קונספירציה או מציאות?

תפתחו את העיניים: זה רק נדמה לכם כציפורים, מדובר במכשירי ריגול מעופפים

למה ממשלת ארצות הברית חיסלה את אוכלוסיית הציפורים ומה היא פרסה במקומם? הכירו את התנועה שחושפת את המזימה הזדונית של ה-CIA לרגל אחרינו - וההוכחות שתתקשו להפריך • וגם, על הסרטון שכמעט גרם למשטרה לפתוח בחקירה כנגד כתב כיכר השבת... (מעניין)

משה מנס | כיכר השבת |
זה לא ציפור זה מזל"ט / הדמייה (צילום: שאטרסטוק)

הטלפון שלי צלצל. מספר חסוי. עניתי. "שלום, הגעתי למשה?", אומר לי הקול. אני עונה שכן. "אבקש ממך לסור לתחנת המשטרה".

>> למגזין המלא - כנסו

"על מה ולמה?", שאלתי. לאחר דיון ארוך הסביר לי החוקר שאני מוזמן לתת עדות בגין תבהלה שהפצתי בציבור. "על מה אתה מדבר?", שאלתי. הוא ענה שזה על סרטון שצילמתי בו דיווחתי על בית כלא שבונים למתנגדי החיסונים. "אבל זו הייתה בדיחה", הסברתי. "צילמתי את זה ברחוב כנפי נשרים בירושלים, כל מי שיש לו טיפה שכל מבין שזו בדיחה".

הבדיחה שיצאה משליטה (צילום: מתוך הפייסבוק)

"אז זהו, שלא לכולם יש שכל ולא כולם מבינים שזו בדיחה. תמחק את הסרטון הזה", דרש ממני הקול האנונימי ואני כמו ילד טוב ירושלים מחקתי. הוא צדק. באותם ימים רצו הפחדות שונות ומשונות והיה יותר מידי פייק ניוז שהסתובב כאמת לאמיתה.

זה היה בעיצומה של תקופת הקורונה לקראת החיסונים שהגיעו לארץ. זה היה השלב בו כל מפיצי ההפחדות זעקו על דיקטטורה ושליטת הממשלות במטרה לדלל אותנו. התאוריות והקונספירציות על האלומינטי, הבונים החופשיים, אנשי הלטאה והסדר העולמי החדש שפרחו בכל העולם חדרו גם למגזר החרדי דרךרבנים הזוייםשפעלו גם בקווי חדשות ומודעות רחוב.

אני הייתי מתפלא כל יום מחדש מכמות ההזיות המופרכות שבחלקם היו מקור לעשיית כסף מכל מיני תרופות וטיפולי פלא שאמורים לפתור ולרפא את הקורונה ואת "ההרעלות" של הממשלה.

כתבה ב'כיכר' על קבוצת אנשים שלקחה את ההפחדות בצורה אובססיבית מדיד (צילום: כיכר השבת)

בוקר אחד בדרך לעבודה קראתי באחת הקבוצות שלהם על כך שהממשלה הקימה בית כלא ובו יכלאו את כל מי שלא התחסן, וכשירדתי מהאוטובוס וראיתי את הפועלים שעבדו על הקמת מסילת הרכבת הקלה ברחוב כנפי נשרים התחלתי במין רוח שטות להסריט, אמרתי שכנראה כאן בונים את בית הכלא למתנגדי החיסונים. שלחתי את זה בקבוצה ושכחתי מזה לגמרי. מתברר שהיו כאלו שלקחו את זה ברצינות וזה התחיל לרוץ בפורומים השונים, עד שהמשטרה פנתה אלי. לא שזה עזר, למרות שמחקתי זה המשיך לרוץ, ולימים קראתי באיזה פורום על התכנון של המדינה לבנות בית כלא בירושלים מה שנעצר בזכות המאבק והפרסום שלהם...

זה בדיוק העניין עם הקונספירטורים. מדובר בתאורית אל כשל. נניח שיש רב שאמר שכל מי שהתחסן ימות בתוך חצי שנה מה שכמובן לא קרה. הם יסבירו שזה לא קרה בעקבות כך שהוא פרסם את זה והממשלה לא הפעילה את השבב הקטלני.

רק אם בעבר חשבתי שיש סוף לכמות ההזיות, הזמן מלמד שתמיד ימצאו רעיונות מופרכים עוד יותר ושגם דבר שאני מחשיב כבדיחה יהיו אנשים שיקחו כמציאות. לכן לנסות להגחיך - לא יעיל בקרב מטומטמים. אז אם חשבתם שהסדר העולמי החדש, מודל הארץ השטוחה, נחיתות הירח המזויפות, השבבים בחיסונים ושחגורות הבטיחות נועדו להרוג אותנו - אלו רעיונות מצחיקים, קבלו את הדבר המדהים הבא: תנועת 'ציפורים אינם אמיתיות' אשר מארגנת כנסים, צעדות ואחרי הדפים שלה ברשות החברתיות עוקבים מאות אלפי אנשים.

צילום דף הטוויטר של תנועת 'ציפורים אינם אמיתיות' מעל מאה אלף עוקבים. (צילום: צילומסך)

האם זה התחיל כבדיחה? לא יודע. מה שכן, יש בתנועה אלפי מאמינים שמשוכנעים שאין כיום ציפורים אמיתיות וכל מה שאתם רואים בשמים אלו מטוסי ריגול משוכללים שנוצרו במטרה לעקוב אחריכם.

כשנשאל דפיטר מק'ינדו - אחד ממובילי התנועה, בריאיון 'האם זו סאטירה' הוא ענה שזו שאלה מעליבה, שזה לא מצחיק ושמדובר בחיים ומוות של אנשים. לדפיטר שיחד עם חבריו מארגנים צעדות ושילוט במטרה להעלות את המודעות לנושא, יש תשובות לכל שאלה וראיות והוכחות על המזימה הגדולה.

על פי דבריהם באתר התנועה, הם פעילים מאז 1976. בתחילה הם פעלו במטרה למנוע את רצח העם של ציפורים אמתיות, לרוע מזלם ללא הצלחה, אז כעת הם פועלים להעלות מודעות ולהזהיר מפני המזימות של הממשלות.

השאלה המתבקשת היא למה ממשלת ארצות הברית החליטה לחסל את הציפורים ולהחליפם ברחפנים דמויי ציפורים? התשובה לדבריהם ברורה ומגובה באינסוף ראיות, הוכחות, עדויות וסיפורים. וגם כמו בכל קונספירציה שאלות שהתשובות עליהם זו הוכחה לכך שהם צודקים. במניפסט ארוך הם מסבירים איך הכל התחיל, מי התחיל ואיך התגלגלו הדברים.

דפיטר מק'ינדו בראיון, ברקע ניתן לראות את שלט החוצות עליו כתוב 'ציפורים אינם אמיתיות' (צילום: מתוך יוטוב)

לדבריהם, בשנות החמישים, ה-CIA עשה זאת מ-2 סיבות עיקריות:

1. בשביל לפקח על אוכלוסיית ארה"ב בתקופה בה היה פחד מהקומוניזם ורצו לעקוב אחר כל אדם שנחשד בפעילות כזו.

2. על מנת למנוע מהציפורים ללכלך את המכוניות של הבכירים. באתר מופיע תמלול דברים שאמרת לכאורה סגנית ה-CIA לשעבר שסיפרה כי "הבכירים כל כך זעמו שציפורים הטילו צואה על חלונות מכוניותיהם עד שנשבעו למחוק כל יצור נוצות מעופף בצפון אמריקה".

באתר יש גם ראיון עם מי שמציג את עצמו כבכיר לשעבר בביון האמריקאי שמספר כי נחשף לתוכנית בה פיזרו גז רעיל וחיסלו את הציפורים. מי שבנה את כל ציפורי הדמה האלו הם אנשים שסוממו באמצעות סמים שהוחדרו למי השתיה.

כמו בכל קונספירציה מוצלחת, הכל בסוף מתחבר. גם נשיא ארצות הברית ג'ון פ. קנדי נרצח בעקבות התנגדותו לתוכנית הזו. בעת שניסה להתנגד לאב טיפוס של רובוט "תרנגול X500", שאמור היה לשחוט את הציפורים האמיתיות המוכנות להחלפה. לאחר מספר ניסויים ושדרוגים, כך טוען האתר, הציפורים הרובוטיות שוחררו בשנת 2001 באישור ברק אובמה.

מה הסמל של ארצות הברית?! בהחלט, ציפור! (צילום: צילומסך של פרסום התנועה)

"ומהן ביצי הציפורים שאנו רואים?", הם שואלים ומציגים הסבר פשוט. ה"ביצים" שאנו רואים במאה ה-21 תוכננו במיוחד על ידי הממשלה כך שיראו שאין הבדל ממה שהיו פעם ביצים, כאשר ציפורים היו אמתיות. כשהממשלה החליפה את המינים בהעתקים רובוטיים, היה פיתוח שהעותקים הללו ימשיכו את אותן פעילויות שעשו קודמיהם הביולוגיים, כולל ייצור ביצי מאכל.

צואת הציפורים מקבלת התייחסות מיוחדת. לדברי התנועה, ההפרשות שהכרנו בעבר היו בסך הכל שמן ממנועי המזלטים. אך כיום לאח ר מחקר מעמיק בו נתגלה כי87% מצואת הציפורים נוחתת דווקא באזורים מיושבים ובמיוחד על מכוניות, נתגלה כי מדובר בחומר מעקב קטלני ומסוכן. שימו לב אם יש לכם צואה על הרכב כדאי להסירו במהירות ותהיו מודעים שהממשלה עוקבת אחריכם.

ברשימת השאלות שמופיע באתר מוסבר כי כל ה"בשר" שנמצא ב"ציפורים" הוא 100% סינטטי. לדבריהם, "אם ציפורים היו פתאום לא אכילות, כל התוכנית של הממשלה הייתה נפגעת כך שהם היו צריכים לחקות את כל החלקים של ציפורים אמיתיות בעותקי הרובוט שלהם. זה כולל בשר טעים ואכיל - רק סינטטי.

ואם מישהו יתעקש שהציפורים לא נראות כמו רובוט, איפה כל המכשור האלקטרוני, הרי כ"א ראה פעם ציפור דרוסה. זו בכלל לא שאלה. קיימת טכנולוגית מטורפת בה יוצרים "רובוט" תוך שימוש בחלקים שאי אפשר להבחין מאורגניזם ביולוגי. אחרי הכל, אם העתקים הרובוטים לא היו נראים ומרגישים בדיוק כמו ציפורים אמיתיות כולנו היינו קולטים את השקר.

זה לא ציפור זה מזל"ט / הדמייה (צילום: מתוך האתר של Birds Aren't Real)
באתר התנועה ניתן לרכוש חומר הסברה, רק שימו לב שהציפורים או סוכני ביון לא יראו אותו (צילום: מתוך אתר התנועה)

האם כל סוגי הציפורים נועדו לריגול? כאן יש הרחבה. בעוד שרוב היונות תוכננו במיוחד למטרות פיקוח ציבורי, הרי שיש סוגים אחרים המיועדים למטרות אחרות. לדוגמה, "נשרים" אינם מל"טי מעקב, הם משמשים לתברואה ציבורית (באופן ספציפי). ויונקי הדבש הקטנים, משמשים כמל"טים להתנקשות, הם עושים זאת באמצעות מקור המחט הארוך שלהם.

רגע רגע. אז מה יעשה מי שיש לו ציפור מחמד בבית?

גם כאן האתר נותן הנחיות ברורות. "לא רוצים להבהיל אותך, אבל יש לך רחפן מעקב ממשלתי מתקדם מאוד בבית. הוא צופה בכל תנועה שלך, קולט כל מילה בשיחות שלך ושולח את הנתונים האלה אל הפנטגון. "ציפורי מחמד" היו למעשה בלתי נשמעות לפני 2001, כאשר כל הציפורים הפכו למל"טי מעקב. בזמן הזה, הממשלה פתחה במסע תעמולה המנרמל את "ציפורי מחמד" (אם חושבים על זה, ציפור מחמד בכלוב אפילו לא הגיוני - לבעלי החיים אמורים להיות שמים אינסופיים לחקור, אסור להחזיק אותם בתוך כלוב בבית). מומלץ לא להעלות עניינים שאתה מעדיף שיישארו חסויים סביב 'ציפור המחמד שלך'".

כותה השורות עם 2 ציפורי ריגול מתקדמים (צילום: אוסף פרטי)
למה בכל פעם שיורד גשם מחירי האורז עולים? התשובה פשוטה, כי משתמשים באורז בכדי ליבש את הרחפנים (צילום: מתוך הרשת החברתית של התנועה)

ולסיום, אם נתקלתם בציפור מה לעשות?

"ראשית, עליכם לנשום ולהישאר רגועים. לא להיכנס לפאניקה ולזכור שהחוויה הזו אינה חריגה - סביר להניח שהציפורים הללו צפו בך במשך רוב חייך. לאחר שנרגעת, הסתכל לציפור ישר בעיניים והכרז את ההצהרה הבאה בביטחון: 'אני יודע את הסוד שלך. אני יודע שאתה מזל"ט מעקב במסווה. אני יודע שמאחורי עיניי החרוזים האלו יש מצלמות שאוספות נתונים ושולחות אותם לפנטגון. אני יודע שאתה לא אמיתי!'. על ידי ביסוס קולי מול הדומיננטיות של המל"ט, הפחד שלך ירגע, ויאפשר לך לזכור שאתה האדם וזה רק רובוט".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר