אילוסטרציהאחרי 25 שנה, החייבת תקבל הפטר: "הגיעה העת לשחררה מכבלי ההליך"עו"ד ניר נעים
כשהיתה בשנות ה-30 לחייה, אישה חתמה כערבה לחובות של בעלה, שלימים הפך לגרוש שלה. מאז ועד היום, בהיותה בת 64, היא מצויה בהליכים משפטיים שונים. לאחרונה בית המשפט החליט לשים סוף לחובותיה (משפט)
עו"ד יואב צח-וכסמקרה חריג: אפוטרופסות של אב נשללה לשנתייםעו"ד יואב צח-וכס
הסמכות הבלעדית על הילדה בעלת הצרכים המיוחדים ניתנה לאמה לתקופה זמנית מאחר שהאב הערים קשיים על מתן טיפולים להם הייתה זקוקה, ובהתחשב בכך שנכון להיום אין לו שום קשר איתה (משפט)
אילוסטרציהכתב האישום רשלני, גרסת הבוחן לא סבירה: זוכה מפגיעה בהולך רגלעו"ד אבי הורביץ
רוכב אופנוע הואשם בגרימת תאונת דרכים עקב אי מתן זכות קדימה ובנהיגה בקלות ראש. אולם בית המשפט לתעבורה קבע כי המאשימה לא הביאה ראיות שמוכיחות מעבר לכל ספק סביר את אחריותו לתאונה (משפט)
אילוסטרציהעובד גיזום נפל – יפוצה בעשרות אלפי ש"חעו"ד חיים מכלוף
מושב תומר טען כי התאונה אירעה באשמתו הבלעדית של העובד – שעמד במקום אסור בניגוד להנחיות הבטיחות. אבל בית המשפט קבע כי גם אם העובד טעה אין זה אומר שהוא אחראי (משפט)
אילוסטרציההבטיחו להקים פרויקט מסחרי ולא עשו דברעו"ד בעז עמיר
לפני 28 שנה האם חתמה על מסמך בו התחייבה להרשות לילדיה להקים פרויקט מסחרי על קרקע שבבעלותה ולהעביר אליהם את רוב השטח הפנוי. תביעתה לביטול ההסכם התקבלה (משפט)
אילוסטרציהמכונאי שנחשף לחומרים כימיים הוכר כנפגע עבודהעו"ד אופיר בן דוד
ביטוח לאומי טען כי המכונאי סובל מפסוריאזיס, שהיא מחלה תורשתית, אלא שחוות דעתו של מומחה העור שמונה בתיק לא הותירה מקום לספק בדבר הקשר הסיבתי לתנאי העבודה (משפט)
אילוסטרציהביקשה להרחיק את הילד 64 ק״מ מהאב כדי לגור ליד הוריה – ונדחתהעו"ד גלינה דוסקליוק3
אם לבן 11 הגישה תביעה נגד אביו בה ביקשה לעבור עמו למושב המרוחק משמעותית ממקום מגוריהם הנוכחי, הסמוך לבית האב. בית המשפט התרשם שהמהלך אינו לטובת הקטין (משפט)
עבודות גובה בביצוע עובד חברת חשמלמכרז של חברת החשמל נפסל תוך ביקורת נוקבתמערכת פסקדין
שופטת ביהמ"ש המחוזי בחיפה קיבלה את עתירתה של חברה שהפסידה במכרז, לאחר ששוכנעה כי החברה הזוכה לא עמדה בתנאיו. "יש להיזהר ממצב של הגמשת תנאי הסף, על מנת שיתיישבו עם ההצעה הזולה יותר", כתבה השופטת (משפט)
עו״ד יורם זרהאזרחות ספרדית לצאצאי המגורשיםעו״ד יורם זרה3
בפני צאצאים למגורשי ספרד עומדים כיום שני מסלולים לקבלת אזרחות. הנתונים מוכיחים כי המסלול הספרדי לא מימש את הפוטנציאל שתלו בו ולעומת זאת, האופציה הפורטוגלית היא שהפכה בסופו של דבר לחביבת הקהל (משפט)
עו"ד יוסי ניזריהגב נתפס כשהתכופף להרים קרטון – ביטוח לאומי ישלםעו"ד יוסי ניזרי2
המוסד התכחש לכך שמדובר בתאונת עבודה ואף ציין כי חוות דעת המומחה לא מוכיחה שהפגיעה אירעה עקב האירוע. אולם בית הדין לעבודה הבהיר כי גם אם עלה ספק כלשהו – עליו לפעול לטובת המבוטח (משפט)
אילוסטרציהקולטים של דוד שמש עפו על רכב - רשלנות או "כוח עליון"?עו"ד כנרת שמיר מסיקה
בעלת הרכב וחברת הביטוח שלה טענו כי השכנה, שהקולטים שייכים לדירתה, התרשלה בתחזוקה שלהם ולכן אחראית לנזק. טענת השכנה לכוח עליון עקב סערה נדחתה (משפט)
אילוסטרציההמגדל מסתיר את הנוף – הדיירים יפוצו בכ-1.5 מיליון ש'עו"ד אסף שרעף
הוועדה המקומית גבעתיים דחתה את דרישת הפיצוי של תושבי העיר שמול בנייניהם נבנה גורד שחקים בן 30 קומות אך בית המשפט המנהלי קיבל את ערעורם: מדובר בנזק משמעותי (משפט)
אילוסטרציהנהג ברח מהמשטרה ופגע ברכב חונה – חברת הביטוח טענה שאין כיסויפסקדין
