כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
ישי כהן ואבי וידרמן בדיון טעון באולפן 

מתווה הגיוס החדש; אצבע בעין לחילונים או הזדמנות שהחרדים יהיו חלק מהנטל הכלכלי? צפו

מתווה הגיוס החדש הוא אצבע בעין חילונים המשרתים בצבא או הזדמנות חד פעמית להכנסת צעירים חרדים לשוק העבודה? האם החרדים תומכים בהורדת גיל הפטור? הזינוק של בני גנץ ומה יעלה בגורל רפורמת המשפט  | ישי כהן ואבי וידרמן בפודקאסט מצולם באולפן 'הזירה' • צפו בדיון הטעון (חדשות, חרדים)

(צילום ועריכה: אלעד זהבי. הפקה: אלי דן ונתן אפשטיין)

על רקע המשך הדיונים באשר למתווה הגיוס החדש והתנגדות הואפוזיציה, התיישבו מנכ"ל מכון המחקר 'נתוני אמת', אבי וידרמן, ופרשן 'כיכר השבת' ישי כהן, לשיחה מצולמת באולפן 'הזירה' ודנו במשמעות חוק הגיוס המתגבש. צפו בדיון המלא.

תחילה דנו השניים על הרצון להוריד את גיל הפטור לגיל 21-23 ובאולפן התפתח דיון האם לאחר 75 שנה שאיש לא הצליח להגיע להסדר מוסכם וכשיש הבנה שלא ניתן לגייס חרדים בכוח, האם זה העת ל'וותר' על גיל הפטור ולאפשר לצעירים חרדים לצאת לשוק העבודה ולהיות חלק מהנטל הכלכלי. וגם: האם ראשי הסיעות החרדיות תומכים בהורדת גיל הפטור?

בהמשך דנו השניים בהתנגדות האופוזיציה ובבחירה של יו"ר 'המחנה הממלכתי', בני גנץ, לכנס מסיבת עיתונאים ולהציג מתווה משלו אך הדגיש את הערך של לימוד התורה וברר את מילותיו בכדי שלא להסית נגד הציבור החרדי, בניגוד לחברים אחרים באופוזיציה.

בחלק השני של השידור התפתח דיון על רפורמת המשפט והשאלה האם יש לה עדיין סיכוי או שנסתם הגולל על הרפורמה ומעתה מה שיעבור - יעבור בהסכמה עם חלקים באופוזיציה.

ועל רקע המצב הביטחוני והכלכלי הסקרים האחרונים מלמדים על היחלשות גוש הימין לצד זינוק של בני גנץ, גם בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה. וידרמן וכהן ניתחו את הסקרים וההסברים להיחלשות גוש הימין.

צפו בדיון המלא

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר