"מבחינתנו הצווים מוכנים"

מי תוקע את סגירת אל ג'זירה? שר התקשורת שלמה קרעי חושף נתונים

ערוץ התקשורת המסית מקטאר ממשיך לפעול ללא הפרעה בישראל, למרות הצהרות הרהב של הפוליטיקאים שידאגו לסגור אותו. בדיון שנערך היום במליאת הכנסת, הסביר שר התקשורת שלמה קרעי: "ראש הממשלה הנחה לבצע עבודה ביטחונית משפטית שתגביל את שידורי הערוץ. הדבר נמצא לפתחו של שר הביטחון, לאחר הסכמתו שטרם קיבלנו אותה, תובא הבקשה לאישור הקבינט" (חדשות)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
משרדי אל ג'זירה בירושלים (צילום: Photo by Yonatan Sindel/Flash90)

מליאת הכנסת קיימה לפני שעה קלה (רביעי) דיון בהצעה דחופה לסדר היום בנושא "חובת הממשלה לסגור מיידית את ערוץ אלג'זירה המסית נגד מדינת ישראל ותומך בחמאס תוך שהוא משדר משטח ישראל".

את ההצעה הגישו חברי הכנסת עודד פורר, זאב אלקין, משה פסל, שמחה רוטמן, ארז מלול ומשה רוט.

בדברי הסבר להצעה נכתב: "למרות שהממשלה העבירה כבר תקנות ואישרה תהליך שיאפשר את סגירת הערוץ, ראש הממשלה נמנע מלהביא את הנושא לדיון והחלטה בועדת השרים לענייני בטחון ולקדם סגירה מיידית של הערוץ".

עוד נכתב: "בינתיים, הערוץ שמשמש כשופר של תנועת חמאס, משדר מתוך שטח ישראל, תוך שהוא מעביר מידע לאויבים שלנו, מסית כנגד מדינת ישראל ומביע תמיכה בחמאס. כל דקה שהערוץ ממשיך לשדר ממדינת ישראל פוגעת בביטחון המדינה, מסכנת את אזרחינו וחיילינו ואף מהווה הפגנת חולשה ורפיסות מול הטרור שמוצא לו תומכים בערוץ אל ג׳זירה."

שר התקשורת שלמה קרעי השיב להצעה ואמר: "הערוץ הזה שפועל מישראל מזה שנים רבות ומשמש כזרוע התעמולה של תנועת החמאס, אפשר בשידוריו בין היתר שידור הודעות צבאיות של תנועת החמאס, סילוף עובדות באופן שהביא להסתת ההמונים להתפרעויות, עידוד לחימה לצד מחבלי החמאס והוא מצלם ומפרסם את מקום כוחותינו ועוד".

קרעי הסביר עוד: "אי אפשר לסבול שכלי תקשורת עם תעודות עיתונאי של לשכת העיתונות הממשלתית, עם משרדים וכתבים בישראל, יפגע בביטחון המדינה, בוודאי בשעת מלחמה. ראש הממשלה הנחה לבצע עבודה ביטחונית משפטית שתגביל את שידורי הערוץ הזה, אנחנו נחושים להמשיך בתהליך הזה עד להשלמתו".

"מבחינתנו הצווים מוכנים", הסביר קרעי והוסיף: "להסרה מHot וYes, לסגירת משרדים, להחרמת ציוד שידור מכתבים, לשלילת תעודות עיתונאי למניעת שירותי תקשורת ואינטרנט ע"י חברות ישראליות, הכל מוכן. הדיון בצורך להגביל את השידורים נמצא בעיצומו. לצורך הגבלת שידורי הערוץ נדרש לעמוד בתנאים המפורטים בתקנות לשעת חירום ובין היתר עמדת שר הביטחון שהשתכנע על בסיס עמדות גורמי הביטחון כי שידורי אלג'זירה אכן פוגעים באופן ממשי בביטחון המדינה. הדבר הזה נמצא לפתחו של שר הביטחון, לאחר הסכמתו שטרם קיבלנו אותה, תובא הבקשה לאישור הקבינט."

10 חברי כנסת הצביעו בעד העברת הנושא לדיון בוועדת החוץ והביטחון.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר