חדשות עם קנייטש

בכל הארץ - הדיל של הפלג הירושלמי עם ש"ס בבני ברק, אלעד ובית שמש • מעייריב

חבר המועצת נפטר, המאבק על החינוך בחיפה, הסיור של ראשי ש"ס במוסדות האשכנזים, החשש מ'פוטש' בטבריה, ביקור הגר"מ קוטלר בישיבת הפלג, 100 שנה לדף היומי וכותרות השבועונים החרדים (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |
צפו בתוכנית המלאה (עריכה: ידידיה כהן | הפקה: אשר רוט ואיציק אוחנה)

נשבה ארון הקודש

בעולם התורה כולו מתעטפים באבל כבד בשל הבשורה המרה על פטירתו של זקן ראשי ישיבות בארצות הברית הגאון רבי אהרון שכטר זצוק"ל. במשך מעל ל-40 שנה כיהן כחבר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל באמריקה.

סאגת חיפה נמשכת

37 ילדי חסידות גור שנותרו אחרונים בחיפה ללא מסגרת תורנית כשהקהילות החרדיות בחיפה מטילות את האחריות אחת על השנייה. מי צודק? איננו יודעים, אבל הסאגה הזו חייבת להיפתר.

בבטן הרכה

בש"ס מודעים לעובדה כי ההכרזה הרשמית של הגר"ד לנדו על תמיכה באלעד במועמד אגודת ישראל ישראל פרוש בניגוד להסכם המפורש עם דגל היא עניין של זמן. דרעי, ששם את כל כובד משקלו על העיר החרדית לא שוקט על השמרים. הוא שלח את השר חיים ביטון יחד עם המועמד יהודה בוטבול היישר למוסדות החינוך האשכנזיים. והמבין יבין.

הדיל הענק של הפלג

בעיקרון אין הוכחה לקשר בין האירועים הפוליטיים. אבל ממש במקרה הפלג הירושלמי צפוי לתמוך במועמד ש"ס בבני ברק, במועמד המפלגה הספרדית באלעד ואפילו בבית שמנש הם מתכננים אמבוש על מועמד דגל התורה שמוליק גרינברג. ויש להם תירוץ - הוא בוגר מכון מנדל.

חוששים מ'פוטש'

למרות הדיווח שנחשף לראשונה בכיכר השבת על המפץ החרדי בטבריה ועל הריצה המשותפת של כלל הסיעות החרדיות תחת הנהגתו של המקובל הגאון רבי דב קוק, בקהילתו של האחרון חוששים מנסיון הפיכה של הרגע האחרון וממהרים להחתים את אנשי הקהילה להקמת רשימה חדשה - על כל צרה שלא תבוא.

ביקור לא מפתיע

ראש ישיבת לייקווד הגאון רבי מלכיאל קוטלר ניצל את שהותו בארץ בביקור בזק וביקר בישיבת באר מרדכי בראשותו של הגאון רבי ברוך שמואל דויטש - מבכירי רבני הפלג. הביקור לא מפתיע אף אחד שכן לגר"מ קשרים ענפים עם הפלג.

100 שנה של דף יומי

אז, כשהוא נכנס לכנסייה הגדולה באיחור - כפי שהורה לו החפץ חיים, אפילו הוא לא חלם שיבוא יום ובכל מקום בו יש יהודים - יהיה שיעור דף היומי. הסיפור מאחורי המיזם הענק.

גוט שאבעס!

כמידי שבוע (כמעט) אנו סוקרים בפניכם את כותרות השבועונים החרדים - כותרות שיש בהם מעין סיכום אירועי השבוע שחלף. אנחנו נהיה גם בשבוע הבא בעזרת השם, אז נתראה!

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר