כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
בנווה יעקב

הנשיא הרצוג קרא 'איכה' בבית הכנסת ליד מקום הפיגוע

בבית הכנסת שאליו דהר המחבל, שרצח לפני חודשים אחדים בליל שבת שבעה קורבנות, הגיע הערב נשיא המדינה יצחק הרצוג לקרוא איכה | "שנאת חינם מובילה לחורבן", מסר הרצוג | כך זה נראה (תשעה באב)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
הרצוג, הלילה (צילום: קובי גדעון/ לע״מ)

נשיא המדינה יצחק הרצוג בחר לקרוא את מגילת איכה הערב (רביעי), ליל תשעה באב, בבית כנסת ״עטרת אברהם״ בשכונת ׳נווה יעקב׳ בירושלים, סמוך למקום שבו התרחש הפיגוע הרצחני לפני מספר חודשים.

הפיגוע הנורא התרחש, כפי שדווח ב'כיכר השבת', השנה בחודש שבט. המחבל הגיע בליל שבת אל שכונת נווה יעקב, יצא מרכבו כשבידיו נשק לעבר בית הנכסת, ותוך כדי הליכה פתח בירי לכל עבר. שבעה קורבנות נגבו בפיגוע הנורא.

״קמנו והקמנו לנו מדינה, בית לעם היהודי, מדינה ריבונית עצמאית ודמוקרטית. כל כך חשוב שאנחנו נשמור על היסודות החזקים והטובים של החברה ושל המדינה שלנו", מסר הערב הנשיא הרצוג. "כל כך חשוב שאנחנו נזכור ללמוד ולהפיק לקחים, שנשמור על אחדות, אהבה, כבוד הדדי ושנדאג לשמור על יסודות הבניין הגדול, הבניין שבנינו לנו כאן, בארץ ישראל

"מכאן, מבית הכנסת הזה נעביר מסר לכל עם ישראל: נזכור את הלקח הנורא של סיפור קמצא ובר קמצא - של שנאת חינם המובילה לחורבן, של אי רצון להקשיב אחד לשני ונמשיך לפעול בכל דרך להושיט יד, להביא את כולם תחת קורת גג אחת לשיח לדיאלוג, לאהבת ישראל, לאהבת חינם ולמגר את שנאת החינם״.

הרצוג, הלילה (צילום: קובי גדעון/ לע״מ)
הרצוג, הלילה (צילום: קובי גדעון/ לע״מ)

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר