מחוץ לקופסא

רק לא לישון: ארבעת הטיפים שיסייעו לכם להתרענן

מרגישים מותשים? חושבים שאתם צריכים להיכנס למיטה ומהר? הכתבה הבאה תגלה לכם שההיפך הוא הנכון | כל הטיפים היצירתיים להרדים את העייפות ולעורר את עצמנו (אימון אישי)

ארי טננבוים | כיכר השבת |
עייפות | אילוסטרציה (צילום: שאטרסטוק)

"אח, כמה שאני עייף, אני צריך ללכת לישון", "אני מותש, אני חייב מיטה דחוף".

מכירים את המשפטים האלה? ובכן, הטיפים הבאים ילמדו אותנו שמנוחה הינה לאו דווקא שינה במיטה, ניתן לעשות עוד הרבה דברים על מנת להעביר את תחושת העייפות מעלינו.

תרגילי ספורט

תרגילי נשימה, פעילות ארובית מתונה, הליכה קלה – כל אלו עשויים להקל על שחרור הגוף וממילא על העייפות. לכן, אם אתם מרגישים שאתם צריכים מנוחה קלה – שקלו לעשות ספורט עדין, זה יכול לשחרר אתכם הרבה יותר מאשר לשכב במיטה.

לעיתים דווקא שכיבה במיטה עשויה לעייף אותנו יותר. לעומת זאת, פעילות גופנית קלה – יכולה לסייע לשחרר את הגוף ולגרום לזרם אנרגיה מחודש.

שינוי אווירה

לפעמים כל מה שאנחנו צריכים כדי להתעורר זה לשנות אווירה, להשתחרר. אין טוב מלקחת כמה דקות לעצמנו בישיבה במרפסת על כוס משקה טוב או מפגש עם חברים על מנת להתרענן.

אם אתם מרגישים שאתם כבר עייפים מחיי היום יום – קח זמן לעצמכם, בלו עם חברים וצרו רגעים חווייתיים.

יצירה

לפעמים כל מה שאנחנו צריכים כדי להתרענן זה לעשות משהו שונה. שובר שגרה. כאן באה ההצעה המקורית שלנו: קחו ציור וצבעים – וצבעו להנאתכם. גם משחרר וגם מהנה. ואל תשכחו לתלות על המקרר את היצירה שלכם, כן?!

לרשום

לפעמים עומס עבודה ורשימת מטלות בלתי נגמרת גורמת לנו לעייפות כללית. כדי להתגבר על זה כדאי לקחת דף ועט ולרשום הכל. אפשר 'להוריד' לדף את כל רשימת המטלות ולעדכן את המוח שהוא לא חייב לדאוג – הכל כתוב ולא הולך לאיבוד.

אפשר גם לכתוב, כנאמר בפרקי אבות: "וקנה לך חבר", יש המפרשים "וקנה", הכוונה לקנה כתיבה, קולמוס. פשוט לכתוב את כל מה שמטריד אותנו ומדאיג אותנו לתוך הדף. עצם הכתיבה משחררת. ניתן אחר כך להשמיד את הדף וניתן לשמור אותו במקום סגור ואחרי תקופה לראות איך כל מה שכתבנו בעבר כבר לא רלוונטי בהווה.

אין ספק שהכתיבה יכולה לשחרר וממילא העייפות הכללית תיעלם ותתפוגג.

יש לכם עוד רעיונות להתרעננות מעיפות כללית? טקבקו לנו

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר