם הבהירו (משפט)
לקה  בסכיזופרניה. אילוסטרציההותקף ולקה בסכיזופרניה – והוכר כנפגע עבודהעו"ד נירה בן דוד1
ביטוח לאומי הכיר בפקח העירייה כנפגע עבודה עקב מצבו הגופני אך סירב להכיר בהשלכות התקיפה על מצבו הנפשי. בית הדין לעבודה התערב ושינה את ההחלטה (משפט)
הפסידו את הדירה. אילוסטרציהאיחרו בתשלום דמי הפינוי לדיירים המוגנים – והפסידו את הדירהעו"ד צביה דותן סטרנס4
בעלי הדירה ביקשו להאריך את מועד התשלום כי לא הצליחו לגייס את כל הכסף אבל עד שהתקבלה החלטה נכנסו לדירה דיירים חדשים. שופטי המחוזי נחלקו בשאלה זכותו של מי גוברת (משפט)
הנהלת חשבונות. אילוסטרציההנהלת חשבונות לקויה: החברה הפסידה בתביעת חובמערכת פסקדין
חברה שמוכרת מוצרים בתחום התקשורת תבעה לקוחות שלה על חוב מ-2009. מחיקות בלתי מוסברות באחת הקבלות ומחסור בעדים חיוניים הביאו את השופט לקבוע שהיא כשלה בהוכחת התביעה (משפט)
זכתה בחצי מדירת בעלה. אילוסטרציהסכסוך גירושין ארוך: האישה זכתה בחצי מדירת בעלהעו"ד דוד גונן5
בית הדין הרבני הכריע בגורלן של שתי דירות שבפועל אוחדו לדירה אחת. בסופו של דבר נקבע שהאישה תקבל חצי מאחת הדירות אף שהיא רשומה על שמו של האיש בלבד (משפט)
העובד הועסק בשחור. אילוסרטציההעובד הפלסטיני הועסק בשחור, המעסיק הכחישעו"ד אריה איזקסון
המעסיק טען כי מעולם לא העסיק את התובע אך ראיות שהוצגו בבית הדין, בראשן שיחה מוקלטת בין השניים, חשפו את האמת (משפט)
התחשבנות יתר תפגע בטובת הילדים. אילוסטרציהבית המשפט: התחשבנות יתר תפגע בטובת הילדיםמערכת פסקדין
ההלכה החדשה בתחום מזונות הילדים הביאה לעיסוק יתר בחישוב מדוקדק של הכנסות ההורים, הוצאותיהם וזמני השהות עם הילדים. פסק דין חדש מבקש להפנים כי מה שנכון לתחום המסחר אינו נכון לתחום המשפחה (משפט)
רוכש מגרש לא שילם. אילוסטרציהרוכש מגרש לא שילם את מלוא הסכום - ישלם בגדולעו"ד אריאל פלג
הרוכש לא הצליח להוכיח כי עמד בהתחייבויותיו לפי הסכם המכר וחויב לשלם למוכרים כ-1.4 מיליון שקל, שהם הכסף שלא העביר ופיצויים מוסכמים על הפרת חוזה (משפט)
פיצוי למהנדס. אילוסטרציהפיצוי למהנדס שספג קללות וצעקות במהלך ישיבהעו"ד דניאל כהן
במהלך ישיבת עבודה עם חברת ניהול פרויקטים חיצונית התפרץ אחד ממנהלי החברה על מהנדס בחברת הנמלים, קילל אותו ואיים עליו. ברקע התקרית עמדה ביקורת שמתח המהנדס על החברה יום קודם (משפט)

משפט

מדור משפט בכיכר השבת מביא לכם את פסקי הדין העדכניים ביותר, חדשות מעולם החקיקה פרשנות משפטית ועוד

כיכר facebook
יוסף ויצמן, עו"ד
יוסף ויצמן, עו"ד
איש משפט והלכה // עו"ד יוסף ויצמן
ז' בחשוון תשעט17