עם ישראל חי

נשיא המדינה כתב אות בספר תורה שיכנס לבית הכנסת בקיבוץ בארי

נשיא המדינה יצחק הרצוג כתב היום, יום ראשון, אות בספר תורה שעתיד להיכנס לבית הכנסת בקיבוץ בארי, כסמל לתקומת הקיבוץ. נשיא המדינה אמר בפתח המפגש: ״אני מאוד מתרגש למלא את המצווה העצומה הזאת, לכתוב אות בספר התורה לזכרו של אלחנן קלמנזון, ה׳ יקום דמו"

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
(צילום: חיים צח/ לע״מ)

נשיא המדינה יצחק הרצוג כתב היום, יום ראשון, אות בספר תורה שעתיד להיכנס לבית הכנסת בקיבוץ בארי, כסמל לתקומת הקיבוץ. במפגש נכחו רחל פריקר, גבאית וממייסדי בית הכנסת, שניצלה מהטבח, ובני משפחתו של אלחנן קלמנזון ז״ל, שנרצח בעת שחילץ יחד עם אחיו מנחם ואחיינו איתיאל, עשרות מתושבי קיבוץ בארי בשבת השחורה, אלחנן הוא גם בן דודו של פדיה מרק ז״ל שנפל בקרבות הקשים ברצועת עזה.

נשיא המדינה אמר בפתח המפגש: ״אני מאוד מתרגש למלא את המצווה העצומה הזאת, לכתוב אות בספר התורה לזכרו של אלחנן קלמנזון, ה׳ יקום דמו. ולכל הטבוחים על שם קודשך, מגיני הארץ שקמו כארי כדי להילחם במחבלים בני עוולה שבאו להשמידנו ביום שמחת תורתנו.

"אני מתרגש במיוחד שספר התורה הזה יהיה בבית הכנסת בבארי שיקום, ונקבע בו מזוזה בעזרת ה׳ ונמשיך להתפלל.

"אני רוצה לומר למשפחת קלמנזון עד כמה אני מתרגש שאנחנו מקיימים את המצווה הזאת לזכרו של אלחנן, ולזכרם של כל הנופלים, אני רוצה להודות למנחם ואיתיאל שהיו שם, ולומר לכם שגם יגיעו רגעים של שמחה ואנחנו ממלאים פה מצווה שמראה שנצח ישראל לא ישקר.

"כפי שנאמר על ידי חנניה בן תרדיון: ״אולי הגווילין ישרפו אבל האותיות פורחות באוויר״ ואני חושב שהאותיות האלו חוזרות כאן אלינו כדי שנוכל לקרוא בתורה כל שבת בבית הכנסת. יהיה זכרם של הנופלים ברוך, יהי זכרו של אלחנן ברוך״.

רחל פריקר, סיפרה במפגש על גבורתו של אלחנן ושל משפחתו ואמרה: ״התחברנו ממש, יש איזה צורך פנימי להיות משפחה. אי אפשר לתאר באמת במילים את מה שהם עשו שם, הם הצילו יותר ממאה אנשים. אני לא יכולה לשכוח את אלחנן בחיים לא אשכח אותו, את הקול שלו את הביטחון שנתן לנו כשהוציא אותנו מתוך הקיבוץ״.

מנחם, אחיו של אלחנן שסייע גם הוא במאמץ לחילוץ תושבי בארי, אמר במעמד המרגש: ״גם כשהגוף כלה, המעשה הרוחני עדיין חי וקיים. ובספר התורה יש שישים ריבו אותיות כנגד שישים ריבו נשמות ישראל. אם אות אחת חסרה, אז הספר כולו חסר, ספר התורה מלמד אותנו שיש מקום לכולם בספר התורה ולכל אות ואות, אלחנן נלחם כדי ששום אות לא תהיה חסרה בספר. כדי ששום אדם לא יהיה חסר וחשוב שנצמח כעם יחד שלכל אחד מקום משלו״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר