היום ה-157 למלחמה | יומן מלחמה 

סוכל פיגוע התאבדות בלב תל אביב | גוברת ההערכה בישראל: מרוואן עיסא חוסל • העדכונים

נשיא ארה"ב הכריז על הקמת נמל זמני בעזה להעברת מזון, מים ואספקה ​​רפואית | משפחות חטופים יצאו עם השר כץ לאו"ם כדי להעיד על פשעי החמאס במתקפה בשמחת תורה | ילדי בתי הספר בשדרות חזרו ללמוד | מתיחות גבוהה בגבול הצפון בצל הדריכות לעימות צבאי עם חיזבאללה עם מעורבות אמריקאית | בגלל המתיחות בצפון: מערכת הביטחון הורתה לבטל את הילולת משה רבנו במירון בשבוע הבא | גוברת ההערכה בישראל: בכיר החמאס מרוואן עיסא - אכן נהרג בתקיפה בנוציראת • כתבי 'כיכר השבת' עם העדכונים השוטפים (חדשות) 

כתבי כיכר השבת | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-א' באדר ב' תשפ"ד | 11.03.24
תקיפות חיל האוויר בעומק לבנון, התקיפה על מרוואן עיסא, חיילי צה"ל בעזה (צילום: דובר צה"ל, רשתות חברתיות - שימוש לפי סעיף 27א לזכויות יוצרים)

היום ה-157 למלחמה - עדכונים שוטפים:

לוחמי צה"ל בעזה (צילום: דובר צה"ל)

23:52: אתר 'פוליטיקו' מצטט בכיר בבית הלבן שמאיים כי פעולה צבאית בפיח עלולה להביא להקפאת הסיוע האמריקני לישראל.

23:40: בלבנון מדווחים על לפחות הרוג 1 בתקיפה הישראלית בבקעת הלבנון.

23:20: ‏ערוץ אל-מנאר של חיזבאללה מעדכן על התקיפה בבקעת הלבנון: שתי תקיפות ישראליות לעבר מבנה בכפר טאריא באזור בעלבכ. בנוסף הותקף מבנה באותו אזור. יש באירוע כמה פצועים.

23:02: ארגון הצלה יו"ש ללא גבולות מדווח: ערבים יידו אבנים לעבר רכבים בין תפוח לאריאל סמוך למרדה. האירוע הסתיים בחסדי שמים ללא נפגעים בגוף.

22:40: דיווח בלבנון: חיל האוויר של צה"ל תקף לפני זמן קצר יעדים של חיזבאללה בעומק המדינה. לתיעוד המלא ולעוד פרטים >>>

התקיפה בלבנון (צילום: רשתות חברתיות - שימוש ע"פ סעיף 27א לזכויות יוצרים)

22:26: ‏העיתונאי רועי קייס מצטט את בכיר חמאס, מוחמד נזאל, שנשאל באל-ג'זירה על החיסול האפשרי של מרואן עיסא: "זו תעמולה שעד כה נכונותה לא הוכחה, האויב לא נתן לזה עד כה הוכחה. עד עכשיו לא התפרסם דבר מצד גדודי אל-קסאם, והם המקור האמין היחיד לכך".

22:15: העיתונאי אסף רוזנצוויג מצטט את אווריל היינס, ראש המודיעין של ארה"ב: "ממשיכים להעריך שחיזבאללה ואיראן לא מעוניינים בהסלמת העימות שתגרור אותנו ואותם למלחמה רחבה".

22:13: כלי תקשורת לבנוניים מדווחים כי יוניפי"ל קיבלה הודעה רשמית מצבא לבנון על הפסקת הסיורים המשותפים עימם לאורך הגבול עם ישראל.

21:51: שר החוץ ישראל כ"ץ בנאום בפני מועצת הביטחון של האו"ם: "תעצמו עיניים ותדמיינו מה הייתם מרגישים אם אלו היו הילדים שלכם".

ישראל כץ במועצת האו"ם (צילום: שלומי אמסלם/משרד החוץ)

21:09: דובר צה״ל: מטוסי קרב תקפו מוקדם יותר היום תשתית טרור ומבנים צבאיים ששימשו את ארגון הטרור חיזבאללה במרחבים עייתא א-שעב וא-נקורה שבדרום לבנון. בנוסף, צה"ל תקף בארטילריה ובירי טנקים במרחב עייתא א-שעב שבדרום לבנון.

התקיפה הערב בדרום לבנון (צילום: דובר צה"ל)

20:51: דובר צה"ל חושף תיעוד מהשמדת מנהרת המסתור של בכיר החמאס מרוואן עיסא. לתיעוד ולעוד פרטים >>>

20:34: הודעה משותפת לדובר צה״ל ודוברות שב״כ: בפעילות משותפת של יחידת דובדבן ולוחמי שב"כ בכפר זיתא שבחטיבת מנשה, לפני זמן קצר בהכוונת שב״כ המחבל מחמד גאבר תושב ג'נין, חוסל בדרכו לשטח ישראל לבצע פיגוע הקרבה בטווח זמן המיידי, כאשר עליו נשק ומטען מוכן לשימוש. לתיעוד מזירת החיסול ולעוד פרטים >>>

20:15: יו"ר הכנסת לחברי פרלמנט מאוסטרליה: "אונר"א חינך את מבצעי הטבח - משהו חדש חייב לקום תחתיו".

יו"ר הכנסת אמיר אוחנה עם חברי הפרלמנט האוסטרי (צילום: דני שם טוב/דוברות הכנסת)

20:14: צבא ארה"ב: היום הטלנו 27,600 מנות מזון ו-25,900 בקבוקי מים על צפון רצועת עזה.

19:59: העיתונאי מיכאל שמש חושף כי במערכת הביטחון התייחסו למבצע לחיסול עיסא כאחד החשובים והאסטרטגיים מאז החלה הלחימה.

19:57: באורח חריג - דובר צה"ל דניאל הגרי ימסור הצהרה לתקשורת הערב בשעה 20:30, זאת למרות שמסר הצהרה במוצאי שבת - רק לפני יומיים.

19:28: שגריר ישראל לאו״ם גלעד ארדן הגיב בפתח כינוס מיוחד שיזם באו״ם בנושא ״הגיבורות של ה-7 באוקטובר״, לדברי מזכ״ל האו״ם בדבר תחילתו של החודש השישי ״להסתערות הקטסטרופלית של ישראל על עזה״: הבוקר, בזמן שהוועדה לקידום מעמד האישה של האו״ם התכנסה, מזכ״ל האו״ם שוב הוכיח שעיקר עיסוקו ותשומת לבו מוקדשים למאמצים לשרידותו השלטונית של ארגון הטרור הרצחני חמאס, ולא למען שחרור החטופים שלנו. המזכ״ל מעדיף לנטוש את החטופות שלנו ולהשאירן בידי אנסים ורוצחים.״

צפו בנאומו של ארן באו"ם כנגד מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש

19:24: העיתונאי חזקי ברוך מדווח כי הדיון מחר בבוקר בוועדה לביטחון לאומי בהצעת החוק לסגירת אל-ג’זירה - בוטל.

18:53: שר הביטחון גלנט לפורום מטכ״ל: ״הציבור בישראל נושא אליכם את עיניו, אם צה״ל יכול לפעול בתנאים קשים באחדות ובשותפות - מצופה מכל המערכות לעשות זאת״. לעוד פרטים >>>

שר הביטחון יואב גלנט עם חברי פורום מטכ"ל (צילום: אריאל חרמוני/משרד הביטחון)

18:43: השר אבי דיכטר: "שאלו אותי על היום שאחרי, תשובתי ברורה וחדה: אחרי המלחמה, החמאס או הרשות הפלסטינית לא ישלטו בעזה! כל פתרון שכולל את החזרת הרשות הפלסטינית שמשלמת משכורות למחבלים, או את הרוצחים והאנסים של חמאס - לעזה, לא רלוונטי, ולא יקרה!".

18:38: ראש המועצה האזורית גוש עציון ויו״ר מועצת יש״ע שלמה נאמן, קורא לציבור להגיע לכביש המנהרות שמחבר בין גוש עציון וירושלים ולמחות על העברת היתומים לרשות הפלסטינית.

18:36: ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום עם היועץ לביטחון לאומי של הודו אג׳יט דובל, בלשכת רה״מ בירושלים. במהלך הפגישה, ראש הממשלה נתניהו עדכן את היועץ לביטחון לאומי דובל בהתפתחויות האחרונות בלחימה ברצועת עזה. כמו כן, הצדדים דנו במאמץ לשחרור החטופים ובסוגית הסיוע ההומניטרי. בפגישה השתתפו ראש המל״ל, היועץ המדיני ושגריר הודו בישראל.

נתניהו עם אג׳יט דובל - היועץ לביטחון לאומי של הודו (צילום: מעיין טואף/לע"מ)

18:20: יו״ר ועדת החוקה חה״כ שמחה רוטמן בתגובה לפרסום של עמית סגל על העברת יתומים פלסטינים מעזה ליו״ש: ״כל המרחם על אכזרים, מתאכזר על רחמנים. כשאין אות חיים מהשבויים שלנו, אין שום מקום לסכן חיילי צה"ל בחילוצם של עזתים ושיכונם ביהודה ושומרון״.

18:18: יו״ר ש״ס הרב אריה דרעי בישיבת הסיעה עם משפחות החטופים: ״עושים מאמצים כבירים להגיע לעסקה״.

משפחות החטופים עם יו"ר ש"ס אריה דרעי בישיבת סיעת ש"ס בכנסת

17:53: מבזק מטה המשפחות להחזרת החטופים: יותר מאלף מתפללות ומתפללים התכנסו הבוקר לצד משפחות החטופים, לתפילת ראש חודש אדר למען שחרור החטופים. סיגי כהן, אימו של החטוף אליה כהן: ״אני מזמינה את כל הכוהנים להצטרף אלינו, שערי שמיים ייפתחו וזעקתינו תשמע לשמיים והחטופים יחזרו אלינו״.

תפילת ראש חודש אדר ב' בכיכר החטופים בתל אביב (צילום: מטה המשפחות)

17:33: ביממה האחרונה (שני) התרחש מבצע מורכב להעברת כשבעים יתומים מעזה ליהודה ושומרון, מה שמעלה את כעסם של הפוליטיקאים מהימין. על פי הדיווח של עמית סגל בחדשות 12, ביממה האחרונה נערך מבצע לא-שגרתי של חילוץ קרוב לשבעים יתומים מעזה לרחבי יהודה ושומרון, כשהיתומים עברו גם בפאתי עיר הבירה ירושלים. לידיעה המלאה ולעוד פרטים >>>

17:26: רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, שיגרה מכתב אישי לאימו של אמיר קטאר, השייח׳ה מוזא בנת נאסר אל-מסנד. "ברוח הרמדאן, למנף את השפעתכם המשמעותית כדי לפעול למען שחרור החטופים והחטופות הישראלים", כתבה נתניהו.

המכתב המלא

17:20: מדוברות איחוד הצלה נמסר כי עקב שמיעת האזעקות בצפון הארץ טופלו במעלות שלוש נשים (בגילאי השלושים) וילדה כבת 4 שנחבלו קלות לאחר שמעדו בדרכם למרחב מוגן במעלות תרשיחא.

17:10: דובר צה"ל מעדכן כי לוחמי יחידת אגוז מעוצבת הקומנדו ממשיכים להילחם בשכונת ׳חמד׳ בחאן יונס. הלוחמים פושטים בצורה רגלית על תשתיות טרור ומאתרים אמצעי לחימה, מחסלים עשרות מחבלים ועוצרים מחבלים שנכנעים לכוחות.

במהלך סריקות של לוחמי יחידת אגוז במבנה, מחבלים פתחו באש לעבר הלוחמים. הלוחמים זיהו באמצעות רחפן את המחבלים והשיבו בירי לעברם.

במהלך ההיתקלות, הלוחמים ירו טיל ׳מטאדור׳ באופן מדויק לעבר החדר בדירה בו שהה המחבל תוך הימנעות מפגיעה באישה ושני ילדים ששהו בחדר הסמוך.

הלוחמים חיסלו שלושה מחבלים חמושים ומחבל נוסף נכנע והועבר להמשך חקירת כוחות הביטחון.

הכוחות חילצו מהמבנה את האישה ושני הילדים והעבירו אותם לקבלת טיפול רפואי.

תיעוד מהיתקלות לוחמי יחידת אגוז עם מחבלים חמושים וחילוץ האזרחים (צילום: דובר צה"ל)

17:03: שר הביטחון יואב גלנט, ביקר ביחידת דובדבן מחטיבת הקומנדו וקיים שיח מבצעי עם מפקד היחידה סגן אלוף ד׳, מפקדי הפלגות ומפקד יחידת המילואים של דובדבן, על הפעילויות המבצעיות הצפויות ליחידה בקרוב.

שר הביטחון גלנט אמר ללוחמי היחידה: "השינוי העיקרי שאתם חווים בשטחי יו״ש בא לידי ביטוי בשני דברים: אחד - כמות הנשק הגדולה בשטח, והדבר השני - מאמץ איראני חזק להכניס נשק ואמצעי לחימה תקניים לשטח. דובדבן באופן ספציפי ואוגדת איו"ש, פיקוד המרכז - מציעים פתרונות חזקים.

״התוצאה של כל העניין, היא לחץ גדול וזה ייבחן בימים האלה, ברמדאן. יהיו גם מבחנים נוספים, זה יכול להיות בדברים מקומיים, ואם זה יתחיל בהר הבית, זה גם יכול להניע דבר מערכתי. היחידה תצטרך להיות מופעלת או תפעל בהתאם לנסיבות - איפה שיהיו הבעיות, איפה שירצו למנוע אותן, איפה שירצו לתת מענה, והמענה הוא מענה של כוח מיוחד״.

גלנט הוסיף ואמר כי ״נכון להיום, צריך להניח שבתקופת הרמדאן אנחנו נהיה בהתגברות ואולי אפילו ברתיחה. עליכם זה יטיל משימות כבדות וצריך להניח שאתם עלולים גם להיתקל במקומות מסוימים במסגרות מאורגנות, גם אם אין לנו את המודיעין המדויק. אתם צריכים להיות ערוכים ולנקוט בכל מה שאתם יודעים כדי לבצע את המשימות.

"העיקרון חייב להיות שהולכים על מי שצריך להביא אותו בכל תנאי, אם אפשר עוצרים אותו, אם אי אפשר ונכנסים לקרב, הורגים אותו - בזה זה נגמר. אתם צריכים להיות מוכנים, אתם אחד הכוחות המרכזים שאנחנו נשענים עליו ביהודה ושומרון מסיבות ברורות".

לדברי שר הביטחון, "יש מי שטורח לדאוג שהפעולות נגדנו ילבשו אופי שונה וזה האיראנים. איראן מחוברת לכל מה שקורה ביהודה ושומרון ומנסה לדחוף נשק, תחמושת, הכוונה, מידע, תהליכי הונאה ותודעה - הכל אל תוך השטח וזה משהו אחר. החיבור של כל הדברים האלה שם עליכם אחריות כבדה ואנחנו סומכים עליכם״.

דברי שר הביטחון יואב גלנט ללוחמי דובדבן (צילום: אלעד מלכה)

16:15: דובר צה"ל מאשר בהמשך להתרעה במרחב העיר אילת, כי מדובר בהתרעת שווא.

16:13: מדוברות עיריית אילת נמסר כי בהמשך להתרעה שהושמעה בדקות אלה (16:02) באילת, מעדכנים גורמי הביטחון במרחב, כי מדובר בהתרעת שווא.

16:02: אזעקה בכפר גלעדי, מנרה, מרגליות, משגב עם, קריית שמונה, תל חי.

16:01: אזעקה באילת.

16:00: אזעקות הופעלו בחוסן, מעלות תרשיחא, צוריאל, אלקוש, פסוטה, אילון, גורן, גורנות הגליל.

15:35: ראש הממשלה בנימין נתניהו ראיין את תא"ל ברק חירם במסגרת סבב הריאיונות שהוא עורך לקראת בחירת המזכיר הצבאי החדש. ניר דבורי דיווח כי נתניהו ראיין גם את האלוף דוד זיני.

15:10: ראש הממשלה בנימין נתניהו רומז לחיסולו של מרואן עיסא ברצועת עזה, סגנו של מוחמד דף. בסרטון שפרסם, הוא אומר כי "אנחנו בדרך לניצחון המוחלט .בדרך לניצחון הזה, חיסלנו כבר את מספר 4 בחמאס. 3, 2, ו-1 בדרך. כולם בני מוות, אנחנו נגיע לכולם".

14:57: אזעקה הופעלה במושב שתולה בגליל המערבי.

14:50: ערוץ המזוהה עם המורדים החות'ים דיווח כי ארה"ב ובריטניה תקפו שלוש מטרות באזור ראס עיסא במערב המדינה.

14:13: השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, שלח היום (שני) מכתב לשר הביטחון יואב גלנט, בו קרא לו להורות לרמטכ"ל לבטל את ההערה הפיקודית שרשם למפקד אוגדה 99, תא"ל ברק חירם, זאת בעקבות החלטתו של תא"ל חירם במהלך הלחימה בעזה להורות על פיצוץ מתחם אוניברסיטת אל-אסראא בדרום העיר עזה, בשל חשש לסיכון לוחמי צה"ל שפעלו באיזור.

14:01: דובר צה"ל: צה"ל תקף אתרים צבאיים של ארגון הטרור חיזבאללה בדרום לבנון. מטוסי קרב תקפו לפני זמן קצר אתר צבאי של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב אל ג'בין. במהלך הלילה הותקף אתר צבאי נוסף של הארגון במרחב א - טייבה. בהמשך להתרעה על חדירת כלי טיס עוין בצפון הגולן, זוהו שתי מטרות אוויריות שחצו משטח לבנון לשטח ישראל ונפלו בשטחים פתוחים בצפון הגולן.

13:43: הוועדה המשותפת לתקציב הכנסת, בראשות ח"כ אופיר כץ, אישרה הבוקר (שני), את תקציב הכנסת במסגרת התקציב הנוסף לשנת 2024. תקציב הכנסת לשנת 2024 יעמוד על 992.1 מיליוני שקלים, זאת בהשוואה לתקציב המקורי שאושר בוועדה על סך 1.03 מיליארד שקלים. חברי הוועדה אישרו, בהתאם למדיניות יו"ר הכנסת, ח"כ אמיר אוחנה, לקצץ סכום של 121 מיליוני ש״ח מתקציב הכנסת לשנת 2024, אשר יועברו לאוצר המדינה לטובת המאמץ המלחמתי.

13:29: דובר צה״ל: מסוק ינשוף של חיל האוויר ניזוק במהלך הסעה על הקרקע בבסיס חיל האוויר בדרום הארץ. שלושה קציני צה"ל נפצעו באורח קל ופונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים, האירוע מתוחקר

13:17: שר הביטחון יואב גלנט בברכה ואזהרה לערביי ישראל לחודש הרמאדן: "חודש הרמצ׳אן הוא חודש חשוב בו ירד הקוראן ובו ישנה הזדמנות לשיפור יחסי השכנות ולחיזוק קשרי המשפחה. אנחנו מודעים לכך שחודש הרמצ׳אן עלול להיות חודש של ג'יהאד, אנחנו אומרים לכל מי שחושב לנסות אותנו – אנחנו מוכנים, אל תעשו טעויות. אני רוצה לברך אתכם ולהגיד לכולם – מדינת ישראל מכבדת את חופש הפולחן באל-אקצא ובכל המקומות הקדושים. רמצ׳אן כרים".

השר גלנט, היום (צילום: אלעד מלכה)

13:00: החיזבאללה לוקח בפעם השלישית מהבוקר אחריות על ירי לשטח ישראל שבוצע לטענתו בשעה 11:45.

12:40: בהתרעות האחרונות בגולן זוהו שתי מטרות אוויריות חשודות שחדרו לשטח ישראל, ונפלו בשטחים פתוחים בצפון הגולן. אין נפגעים ולא ידוע על נזק.

12:05: ארגון הטרור חיזבאללה לקח אחריות על שיגור ארבעה כטב"מים הבוקר לישראל.

11:57: "עזה וילג'": פרויקט הסברה חדש מתחום הנדל"ן שפונה לצעירים ברחבי העולם, מבקשים היזמים לעורר מודעות ולהפיץ את סיפורי התושבים שנפגעו בטבח הרצחני של חמאס.

11:51: נשיא איגוד לשכות המסחר אוריאל לין מאשים הבוקר את נגיד בנק ישראל כי לא הפעיל את סמכויותיו החוקיות על המערכת הבנקאית בישראל כדי לשמור נכונה על איזון הכרחי זה.

לין אומר כי אין די בהקפאת הורדת הריבית כדי להיאבק באינפלציה, יש לטפל בתמונה כולה ותוצאותיה וכאן כשלונו הגדול של הנגיד, הוא עושה עבודה חלקית.

11:45: היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) בלהב 433 פתחה בחקירה בחשד לעבירות שוחד ועבירות נוספות של עובד רשות מקרקעי ישראל, ביחידת הממונה על הרכוש הממשלתי והנטוש בתחומי יהודה ושומרון במנהל האזרחי. מהחקירה עולה כי החשוד אחראי בין היתר על ועדות ומכרזים שונים הקשורים לקרקעות, וקידם עסקאות בתחומי יו"ש, בזיקה ישירה לתפקידו הציבורי ובתמורה לקבלת שוחד.

11:37: כוחות צה"ל השלימו הלילה מבצע לסיכול טרור במרחבים נור א שמס וטולכרם שבחטיבת מנשה. במסגרת המבצע, חשפו כוחות הנדסה מטענים שהוטמנו מתחת לצירים במטרה לפגוע בכוחותינו. מבצע נוסף לסיכול טרור באותו המרחב התקיים לפני יומיים, בו הושמדו מטענים נוספים.

11:33: לוחמי צה"ל, שב"כ ומג"ב עצרו הלילה 20 מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון

11:17: חשבונות בנק של עמותות דגל של רע"מ נחסמו בידי בנק לאומי בחשד ל"הלבנת הון ומימון טרור".

11:00: האלוף (במיל') יצחק בריק תוקף הבוקר (שני) במאמר שפרסם בעיתון 'מעריב' את הרמטכ"ל הרצי הלוי וטוען כי התנערותו מאחריות למלחמה עלולה לגרום לאסון.

"הצבא היום צועק 'הצילו' ומבקש להגדיל את צבא היבשה כדי לתת מענה לכל הגזרות בו בזמן. איפה היו כל הרמטכ"לים בשנים האחרונות? עם כולם נועדתי והתרעתי בפניהם על חוסר אחריות בקיצוץ הצבא, אבל הם חיכו למלחמה בשביל להבין לאיזה אסון הם הובילו את ביטחון המדינה"

10:40: חשש לחדירת כלי טיס לחרמון ולצפון הגולן - התרעת חדירת כלי טיס עוין במג'דל שמס, מסעדה, נווה אטי''ב, נמרוד, ובעין קנייא.

10:37: הפרשן הצבאי יוסי יהושוע (ידיעות): אופטימיות זהירה במערכת הביטחון בעקבות ניסיון חיסול מרואן עיסא. בחיסול אחמד ראנדור חלפו שבועיים מרגע התקיפה עד שחמאס הודיע שנהרג

10:36: נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש עם מנהיג הימין הקיצוני בהולנד, חירט וילדרס, שהביע תמיכה איתנה בישראל ובמלחמתה בטרור. וילדרס, שמפלגתו הגיעה למקום הראשון בבחירות שהתקיימו במדינה בנובמבר האחרון, פרסם תמונה שלו ושל הרצוג ברשת החברתית X וכתב כי "אמרתי לו שאני גאה שהוא הגיע לבקר בהולנד, ושישראל קיבלה ותמיד תקבל את מלוא תמיכתי במאבקה בטרור". (רויטרס)

10:24: קבילה שהגיש לוחם בשירות חובה לנציבת קבילות חיילים, העלתה כי מפקד הפלוגה קיים תרגול שכלל הנעת טנקים סמוך לכניסת השבת ולאחריה.

עוד נטען כי המ"פ משנע אוכל ברכב בעבור הלוחמים לאחר כניסת השבת, תוך שהוא מציין "אין לי כוח לשטויות האלה".

בבירור הקבילה הכחיש המפקד כי שינע אוכל במהלך השבת ואת ההתבטאות שיוחסה לו. עם זאת, המפקד ננזף והמח"ט עמד על חשיבות הקפדה על ההנחיות באשר לשמירת השבת והעביר הנחיה בנושא לכלל מפקדי הגדודים בחטיבה.

10:19: צה״ל הודיע על ביטול הילולת משה רבינו שאמורה הייתה להתקיים בשבוע הבא בהר מירון. באירוע אמורים היו להשתתף עשרות אלפי בני אדם

10:11: כל ארבע הנשים שהתמודדו בסבב השני של הבחירות המקומיות ב-35 רשויות הפסידו.

הבולטת שבהן היא עליזה בלוך, שכיהנה בחמש השנים האחרונות כראש העיר בית שמש. היא הובסה במאבק מול מועמד דגל התורה שמואל גרינברג שגרף 58.7 אחוזי תמיכה.

10:04: נציבת קבילות החיילים, תא"ל (מיל') רחלי טבת ויזל, הגישה לשר הביטחון, יואב גלנט, ולוועדת החוץ והביטחון של הכנסת את הדוח השנתי לשנת 2023.  54% מקבילות שהוגשו היו מוצדקות.

9:50: בחמאס בודקים אם מספר 3 בארגון, המחבל מרואן עיסא, חוסל בתקיפות צה"ל ברצועת עזה

9:35: חריג: סוכנויות הידיעות הבינלאומיות הסירו את התמונה של הנסיכה קייט בטענה שהתמונה עברה מניפולציה ועריכה

9:29: כוחות צה"ל פעלו הבוקר למעצר מבוקשים בקלקיליה

כוחות צה"ל בקלקיליה (צילום: מהרשתות החברתיות הערביות)

9:23: דיווח: ראש ה-CIA מקדם הפוגה של 4-2 ימים, שבמהלכה חמאס יספק רשימת חטופים ראשונית

9:13: בנק דיסקונט סיים את שנת 2023 עם רווח של 4.19 מיליארד שקל, עלייה של כמעט 20% לעומת רווחי שנת 2022.

שורת הרווח משקפת לבנק תשואה להון של 15.7%, מול 15.1% ב-2022. העלייה ברווח הנקי נבעה בעיקר מעליית הריבית, שהביאה לכך שהכנסות המימון של הבנקים זינקו ב-25% אשתקד ל-10.9 מיליארד שקל.

8:51: דובר צה"ל מעדכן: ביממה האחרונה, לוחמי חטיבת הנח״ל חיסלו ביממה האחרונה כ-15 מחבלים במרכז הרצועה באמצעות ירי צלפים, קרבות פנים אל פנים ותקיפות חיל האוויר. עוצבת הקומנדו פעלה בתוך שכונת ׳חמד׳ שבדרום הרצועה. הכוחות פשטו על מספר דירות בהן נעשה שימוש לצרכי טרור, עצרו מחבלי חמאס ואיתרו נשקים, מחסניות וציוד צבאי נוסף.

בפעילות הכוחות, שוגר טיל נ״ט לעבר לוחמי חטיבת גבעתי ללא נפגעים. זמן קצר לאחר הירי, הלוחמים זיהו מחבל נע במרחב ממנו בוצע השיגור ולאחר מעקב מדויק, המחבל חוסל מטווח קרוב על ידי לוחמי יחידת מגלן.

במרחב אל-קרארה שבעיר חאן יונס, לוחמי צוות הקרב של חטיבת ביסל"ח (828) תקפו מחבלים יחד עם כוחות חיל האוויר ובאמצעות ירי צלפים וטנקים.

לוחמי זרוע הים שפעלו בצפון הרצועה הכווינו מסוק קרב שתקף והשמיד כלי שיט ששימש את ארגוני הטרור במרחב.

פעילת כוחות צה"ל ברצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)

8:52: ניו זילנד: 24 בני אדם נפצעו בטיסה של חברת "LATAM צ'ילה" מאוסטרליה לאוקלנד שבניו זילנד, לאחר שהתרחשה "תקלה טכנית" שגרמה למטוס לנוע בחדות.

8:39: סיעת כח בבית שמש חושפת את ההישגים הפוליטיים: תוקם ועדת רבנים שתנווט ותכריע בכל הנושאים הקשורים לצביון העיר והשכונות ובכל הקשור לענייני הדת ו'האידישקייט'.

8:35: מקור מצרי מסר לעיתון הקטארי "אל-ערבי אל-ג'דיד" כי ראש ה-CIA וויליאם ברנס ביקר בקהיר בערב יום שישי האחרון, לפני פגישתו עם ראש המוסד דדי ברנע, ודן באפשרות להגעה להפסקת אש קצרה שבמהלכה יהיה ניתן לסלול את הדרך למשא ומתן לקראת עסקה לשחרור חטופים. 

8:24: השר לביטחון לאומי דחה בקשה טורקית ביחס לאסירים בעלי אזרחות טורקית הכלואים בישראל. "שילחצו על חמאס לאפשר לנו להיפגש עם החטופים".

8:10: היום יעברו בנמל התעופה בן גוריון כ-33,800 נוסעים ב- 199 טיסות בינלאומיות נכנסות ויוצאות. סך הכל יצאו היום כ-16,300 נוסעים בטיסות בינלאומיות, ויכנסו לישראל כ-17,500 נוסעים.

ברשות שדות התעופה ממליצים לנוסעים לעקוב אחר לוח הטיסות העדכני באתר האינטרנט של רשות שדות התעופה ואצל חברות התעופה

7:57: השר חילי טרופר (המחנה הממלכתי) התייחס בראיון ברדיו 103FM למתיחות בין ישראל לארה"ב.

"הידידות הזו היא סופר חשובה לנו, כולל לטובת ניצחון במלחמה, אבל מדינת ישראל היא מדינה ריבונית ואת ההחלטות שלנו אנחנו צריכים לקבל", אמר טרופר.

7:51: הרמטכ"ל הרצי הלוי הורה לרשום הערה פיקודית למפקד אוגדה 99, תא"ל ברק חירם, לאחר שנתן אישור לפוצץ בניין אוניברסיטה ברצועת עזה מבלי לקבל את אישור אלוף פיקוד הדרום

7:47: מקור מצרי אמר לעיתון הקטארי "אל-ערבי אל-ג'דיד" כי ראש ה-CIA וויליאם ברנס ביקר בחשאי בקהיר לפני פגישתו עם ראש המוסד דדי ברנע בירדן.

7:36: דיווח ראשוני על חיסול ממוקד ברפיח

7:15: ממשל ביידן לא צופה שישראל תרחיב את פעולותיה הצבאיות ברצועת עזה לרפיח בזמן הקרוב. כך אמרו ל-CNN שני גורמים אמריקנים בכירים, ברקע תחילת חודש הרמדאן.

6:55: עם משפחות החטופים, שר החוץ ישראל כ"ץ המריא הלילה לניו יורק לדיון במועצת הביטחון של האו"ם בנושא דו"ח הפשעים החמורים בטבח החמאס בשמחת תורה

במהלך הביקור, שר החוץ והמשפחות ישתתפו בדיון במועצת הביטחון של האו"ם, יקיימו פגישה עם מחברת הדו"ח, הנציגה המיוחדת של האו"ם לאלימות מינית באזורי עימות פרמילה פאטן, וישתתפו בקבלת פנים מיוחדת עם ראש עיריית ניו יורק, אריק אדמס.

6:40: בהובלת שר החוץ ישראל כ"ץ: משלחת משותפת של משרד החוץ, המנהלת ומטה משפחות החטופים המריאה לדיון במועצת הביטחון של האו"ם

שר החוץ בירך את משפחות החטופים הלוקחות חלק במשלחת: "אנחנו יוצאים הלילה לדיון חירום מיוחד של מועצת הביטחון של האו"ם כדי להציב את נושא החזרת החטופות והחטופים הביתה בראש סדר היום. ביחד עם נציגי המשפחות, אנחנו נדבר על הדו"ח המיוחד של שליחת האו"ם שמצביע על הדברים הנוראיים שביצע החמאס, ונפעל כדי להכיר בחמאס כארגון טרור ולקבל החלטה חד משמעית על החזרת כל החטופות והחטופים הביתה".

שר החוץ עם משפחות החטופים (צילום: וידאו - יוסי פונס, משרד החוץ)
בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר