כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
מגנה את הפגיעה באנשי דת

הרב הראשי הגר"ד לאו: "לכבד את כל העמים המכבדים את עיר הקודש ירושלים"

על רקע תופעת היריקות וההשפלות של יהודים כלפי אנשי דת נוצרים המבקרים בירושלים וההצדקה כאילו מדובר במעשה בעל משמעות דתית, הרב הראשי הגר"ד לאו מגנה את התופעה וקורא לכבד את כל העמים המכבדים את ירושלים (חדשות)

יהודה גל | כיכר השבת |
הגר"ד לאו מגנה את הפגיעה באנשי דת נוצרים (צילום: Photo by Michael Giladi/Flash90 )

בעקבות דיווחים רבים על תופעה פסולה של ביזוי אנשי דת נוצרים המבקרים בירושלים ע"י יהודים שיורקים עליהם וקוראים לעברם כינויי גנאי, הרב הראשי לישראל הגאון הרב דוד לאו יצא בקריאה תקיפה נגד התופעה המגונה.

בהודעה שנמסרה מלשכתו היום (שלישי) נמסר: "בתגובה לפרסומים בימים האחרונים על יריקות וביזוי אנשי דת נוצרים כביכול יש בזה חובה דתית כלשהי"

"הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו, מבקש להבהיר, בחג סוכות היו מתפללים ומקריבים בבית המקדש לשלומם של 70 אומות העולם. גם אנו נמשיך להתפלל לטובתם ולכבד את כל העמים הבאים לכבד את עיר הקדש ירושלים. אני מגנה בכל תוקף פגיעה בכל אדם ובכל מנהיג דת. תופעות פסולות אלו וודאי שאין לייחס להם כל קשר להלכה היהודית"

תיעוד שהופץ בתחילת השבוע חשף כיצד יהודים האוחזים לולבים בידיהם לרגל חג סוכות, יורקים לעבר צליינים המבקרים בירושלים.

בעקבות כך, פעיל הימין אלישע ירד פרסם פוסט בחשבון ה-X שלו (לשעבר טוויטר), שבו הצדיק אירוע שבמהלכו ירקו יהודים על קבוצה של נוצרים בעיר העתיקה בירושלים.

ירד פרסם ציוץ בחשבון הטוויטר שלו שבו הוא כאמור מצדיק את האירוע, ואף טען כי הרב קוק גיבה מעשים דומים. "זמן טוב להזכיר שהמנהג לירוק ליד כמרים או כנסיות הוא מנהג יהודי עתיק ורב שנים, ויש בהלכה אפילו ברכה מיוחדת כשרואים כנסייה 'שנתן ארך אפיים לעוברי רצונו' - ברכה שבאה להלל את הקב"ה שמבליג על מעשיהם הרעים של עובדי העבודה הזרה ולא מעניש אותם באופן מיידי".

כאמור, נגד הדברים האלו פרסם הרב הראשי גינוי תקיף וחריף וקרא להרבות את השלום והאחדות.

הציוץ שעורר סערה (צילום: צילום מסך טוויטר)

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר