לראשונה בתולדות המדינה

היום: דיון ראשון וחסר תקדים על הדחתו של חבר כנסת מכהן מתפקידו

בעקבות הצטרפותו של ח"כ עופר כסיף מסיעת חד"ש לתביעה נגד ישראל בבית הדין הבינלאומי בהאג, ועדת הכנסת תתכנס היום לדון לראשונה בהדחתו בעקבות מהלך פוליטי שהוביל ח"כ פורר מ'ישראל ביתנו' | היועמ"שית מיארה צפויה להתנגד להדחה (חדשות)

יהודה גל | כיכר השבת |
חה"כ עופר כסיף, האם יודח? (צילום: Photo by Yonatan Sindel/Flash90)

החלטת חבר הכנסת עופר כסיף מסיעת חד"ש להצטרף לתביעה כנגד ישראל בבית הדין בהאג עטררה סערה ציבורית ופוליטית, ועדת הכנסת, בראשות יו"ר הקואליציה ח"כ אופיר כץ מהלכוד, תתכנס היום לדון לראשונה בהדחתו.

בתחילת החודש, חתמו ח"כים על הקריאה להדחתו של כסיף לאחר שחתם על עצומה נגד ישראל, התומכת בתביעה שהגישה דרום אפריקה להאג בגין "רצח עם" בעזה.

את מהלך ההדחה מוביל ח"כ עודד פורר מישראל ביתנו, שהחתים מעל 85 חברי כנסת על ההליך המתגבש.

הייעוץ המשפטי של הכנסת צפוי להתנגד בדיון למהלך ההדחה, בעיקר בגלל שלא ניתן לקבוע שכסיף עבר על סעיף 7א' לחוק יסוד הכנסת שקובע תמיכה בפעילות טרור כנגד המדינה. טיעון נוסף קשור להליך שעומד כנגד כסיף במישור הפלילי שאם ימשיך ויהיה כתב אישום הוא יחייב את הוצאת חבר הכנסת. 

בתוך כך, גם היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה צפויה להתנגד להדחתו של ח"כ עופר כסיף מתפקידו בכנסת. היועמ"שית, שתיוצג בדיון ההדחה בכנסת על ידי המשנה לעניינים חוקתיים אביטל סומפולינסקי, תטען כי אין הלימה בין אמת המידה לצורך הדחה, בין תמיכה בארגון טרור ומאבק מזוין לבין התבטאויותיו של ח"כ כסיף. בדיון יועלה עקרון העל-חוקתי של הזכות לבחור ולהיבחר.

בסביבת כסיף הציגו אתמול מכתב של חברי כנסת ושרים לשעבר שקוראים שלא לאפשר את ההדחה. הדיון צפוי כאמור להיות סוער.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר