הסמכויות לא ייפגעו

חיסכון ממשלתי; גולן תחליף את שקלי במשרד לשוויון חברתי  

הממשלה החלה להציג צעדי התייעלות תקציבית, התכנית תכלול את ביטול המשרד לקידום מעמד האישה ומעבר השרה מאי גולן למשרד לשוויון חברתי במקומו של עמיחי שקלי שיסתפק במשרד התפוצות | למרות המלחמה, בממשלה הנוכחית חברים 38 שרים, מספר שיא בכל הממשלות שהיו בישראל (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
מאי גולן. תחליף את שיקלי בשוויון חברתי. (צילום: Photo by Yonatan Sindel/Flash90)

על רקע הקיצוצים הדרמטיים בתקציב השנתי, בממשלה מנסים להציג מצג של התייעלות וחיסכון שיכלול את סגירת המשרד לקידום מעמד האישה בראשות השרה מאי גולן שתעבור לכהן כשרה במשרד לשוויון חברתי במקומו של השר עמיחי שקלי שיישאר רק שר התפוצות.

לפי התכנית, סמכויותיה המעשיות של גולן לא ייפגעו, והרשות לקידום מעמד האישה תחזור לפעול תחת המשרד לשוויון חברתי (שתחתיו פעלה הרשות עד להקמת המשרד למעמד האישה עבור גולן). גם הרשות לאזרחים ותיקים, שהועברה לאחריות המשרד לפיתוח הנגב והגליל, תחזור למשרד לשוויון חברתי במסגרת המהלך.

למעשה, המהלך יוביל לסגירה של לשכה ממשלתית אחת - ולחסכון תקציבי שהיה כרוך בהפעלת המשרד לקידום מעמד האישה,

ההיתכנות למהלך מתאפשרת לאחר הודעתו של השר שיקלי כי הוא מוותר על המשרד לשוויון חברתי ומסתפק במשרד התפוצות ומאבק באנטישמיות.

יודגש כי נושא צמצום משרדי הממשלה עלה לכותרות בעקבות הדיונים הסוערים לקראת אישור תקציב המדינה בו נדרשים רבים מהשרים לקצץ בתקציבי משרדיהם. בין אלו שקראו לסגירת משרדים מיותרים נמנה יו"ר המחנה הממלכתי וחבר קבינט המלחמה בני גנץ, שהודיע כי הוא מתנגד להצעה הנוכחית לתקציב 2024.

מסתפק במועט. השר שקלי (צילום: Photo by Yonatan Sindel/Flash90)

יודגש כי בממשלה הנוכחית חברים כעת 38 שרים, מספר שיא בכל הזמנים ועוד בעת מלחמה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר