צילום העיר מהאוירהקרקעות במודיעין עילית חזרו למוכר עקב הפרת חוזהעו"ד האלה חמדאן3
אדם שחתם על שלושה חוזים לרכישת מגרשים במודיעין עילית שילם רק חלק מהכסף, וגם הודעות החברות שמכרו לו אותם לא עזרו. בית המשפט קבע כי מדובר בהפרה יסודית המצדיקה את ביטול החוזים (משפט)
ראוי שהאם תשתתף בנטל גידול הילדים גם אם יצאה בשאלהחרדית לשעבר חויבה לשלם מזונות לילדיהעו״ד חיים שכטר13
בית המשפט קיבל חלקית תביעת מזונות שהגיש אביהם של הקטינים נגד אשתו לשעבר. הוא ציין כי ראוי שהאם תשתתף בנטל גידול הילדים, שנופל ברובו על האב מאז שעזבה את המשפחה (משפט)
זכויות אישיות כלשהן בבית הכנסת? אילוסטרציהרב דרש ממתפללים תשלום על שימוש בבית כנסת שהעירייה הקצתה בחינםעו"ד יעקב חגג3
סכסוך שפרץ בין שני קהלי מתפללים הביא לכך שחלקם עברו להתפלל במקום אחר. רב שעמד בראש הקהילה שעזבה תבע משני אנשים מהציבור הנגדי דמי שימוש על המבנה והציוד. התביעה נדחתה (משפט)
אילוסטרציהעו"ד חשודה בהונאה של 1.5 מיליון שקלכיכר השבת2
עורכת דין בת 73 מרמת גן חשודה כי שלשלה לכיסה את כספי הפיצויים של לקוחותיה - נפגעי תאונות דרכים, והציגה להם מצג שווא שהכסף נמצא במשמורת שלה (חדשות, פלילים)
אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לכתבה"אלך לבית הסוהר ולא אתן גט": בעל אלים חויב להתגרשעו"ד שמואל גרוס16
כ-13 שנה בני הזוג יוצאים ונכנסים מבית הדין הרבני. בשנה שעברה כלו כל הקיצים והאישה ביקש לחייב את בעלה הנקמן והאובססיבי לתת לה גט. הדיינים נענו לבקשתה נוכח המסוכנות הנשקפת לה והסרבנות הלא מוצדקת (משפט)
אילוסטרציהאב לילד בן 15 ביקש להפחית מזונות, אך השופטת לא מצאה שום הצדקה לכךעו"ד לין קורזינר3
זוג הורים התגרשו בהסכם לפני 8 שנים ומאז מגדלים את בנם בשיתוף פעולה ובכבוד הדדי. בשנה שעברה האב טען כי לנוכח פסיקת בית המשפט העליון עליו לשלם פחות, אולם השופטת שוכנעה כי על המזונות להישאר כפי שהם (משפט)
אילוסטרציהנפצע מתריס של משאית – והוכר כנפגע תאונת דרכיםעו"ד רוני סובוטקה
הפניקס טענה כי מאחר שהנפגע התכוון לפרוק סחורה חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים לא חל עליו, אך טענתה נדחתה. נקבע כי מאחר שהתובע נפגע בעת הכניסה לרכב הוא עונה על תנאי החוק לפי ההלכה של העליון (משפט)
צילום אילוסטרציה: למצולמות אין קשר לכתבהתקדים: מוסדות חרדים יוכרו בביטוח הלאומיחנני ברייטקופף2
לאחר שביטוח לאומי חייב נערה בת 18 לשלם דמי ביטו"ל, בעקבות כך שהיא רשומה במוסד חינוכי חרדי שאינו מוכר במשרד החינוך • ביה"ד לעבודה הכריע לטובת המוסד (חרדים)
דורש פיצוינשאל לגילו בראיון עבודה ויפוצה ב-5,000 ש"חכיכר השבת6
קופירייטר בן 44 שהוזמן לראיון בחברת דיגיטל נשאל על ידי המראיין "כבדרך אגב" לגילו, לאחר השאלה הוא חש שלא בנוח במהלך הראיון, וביה"מ חייב את החברה ב-5,000 שקל (בארץ)
גונבת כסף, ארכיוןהגננת הואשמה בעוקץ של מיליוני שקליםכיכר השבת2
הגננת ממודיעין שנעצרה לפני כשלוש שנים בחשד ל'עוקץ נדל"ני' בהיקף של 24 מיליון שקל, הואשמה היום בבית המשפט. בין הנעקצים: מנהל סניף הבנק שלה (משפט)
אילוסטרציההבת חזרה בתשובה בלי לשתף את אביה. עילה לביטול מתנה?עו"ד איליה וייסברג2
אב סירב להעניק לבתו את חלקו ממכירת דירה כפי שהתחייב בהסכם הגירושין בשל חזרתה בתשובה. בית המשפט התרשם שהבת דווקא התנהגה כלפיו באופן אצילי ופסק שעליו למלא את ההתחייבות (משפט)
ראובניבעקבות הזיכוי: להחזיר את ראובני ל'תורני'כיכר השבת2
לאחר החלטת הפרקליטות לחזור בה מהגשת כתב האישום נגד החשוד בהצתת הכנסייה, דורש עורך דינו להחזיר אותו למעצר באגף התורני, ולא כפי השינוי כאסיר ביטחוני (משפט)
הנרצחים הי"ד על רקע החיפושים אחר המחבלביהמ"ש: אם הרוצח מברקן תישאר במעצרדניאל הרץ1
ביהמ"ש הצבאי לערעורים קיבל את ערר הפרקליטות, אם המחבל הרוצח מברקן, תישאר במעצר ולא תשוחרר למעצר בית כפי שנפסק בשבוע שעבר על ידי בית המשפט (משפט)
תחנת רכבת "סבידור" בתל אביב, ארכיוןנוסע נשאר כל הלילה בתחנת רכבת - ויפוצהכיכר השבת3
לאחר שהפסיד את רכבת ההמשך לירושלים, הוא נאלץ להישאר כל הלילה החורפי, עם יד מגובסת וללא כסף בכיסו בתחנת הרכבת, בית המשפט פסק פיצויים לטובתו (משפט)
אילוסטרציהאולפנה תשלם כ-51 אלף ש' עקב סירוב לשבץ מורה אחרי חופשת לידהעו"ד מרגלית בוטרמן1
טענות המורה להפליה מחמת הורות ולידה נדחתה אך נמצא פגם בהחלטה שלא להחזיר אותה לעבודה למרות הוראותיו של חוק עבודת נשים (משפט)
הקבלת פני רבוביקורת של בית המשפט העליון על המשרד לשירותי דתמערכת פסקדין2
העליון הצביע על בעייתיות בהענקת מכרז לנוכח זיקתה של אל המעיין לתנועת ש"ס, עליה נמנה השר העומד בראש המשרד עורך המכרז (משפט)
אילוסטרציההרבני הגדול: הדירה של הבעל שייכת גם לאישהעו"ד יצחק וינד1
נקבע כי אף שהרכישה מומנה ברובה על ידי הורי הבעל והדירה אף נרשמה על שמו בטאבו, האישה הצליחה להוכיח כוונת שיתוף המזכה אותה בחצי מהזכויות (משפט)
אילוסטרציהלא הוזהר אחרי חיסון, ונפל: משרד הבריאות יפצה בכ-90 אלף ש'עו"ד יוליה חזוט
האחות מסרה למטופל בכתב כי עליו להמתין בישיבה 20 דקות אחרי הזריקות, אך השופטת קבעה כי מדובר באזהרה סתמית במקום בעל פה (משפט)
אבי חימילשכת עורכי הדין: אבי חימי יחליף את נוהכיכר השבת2
המועצה הארצית בחרה את עו"ד אבי חימי לעמוד זמנית בראש לשכת עורכי הדין, עד הבחירות הכלליות, במקומו של אפי נוה, אשר על פי מקורביו הצביע עבור חימי (משפט)
אילוסטרציהרץ בפארק והתנגש בקשישה – יפצה אותה בעשרות אלפי שקליםעו"ד יוסף סולימאן
הנתבע השתתף במרוץ להגברת המודעות לסרטן המעיים, וביקש להטיל את האחריות על מארגני המירוץ. השופטת קבעה כי הנתבע התרשל בכך שלא שם לב לתנאי הדרך(משפט)
אילוסטרציההחתימה הכריעה: הנתבע ישלם לשותפו כ-650,000 שקלעו"ד אברהם בן צבי
שני שותפים בעסק שנקלע לחובות חתמו על הסכם לתשלום החובות וסיום השותפות. הנתבע לא שילם את חלקו לבנק, והתובע נאלץ לשלם במקומו. ביהמ"ש דחה את גרסת הנתבע שטען כי התובע הטעה אותו לפני החתימה (משפט)
אילוסטרציהיזמית תבעה תשלום על עבודות שיפוץ – וחויבה לתקן ליקוייםעו"ד הראל חסון
תביעה כספית שהגישה היזמית נגד בעלי דירה נדחתה מהיעדר הוכחה. מנגד, טענת הנתבעים כי על התובעת לתקן ליקויים בעבודות שביצעה בדירתם התקבלה (משפט)
אילוסטרציהאף שלא התגוררו ביחד במשך שנים רבות, אלמנת המנוח תקבל קצבת שאריםעו"ד מיטל שמיע יוסף
המוסד לביטוח לאומי שלל קצבת שארים של אלמנה כיוון שהיא ובעלה הפסיקו לנהל משק בית משותף מ-1996. אלא שבית הדין קבע כי מדובר במקרה ייחודי, שבו הפרידה הפיזית נבעה מתוך אילוץ, ולא היתה "פרידה מהותית" (משפט)
אילוסטרציהלא הסתפק בהפחתת המזונות, דרש ביטול מוחלט – ונדחהעו"ד חיים שכטר
האב טען בערעור כי חישוב נכון של מצבו הכלכלי ביחס לזה של גרושתו אמור להוביל למסקנה כי אינו צריך להעביר לה כספים למימון צרכי הילדים כלל. ביהמ"ש המחוזי העמיד אותו על טעותו(משפט)
אילוסטרציהבגלל חיפוש לא חוקי: צעיר זוכה מהחזקת סכיןעו"ד רומן קוגן
לפני כשנתיים עיכב שוטר צעיר בן 19 ובחיפוש על גופו מצא סכין בצורת כרטיס אשראי. בית המשפט זיכה את הנאשם לאחר שקבע שלא היה לשוטר יסוד סביר לחשד המצדיק חיפוש (משפט)
בית החיים בהר הזיתיםהבן חזר בתשובה, ומנע את שריפת גופתו של אביועו"ד לאה קליין אליאב4
מול הבן ניצבו בנותיו של המנוח שטענו כי ביקש שגופתו תישרף. בסופו של דבר הצדדים הסכימו על קבורה. השופטת קראה למחוקק להכריע בסוגיה הרגישה "מהר ככל האפשר" (משפט)

משפט

מדור משפט בכיכר השבת מביא לכם את פסקי הדין העדכניים ביותר, חדשות מעולם החקיקה פרשנות משפטית ועוד

כיכר facebook
יוסף ויצמן, עו"ד
יוסף ויצמן, עו"ד
איש משפט והלכה // עו"ד יוסף ויצמן
ז' בחשוון תשעט17