האדמו"ר מסערט ויז'ניץלראשונה מאז הוכתר: הרבי מסערט ויז'ניץ ישבות בבני ברקשימי שפר5
התרגשות גדולה בחצר חסידות סערט ויז'ניץ לאחר שהאדמו"ר ישבות השבת בקרב קהל חסידיו בעיר בני ברק, לראשונה מאז עלותו לכס האדמו"רות (חסידים ואנ"ש)
איך להצליח בעסקים, ולהרוויח כמה שיותר? | אילוסטרציהאיך להצליח בעסקים, ולהרוויח כמה שיותר?רויטל ישראל
מוהרנ"ת מסביר מתוך הפרשה, איך מתנהלים בעולם העסקים: כשאתה רוצה לקנות דבר מה, אתה מנהל - משא ומתן, ומגיע למסקנות: האם העסקה משתלמת ושווה? • הפרשה (יהדות)
הרבי מסאדיגורהמצויינים נבחנו, והרבי מסאדיגורה יצא לפתעשימי שפר19
מצוייני האברכים והבחורים של חסידות סאדיגורה נבחנו על אלפי דפי גמרא והלכות בשולחן ערוך. באמצע המבחן יצא הרבי לפתע מחדרו, והסתובב בין שורות הנבחנים • תיעוד (חסידים)
בקאמרנא ציינו 148 שנים לפטירת זקנו של הרביבקאמרנא ציינו 148 שנים לפטירת זקנו של הרבישימי שפר1
תיעוד מיוחד ציון הילולת זקנו של האדמו"ר מקאמרנא, מייסד החסידות שביאר את תורת הבעל שם טוב בשלל ספרים וחיבורים • הרבי ערך את שולחנו בתום תפילת ערבית • תיעוד (חסידים)
הגר"ש אלתר נשאל: מותר מזיקה ווקאלית?הגר"ש אלתר נשאל: מותר מזיקה ווקאלית?שאול כהנא46
הגאון רבי שאול אלתר מסר שיחה מיוחדת לתלמידים מישיבת תורת עציון והשיב על שאלותיהם • כיצד לכוון בתפילה? האם מותר לשמוע מוזיקה ווקאלית בספירה? • התיעוד המלא (בארץ)
הרבי מתולדות אברהם יצחקדאגה בחסידות: אין הטבה במצב האדמו"רשימי שפר4
הרבי מתולדות אברהם יצחק, הסובל מקשיי נשימה וחולשה מתמשכת, אושפז שוב בבית החולים, ובחסידות יתכנסו היום לעצרת תפילה בה יקראו את כל התהילים • התפללו (חסידים)
הדלקה במירון בעבר'קרלין': רוצים להגדיל את מספר החסידיםשאול כהנא72
בחסידות קרלין, הציגו דרישה לגורמי האכיפה לעלות את מספר המשתתפים בטיש של החסידות שיתקיים במירון. בחסידות הציגו חוות דעת של מהנדס, כי הדבר אינו מסוכן (חדשות)
קופסת הטבק נפלה | אילוסטרציהקופסת הטבק נפלה והבעש"ט העלה נשמהרויטל ישראל
לתלמיד הבעש"ט נפלה קופסת הטבק, והרים והגביה אותה תוך כדי התפילה, חברו ראה זאת, התרעם על מעשיו בליבו - מה שגרם לפסוק מיתה על חברו | מאמר ליארצייט (חסידים)
שבת מיוחדת: בדושינסקיא הוקירו את החסידיםשבת מיוחדת: בדושינסקיא הוקירו את החסידיםשימי שפר
בחצר חסידות דושינסקיא התקיימה שבת התאחדות מיוחדת עבור החסידים שתרמו עבור מרכז מוסדות דושינסקיא בארה"ק. השבת נערכה בבית האלה הסמוך לעיר בית שמש, ובהשתתפות האדמו"ר שסעד את הסעודות יחד עם המשתתפים (חסידים)
שמחת בר המצווה לנכד האדמו"ר מלעלובשמחת בר המצווה לנכד האדמו"ר מלעלובשימי שפר
בחצר חסידות לעלוב חגגו החסידים את שמחת הבר מצווה לנכד האדמו"ר, בן לבנו הרה"צ רבי שלמה בידרמן. החסידים הסבו לסעודה של מצווה, במהלכה נשא החתן דרשה (חסידים)
שמחת בר המצווה לנכד האדמו"ר מאוז'רובשמחת בר המצווה לנכד האדמו"ר מאוז'רובשימי שפר
אדמו"רים, רבנים וקהל חסידים השתתפו בשמחת הבר מצווה לנכד האדמו"ר מאוז'רוב, בן הרה"צ רבי אריה בקר. בשמחה נשא החתן את דרשתו, ולאחר מכן נערך ריקוד (חסידים ואנ"ש)
עצרת הספד לזכר רב קהילת גור בחיפה; צפועצרת הספד לזכר רב קהילת גור בחיפה; צפושאול כהנא6
בעצרת ההספד שנערכה בחיפה לזכרו של רב קהילת חסידי גור הגרי"ד רוסט זצ"ל, נשא דברים חתנו הגאון רבי יואל אנגלדר • העצרת נערכה בהוראת גאב"ד מאקאווא (חסידים)
הרבי מסאדיגורהשמחה בחסידות • בן ראשון לרבי מסאדיגורהשימי שפר45
בחסידות סאדיגורה חוגגים הבוקר את לידת בנו הראשון של האדמו"ר, אחרי שתי בנות, בשעה טובה ומוצלחת. מודעת ברכה חגיגית פורסמה בקהילה, והחסידים פצחו בריקוד (חרדי)
ציון הבעש"טמדוע המלך מסתתר מאחורי מחיצות וחומותהרב אהרון ראובן1
משל למלך שעשה מחיצות רבות באחיזת עיניים, זו לפנים מזו. וגם סיבב בין כותל וכותל נהרות, וגם חיילות רבים מבוהלים. כדי שיפחדו לגשת אל המלך // סיפור חסידי למוצאי שבת (יהדות)
ציון רבי נחמן זי"ע"לא נהגו כבוד זה בזה" – זו סיבה ח"ו למות?רויטל ישראל3
בימי ספירת העומר מתאבלים על מותם של 24 אלף תלמידי רבי עקיבא, "מפני שלא נהגו כבוד זה לזה" – האם עבור זה מתו? אולי, היה משהו יותר מפגיעה וזלזול בשני? (טור דעה)
ביום ההילולא: שמחת הברית לנכד הרביביום ההילולא: שמחת הברית לנכד הרבישימי שפר
בחצר רימנוב חגגו את שמחת ה'וואך נאכט' וברית מילה לרגל הולדת הנכד לאדמו"ר, בן לחתנו הרב יהושע טירר, נכדו של בנש"ק הרב חיים מאיר טירר • השמחה התקיימה ביום הילולת הרה"ק רבי יוסף מרימנוב זיע"א, במהלכה נשא הרבי דברי תורה וחיזוק • תיעוד (חסידים)
שמחת התנאים בחצרות ביאלה -  אשלג -  קאמרנאשמחת התנאים בחצרות ביאלה - אשלג - קאמרנאשימי שפר
אדמו"רים, רבנים, וקהל רב השתתפו בשמחת התנאים לנכד האדמו"ר מביאלה, בן לחתנו הגה"צ רבי אברהם יצחק ווייס, עם הכלה, נכדת האדמו"ר מאשלג, בת לבנו הגה"צ רבי יהודה לייב אשלג, וחתן האדמו"ר מקאמרנא מרמת שלמה (חסידים)
ביתר עילית: הילולת רבי ישעי'ה מקרעסטירביתר עילית: הילולת רבי ישעי'ה מקרעסטירשימי שפר
בביתר עילית ציינו את הילולת הרה"ק רבי ישעי'ה מקרעסטיר זיע"א בסעודה מרכזית שהתקיימה בשטיבלאך המרכזי ברחוב דרכי איש בעיר, שם אף חולקו עשרות אלפי מנות אוכל, לחמניות ומעדנים לטובת כלל הציבור בפעילותו של ר' ישראל הולצמן, גבאי המקום.
האדמו"ר מנתיבות ביקר במחנה ההשמדההאדמו"ר מנתיבות ביקר במחנה ההשמדהשימי שפר
האדמו"ר הגאון הרב נתנאל שריקי מנתיבות יצא למסע מיוחד בפולין יחד עם קבוצת אברכים שביקרו בין היתר במחנה ההשמדה מיידניק, שם הם אמרו קדיש לזכרם של הנרצחים • תיעוד (חרדים)
יעקב ליצמן בהודעה חריגהליצמן נגד מחותן הרבי מגור; "יוזמה אישית"שאול כהנא11
לאחר הפגישה של הנגיד יצחק שפירא, עם שר החוץ לפיד, ח"כ ליצמן, מוציא היום הודעה חריגה, בה נאמר, כי לפגישה אין קשר לחסידות גור והכל יוזמה שלו - כאדם פרטי (חדשות, חרדי)
הרבי מליובאוויטש זי"עכשהרבי מליובאוויטש הסביר: כך צה"ל ינצחחנני ברייטקופף46
בימים שלאחר מלחמת יום הכיפורים, השתררה בארץ אווירת נכאים, הרבי מליובאוויטש זי"ע, מסר שיחה מיוחדת והסביר כי הדרך לעלות את המורל, היא לא ע"י בדרנים וליצנים (חסידים)
שפירא ולפיד, היוםהנגיד ר' יצחק שפירא נפגש עם יאיר לפידשימי שפר25
הנגיד רבי יצחק שפירא, מחותנו של האדמו"ר מגור, נפגש היום עם ראש הממשלה החליפי ושר החוץ יאיר לפיד; הרקע: "נכונותו לשיתוף פעולה וכינון יחסים בעיר ערד" (חסידים, ארץ)
בראשות הרבי: בבאלחוב ציינו 'יארצייט' | צפובראשות הרבי: בבאלחוב ציינו 'יארצייט' | צפושימי שפר
בהיכל בית המדרש באלחוב בבית שמש, נערכה סעודת ההילולא של האדמו"ר ה'ישועת ישראל' מבאלחוב זצ"ל, בראשות בנו וממלא מקומו הרבי. למחרת עלו החסידים, לתפילה על ציונו בהר המנוחות בירושלים | תיעוד (אנ"ש)
תיעוד: כך ציינו את הילולת הרה"ק מקוברין זיע"אתיעוד: כך ציינו את הילולת הרה"ק מקוברין זיע"אשימי שפר
הילולת האדמו"ר הרה"ק מקוברין זיע"א: סעודת הילולא התקיימה באולם של בית המדרש דחסידי באבוב בב"ב, שם נשא דברים נכדו של בעל ההילולא האב"ד הגאון הרב שלמה זלצמן בהשתתפות רבנים וקהל חסידים • תיעוד (חסידים)
כ"ק האדמו"ר מגורהיכן להתפלל לרפואת הנגיד? תשובת הרבישאול כהנא8
הנגיד שלום פישר מאושפז במצב לא טוב וזקוק לרחמי שמים; לשאלה היכן לערוך את התפילה, השיב כ"ק האדמו"ר מגור: "במקום שהוא מחזיק - שם יש לו זכויות" • האזינו (חסידים)
על ציונו של רבי מנחם מענדל זי"עמדוע 'עמלק' רודף אותי? אני רוצה שקט!רויטל ישראל1
האדם, לא רוצה לצעוק, הוא מעדיף לפתור את הבעיה לבד עד שהוא מתייאש, ונאלץ להרים ידים. מסלול החיים עובר דווקא דרך 'עמלק' כדי שנצעק לד' | מאמר ליארצייט של רמ"מ (ארץ)

חסידים ואנ"ש

כל מה שקורה בחצרות חסידים ואדמורים בציבור החרדי. ברכות, טישים, חתונות וכל מה שמתרחש בעולם החסידי. סיקור מיוחד בכיכר השבת - גלריות, תמונות, וידאו וכתבות.

כיכר facebook
זלמנוביץ האח, בבית החולים
ישכר זלמנוביץ
תפילת יו"כ בבית חולים ששינתה אותי| טור
י"ב בתשרי תשפב22
הרב מנחם בומבך
הרב מנחם בומבך
טור מיוחד לזכרו של האדמו"ר מקרעטשניף
ט"ו באייר תשפא11