מטפלת  גונן שגב  אברהם פריד  מלכות
הזוג רכש נחלה - המושב התנגד. אילוסטרציההזוג רכש נחלה - המושב התנגד: "חוסר התאמה"עו"ד יעל זקס מנשרי5
תביעת המושב לביטול הסכם לרכישת נחלה נדחתה באחרונה. השופט קבע שהסמכות לאשר את העברת הזכויות נתונה לרשות מקרקעי ישראל ושסירוב המושב לקבל את הרוכשים לשורותיו התבסס על שיקולים זרים (משפט)
הגרוש מקבל פנסיית נכות - האישה תקבל חצי? אילוסטרציההגרוש מקבל פנסיית נכות - האישה תקבל חצי?עו"ד הילה בורנשטיין3
בית הדין הרבני השיב באחרונה על השאלה בשלילה וקבע שבהסכם הגירושין השניים התכוונו שכספי הפנסיה יחולקו במועד הפרישה החוקי ולא במקרה של פנסיה מוקדמת שמשולמת עקב בריאות לקויה (משפט)
מאות אלפי ש"ח על ההשקעה בדירה. אילוסטרציהיקבל מהישיבה מאות אלפי ש"ח על ההשקעה בדירהעו"ד צביקה מועלם3
הרב, ממייסדי ישיבת בני עקיבא בקריית שמואל חיפה, תבע את הישיבה לפני 3 שנים בטענה שהפרה את התחייבותה להעניק לו בעלות בדירה בה התגורר עם משפחתו בתקופת כהונתו. ביהמ"ש קבע כי הוא זכאי רק לכספים שהשקיע בדירה (משפט)
זוכה בהוצל"פ לא הצליחה לגבות חוב? בעיה שלה. אילוסטרציהזוכה בהוצל"פ לא הצליחה לגבות חוב? בעיה שלהעו"ד אריה לרנר
הזוכה הטילה עיקול על כספים של החייבת, שהוחזקו אצל צד שלישי, אך שבועיים קודם לכן הם כבר הועברו לידי החייבת בגלל טעות. בקשת הזוכה לחייב את הצד השלישי לשלם לה את הכסף נדחתה באחרונה (משפט)
הילדים נושלו מהצוואה: רצון המנוח. אילוסטרציההילדים נושלו מהצוואה: הרכוש יעבור לאחות המנוחעו"ד אילן אלטר טל
ילדיו של המנוח טענו כי צוואתו לא תקפה בין היתר משום שהיה חולה ועיוור. השופטת איילת גולן תבורי ציינה כי הילדים ניסו לשלול את חופש הציווי של אביהם באורח פסול, ואישרה את הצוואה שהורישה את רכושו לאחותו (משפט)
נפגעה בטיול גיבוש ברגלה - תאונת עבודה? אילוסטרציהנפגעה בטיול גיבוש ברגלה - תאונת עבודה?עו"ד יהושוע בלנגה
ב-2012 נפגעה עובדת בטיול גיבוש של התעשייה האווירית. תביעה שהגישה נגד הביטוח הלאומי התקבלה באחרונה בביה"ד לעבודה בת"א ופגיעתה תוכר כתאונת עבודה (משפט)
הנבתעת תשלם על הקרקע. אילוסטרציההנבתעת תשלם על הקרקע בהתאם להערכת השמאיעו"ד ליאור ברקנפלד
במסגרת פירוק שיתוף במקרקעין בחיפה, הסכימו צדדים שהקרקע תירכש על ידי אחד מהם בהתאם להערכת שמאי. לאחר מכן, הרוכשת טענה כי השמאי הפריז. השופטת דחתה את טענותיה, בפסק דין שניתן בשבוע שעבר (משפט)
השכנים יהרסו את החומה שנבנתה שלא כדין. אילוסטרציההשכנים יהרסו את החומה שנבנתה שלא כדיןעו"ד שלי רוזטל
רכש מחצית הזכויות במגרש והסתכסך עם בעלי המחצית השנייה: התובע טען ששכניו בנו בניגוד לתוכנית הפיתוח, והקטינו את השביל המשותף ואת שטח החנייה שלו. בימ"ש השלום באשקלון הורה לשכנים להרוס את הבנייה החורגת (משפט)
הפטר מחוב מזונות לפושט הרגל שחלה. אילוסטרציההפטר מחוב מזונות לפושט הרגל שחלה בסרטןעו"ד עודד חן
לפי החוק, הפטר על חוב מזונות יינתן רק במקרים מאוד חריגים. בהחלטה שניתנה באחרונה בבימ"ש המחוזי בלוד הוענק הפטר לפושט רגל כבן 68, חולה סרטן, שחוב המזונות שלו לביטוח לאומי הוא מלפני 29 שנים (משפט)
יצרניות יין רבו: למי שייך המותג "יקבי ירושלים"? אילוסטרציהיצרניות יין רבו: למי שייך המותג "יקבי ירושלים"?עו"ד סער גרשוני2
יצרנית היין "יקבי ירושלים" לא תוכל להשתמש בשם המותג יותר. כך נקבע באחרונה בבית המשפט המחוזי בירושלים. הסיבה: המותג כבר שייך ליצרנית מתחרה (משפט)
תבעה את הפנסיה של הגרוש. אילוסטרציהתבעה את הפנסיה של הגרוש על סמך חיוב במזונותעו"ד אביבה אטיאס-לנקרי
ביהמ"ש לענייני משפחה בת"א דחה לאחרונה את תביעת האישה לקבל חלק מהפנסיה של בעלה לשעבר בהסתמך על חיוב המזונות בהסכם גירושין מ-2014, ובהשראת חוק חסכון פנסיוני (משפט)
מכירת הדירה בוטלה כי הקונים איחרו בתשלום. אילוסטרציהמכירת הדירה בוטלה כי הקונים איחרו בתשלוםעו"ד שמחה קורמן
בתביעות הדדיות שהוגשו על ידי צדדים להסכם מכר נדרש ביהמ"ש להכריע האם יש לקיימו או לבטלו. השופט גד גדעון העדיף את גרסת המוכרים וביטל את ההסכם מאחר שהשתכנע כי הסיבה האמיתית לאיחור נבעה מקשיי מימון (משפט)
800,000 שקל לאישה שאוטובוס עלה על רגליה. אילוסטרציה800,000 שקל לאישה שאוטובוס עלה על רגליהעו"ד מוטי קראוס
התאונה הקשה התרחשה ב-2009 כשהאישה חזרה מעבודתה ומעדה בדרכה לאוטובוס. השופטת דחתה את טענת המבטחת שהתובעת מסוגלת ללכת והעמידה את נכותה על שיעור מקסימלי של 100% (משפט)
שרברב נהרג בתאונת עבודה: בעלי המקום יפצו. אילוסטרציהשרברב נהרג בתאונת עבודה: בעלי המקום יפצועו"ד גיל עמיר
בשנת 2006 שרברב עצמאי נהרג בתאונת עבודה שנויה במחלוקת שהתרחשה בבניין בתל אביב. בשבוע שעבר התקבלה תביעת אלמנתו ובנותיו ונקבע כי החברות שהחזיקו במקום יפצו אותם, כולל המנכ"ל אישית (משפט)
יירש זכויות בדירה של אביו למרות שכבר נמכרה. אילוסטרציהיירש זכויות בדירה של אביו למרות שכבר נמכרהעו"ד ליאת לב קליין
לפני כ-22 שנה הוריש אב את חלקו בדירה לאשתו וכתב שלאחר מותה יירש את הנכס בנו מנישואיו הראשונים. לאחר מותו האישה מכרה את הדירה ורכשה אחרת. סכסוך בין יורשיה לבין הבן הוכרע באחרונה לטובת האחרון (משפט)
נתקל בעבודות כביש ויפוצה. אילוסטרציה400 אלף שקל לתושב שנפל בגלל עבודות בכבישעו"ד בארי קפלן
האיש נפל ברחוב לאחר שנתקל בערימת אבנים ופסולת שהייתה במקום בשל עבודות בכביש. בימ"ש השלום בנצרת קיבל את תביעתו ודחה את עמדת המועצה, שטענה כי התובע מנסה "לנצל" נזקים מאירוע אחר (משפט)
לטענת הפניקס: "המבוטח ביים גניבה". אילוסטרציההפניקס: "המבוטח ביים גניבה", ביהמ"ש: יפצועו"ד אילן אורגד1
הפניקס דחתה כיסוי ביטוחי למבוטח שרכבו נגנב בטענה כי ביים את הגניבה וכי לא הותקן ברכבו המיגון הנדרש בפוליסה. אולם, ביהמ"ש קיבל באחרונה את תביעת המבוטח נגדה וחייב אותה לשלם לו תגמולי ביטוח (משפט)
האישה נפלה מזיז בולט במרדכה. אילוסטרציהעיריית חולון תפצה אישה שנפלה במדרכהעו"ד אביבה קלר
בימ"ש השלום בת"א קיבל בשבוע שעבר את תביעתה של תושבת העיר שנפלה בשנת 2011 לאחר שנתקלה בזיז ברזל שבין אבני המדרכה. השופטת: "זיזים, חלקם בולטים, לא היו צריכים להיות במדרכה המשמשת להולכי רגל" (משפט)
להישאר בבית גם אחרי שבן הזוג נפטר. אילוסטרציההזכות להישאר בבית גם אחרי שבן הזוג נפטרעו"ד שירי מלכה4
ביתו של אדם הוא מבצרו, מקומו הבטוח. המקום בו כל אדם יכול להרגיש שלם. לכן חשוב שתדעו את זכויותיכם, כדי למנוע מצבים לא נעימים. האם ובאלו תנאים יש לכם זכויות כבני זוג של בעלי דירה? (משפט)
האחיות יזכו בחלקן בירושה. אילוסטרציההצוואה המוקדמת תקפה: האחיות יזכו בחלקן בירושהעו"ד שירן כהן דניאל
מריבת אחים על ירושת הוריהם: צוואה מ-2009 שנחתמה על ידי האם מול צוואה הדדית מ-1997 שערכה יחד עם האב. בעזרת שלל נימוקים, השופטת הכריעה לטובת הצוואה המוקדמת יותר (משפט)
בעלי רשת דיור מוגן השמיץ את המנכ"לית. אילוסטרציהבעלי רשת דיור מוגן השמיץ את המנכ"לית ויפצהעו"ד רון לוינטל
בימ"ש השלום בת"א קיבל בשבוע שעבר את תביעתה של המנכ"לית (לשעבר) של בית "שבעה הכוכבים" לדיור מוגן בהרצליה, שטענה כי באסיפה כללית של העובדים, בעל המקום ייחס לה מעשים חמורים ופגע בשמה הטוב (משפט)
החיילת עברה תאונת דרכים - הוכרה פגיעה נפשית. אילוסטרציההחיילת עברה תאונת דרכים - הוכרה פגיעה נפשיתמערכת פסקדין
קצין התגמולים הכיר רק ב-50% מנכותה הנפשית של החיילת שנפגעה לפני כ-10 שנים. אף שמומחית מטעם ועדת הערר תמכה במסקנת הקצין ואף "האשימה" את החיילת בהתחזות, הוועדה קבעה שיש קשר סיבתי מלא בין התאונה לבין הנכות הנפשית (משפט)
חברת בנייה ביטלה הסכם בלי סיבה. אילוסטרציהחברת בנייה ביטלה הסכם בלי סיבה, ותפצה קבלן משנהעו"ד ליאור ברקנפלד
חברת הבנייה חתמה ב-2013 על הסכם מול קבלן המשנה לביצוע עבודות שלד בשלושה מבנים. באחרונה קבע השופט דוד גדעוני שההסכם בוטל ללא הצדקה לאחר שהקבלן ביצע את "חלק הארי" של העבודות (משפט)
בעל דירה תבע שוכרת. השופטת: "ניצול לרעה"בעל דירה תבע שוכרת. השופטת: "ניצול לרעה"עו"ד זוהר באואר
בעל הדירה טען שב-2014 הנתבעת ביטלה את הסכם השכירות ביניהם. אלא שבהליך שניהל מול השוכרים שקדמו לה הוא העלה טענה הפוכה. התביעה נדחתה מכוח "דוקטרינת ההשתק השיפוטי" (משפט)
העובד נפל מהגג - המעסיקה תשלם חצי מיליון ש"ח. אילוסטרציההעובד נפל מהגג - המעסיקה תשלם חצי מיליון ש"חעו"ד שמעון גנון
בימ"ש השלום בעכו קיבל באחרונה תביעת פיצויים של עובד שנפגע בתאונת עבודה לאחר שנפל מגג. השופטת הצביעה על שורה של הפרות בטיחות על ידי המעסיקה והבהירה כי אין להטיל אשמה על עובד שמסתכן כדי לבצע עבודה (משפט)
הדירה תימכר וכל צד יקבל את מה שהשקיע. אילוסטרציההדירה תימכר וכל צד יקבל את מה שהשקיעעו"ד דורית אלעד
ביהמ"ש למשפחה בירושלים קיבל את תביעתו של גבר גרוש שטען כי הוא וגרושתו סיכמו כי כל צד יקבל את הכסף שהשקיע בדירתם המשותפת. טענותיה הנגדיות של האישה נדחו (משפט)

משפט

מדור משפט בכיכר השבת מביא לכם את פסקי הדין העדכניים ביותר, חדשות מעולם החקיקה פרשנות משפטית ועוד

כיכר facebook
עו"ד רונן סטי ועו"ד שחר ולנר
עו"ד רונן סטי ועו"ד שחר ולנר
תוקפם של פסקי בוררות בבד"ץ
י"א באדר תשעח