"איילון" טענה שבנסיבות כאלה הנהג "התכוון" או לפחות צריך היה לדעת שיגרום לנזק, ולכן יש לפטור אותה מתגמולים. אלא שבית המשפט דחה את עמדתה מכל וכל וקבע כי החברה תשלם על הנזק במלואו (משפט)
אילוסטרציההאישה לא תקבל זכויות בדירה אף שנרכשה בזמן הנישואיםעו"ד לימור אביטן2
את הדירה רכש הבעל להשקעה. בני הזוג נישאו לפני חוק יחסי ממון ולכן השיתוף אינו מובן מאליו, ואכן נקבע כי האישה לא הוכיחה אותו. עם זאת, מטעמי פשרה הבעל חויב לשלם לה פיצויים של 95 אלף שקל (משפט)
אילוסטרציהמאבטח זכאי לתשלום על תדריך לפני משמרתעו"ד ירון אבני1
מאבטח שהועסק דרך חברת כוח אדם חויב בתחילת כל משמרת להשתתף בתדריך של רבע שעה מבלי לקבל על כך שכר. תביעה שהגיש התקבלה בבית הדין לעבודה והוא יקבל הפרשים של כ-13,000 שקל (משפט)
עו"ד מיכאל כרמלשוטרים הסתירו שימוש באקדח – ביהמ״ש זיכה את הנאשםעו"ד מיכאל כרמל
אדם שנעצר בגין הסעת שב״ח (שוהה בלתי חוקי) הואשם כי במהלך נסיעה בניידת תקף שוטרים. השופט קבע שהשוטרים הסתירו שימוש באקדח טייזר והטיל ספק בגרסתם (משפט)
אילוסטרציהמתי ביקורת צרכנית בפייסבוק היא לשון הרע?יוסף ויצמן, עו"ד2
לקוחה לא מרוצה פונה לעסק בתלונות אך מקבלת תשובה שאיננה מספקת אותה. בתגובה, היא מפרסמת פוסט ובו לא מעט מילים קשות. האם זה ביקורת צרכנית לגיטימית? (משפט)
אילוסטרציה520,000 שקלים פיצוי לרוכב אופניים חשמלייםכיכר השבת2
ר', תושב בני ברק, תבע באמצעות עו"ד אלי מאור רוכב אופנוע שפגע בו בעת שרכב על אופניו. ביהמ"ש פסק לו פיצויים בסכום חסר תקדים של 520,000 שקלים בגין פציעתו (משפט)
אולטראסאונדההריון הסתיים בטרגדיה: קופ"ח תשלם רבע מיליון ש' פיצוייםעו"ד אייל בן ישי1
עו"ד עמית חדדמשרדו של עו"ד יעקב וינרוט ז"ל - מתפצלאבי רבינא11
עורכי הדין עמית חדד ואריאל רוט, הודיעו על החלטתם לפרוש ממשרדו של ד"ר יעקב וינרוט ז"ל ולהקים משרד חדש. "איננו עוזבים את מורשתו של מורנו יעקב ז"ל", הבהירו (משפט)
עו"ד יעקב וינרוט ז"לאיש משפט והלכה // עו"ד יוסף ויצמןיוסף ויצמן, עו"ד17
עו"ד וינרוט היה איש של עולמות רבים ומלאי תוכן, הוא שילב בין היותו תלמיד חכם לבין מרצה נערץ למשפטים וליטיגטור. מורשתו החשובה, ייחודיותו ועולם הערכים שלו ילוו אותנו (טור)
עו"ד בן מעוזהעו"ד שכבש את אולמות המשפט - ואת הלקוחותכיכר השבת1
מילדות אלמונית בכרמיאל הרחוקה, צמח עו"ד בן מעוז ל'פליליסט' כבד; עורך דין מבוקש שחולש על משרד פרטי הממוקם בקומה 43 במגדל מידטאון בתל אביב • מיהו האיש שמתחת לגלימה (משפט)
שחיתות שלטונית. אילוסטרציהפרשיות שחיתות ברבנות - כמה כסף זה עולה לנו?עו"ד דוד רבי16
פרשת השחיתות האחרונה שנחשפה במערך הכשרות ברבנות היא הזדמנות מצוינת לדון במספר פנים אחרים של השחיתות השלטונית, תוצאותיה, ואולי גם הדרך למגר אותה. טור דעה (משפט)
כרטיס אשראי. אילוסטרציההודתה שגנבה כרטיס אשראי והשתמשה בו – וזוכתהעו"ד מירון רוזנטל7
האישה גנבה כרטיס חיוב וקנתה באמצעותו מזון לילדיה. בית המשפט התחשב במצבה הכלכלי העגום וקבע כי מדובר במעשה שאינו מצדיק הרשעה בפלילים (משפט)
אילוסטרציהבין ביקורת לגיטימית ברשת ל"לשון הרע"יוסף ויצמן, עו"ד5
האם פוסט בפייסבוק - אשר זוכה ל"שיתופים", "לייקים" ו"תגובות", מקים עילה להגשת תביעה בגין לשון הרע? היכן עובר הגבול שבין לשון הרע וחופש הביטוי? • מיוחד (משפט)
אילוסטרציהמותר לעירייה לסלק פולש ללא הליך משפטי?יוסף ויצמן, עו"ד2
אין לקבל פעילות של העירייה בהכרח כפעולה חוקית. יש לבדוק את הדברים בראיה משפטית, אין להסס לפנות לבית משפט שיעצור את העירייה לנקוט בצעדים שלא על פי חוק (טור)

משפט

מדור משפט בכיכר השבת מביא לכם את פסקי הדין העדכניים ביותר, חדשות מעולם החקיקה פרשנות משפטית ועוד

כיכר facebook
יוסף ויצמן, עו"ד
יוסף ויצמן, עו"ד
איש משפט והלכה // עו"ד יוסף ויצמן
ז' בחשוון תשעט17