הסערה סביב שליחת הצווים

פישלו עם יבנה ופישלו עם חכמיה - אבל צריכים להישאר בממשלה // דעה

נכון שהפער בין יבנה וחכמיה לשיכון ותחבורה (ועוד תופינים קטנים) זהה לפער בין מיליון ש"ח לעומת עשרה שקלים. אבל כשמהלך אחד לא נותן לך אפילו שקל, ומהלך אחר מניב לך עשרה שקלים - לא חראם על הארטיק? | איצלה כץ בטור דעה (חרדים)

איצלה כץ | כיכר השבת |
נשארים בשביל ארטיק | הח"כים החרדים (צילום: אריה לייב אברהמס/פלאש 90)

הציבור החרדי, למוד המלחמות והקונפליקטים עם מדינת ישראל מיום הקמתה, לא באמת מכיר סיטואציה בה טובי אנשיו מוגדרים כ"פליליים" במדינת היהודים. רבים במגזר לא ממש מבינים את ההיאחזות של שרי וח"כי המפלגות החרדיות במנעמי השלטון.

הצטרפו לדיון הסוער

"היכן הימים בהם פרוש קשר את עצמו באזיקים לדוכן הכנסת ואייכלר זעק משפטים במנגינה של איכה"? שואלים חלקם. "היכן זעקות השבר של גפני על דברים פחותים בחשיבותם בהרבה מנושא הגיוס" שואלים אחרים - ליטאים יותר משורש נשמתם.

מאיר פרוש כבול באזיקים לדוכן הכנסת. היו ימים (צילום: באדיבות ערוץ כנסת)

אבל האמת היא, שאם נסתכל על הנושא מבחינה שכלתנית, הגם שנתניהו (והפוליטיקאים החרדים) נושאים באחריות עקיפה על גבול הישירה למצב החוקתי בו אנו עומדים, אל לנו לשכוח כי הבעיה החרדית במדינה כיום - היא ציבורית - כשעל כל ההסתה והשנאה מנצחים בגאון שופטי בג"ץ וארגוני השמאל כמו קשישים לנשק והתנועה לאיכות השלטון של הג'ינג'י ה"מריר ועצבני".

נניח והחרדים פורשים מהממשלה. נניח. (אגב; אני מאמין שהיום בו זה יקרה קרוב מכפי שאתם חושבים). האם שאלת הגיוס תיפתר כבמטה קסמים? האם הזעם הציבורי שמלובה על ידי ארגוני השמאל באדיוטים השימושיים התורנים מהמגזר הסרוג - מגזר שמרבה להתנדב לשמש כאדיוט שימושי, יפחת? האם בג"ץ יגיד: "וואלה. גולדקנופף עזב את השיכון ומקלב את התחבורה - חייבים לשחר מהחרדים בנושא הגיוס" או שמא נישאר באותו פלונטר. תחשבו על זה רגע.

נכון, "שלוחי דרבנן" כפי שהחברים המתוקים שלנו בכנסת אוהבים להגדיר עצמם ("אני? לא צריך את זה. הגדוילים לוחצים") נשלחו כדי לתת לנו את יבנה וחכמיה. והם כשלו. באשמתם או לא - גדולי ישראל יכריעו האם בבחירות הבאות נמצא חברים יותר מועילים בכנסת. אבל המצב כיום הוא שיש לנו אפשרות להציל מיד הארי. קצת. לא יבנה. לא חכמיה. אבל אוטובוס מעפולה להר יונה. משרות לבנות חרדיות בהייטק. דירות בבית שמש ובקריית גת.

האם בשביל זה הם נשלחו? התשובה היא חד משמעית לא. האם ההישגים החרדים במשרדי הממשלה - מועילים לנו ביום יום? התשובה היא חד משמעית כן.

ולא צריך לקרוא יתד נאמן והמבשר כדי להבין את התועלת שבמנעמי השלטון. תקראו "דה מרקר" על ההישגים החרדים בתחבורה. ב-"Y-net" תוכלו לקרוא על ההישגים שלנו בדיור ובתעסוקה.

כותרת בדה מרקר על הישגי החרדים בממשלה הנוכחית (צילום מסך מתוך "דה מרקר")

כשגדולי ישראל, צריכים להכריע האם להישאר בממשלה (הכי גרועה לחרדים. לא בגלל ההרכב - כמו בגלל הסיטואציה בה בג"ץ שולט במדינה שלטון ללא מצרים) או לפרוש - עומדת מול עיניהם שאלת התועלת כנגד הפסד.

תועלת בפרישה - מלבד אקט מחאתי, קשה למצוא. את ההפסד בפרישה מהממשלה - קל מאוד למצוא. האנשים שלנו בשיכון ובתחבורה יילכו.

נכון שהפער בין יבנה וחכמיה לשיכון ותחבורה (ועוד תופינים קטנים) זה כמו פער של מיליון שקל לעומת עשרה שקלים. אבל כשמהלך אחד לא נותן לך אפילו שקל, ומהלך אחר מניב לך עשרה שקלים - לא חראם על הארטיק?

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות