חדשות עם קנייטש

סערת הגלילה: מתקפה פרועה נגד הרב החשוב מבית שמש • מעייריב

המפלגה החדשה של חבר המועצת, מאבקי הכוחות בין 'דגל' ל'אגודה', התקיפה המתועדת בשכונה החרדית, ההפסד של בן כספית ליו"ר ש"ס, הסיור של מקלב במועצה החסידית ופתיחת הזמן בישיבות (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |
צפו בתכנית המלאה (עריכה: ידידיה כהן | הפקה: אשר רוט ואיציק אוחנה)

נטלה שכר כולם

תיעוד, בו נראתה אישה גוללת ספר תורה חדש בבית כנסת חרדי, עורר סערה רבה. מי שמיהר לתקוף את האירוע וכינה אותו "חילול השם" הוא עסקן מוכר מבני ברק. העובדה שרב בכיר מאוד אישר את העניין לא מפריעה לו. ההפך. זה מסתדר לו עם מתקפות קודמות על הרב.

מאמינים ברמת גן

לא. לא אנחנו. אנחנו נסתפק בבני ברק. אבל חבר המועצת הגאון רבי יצחק זילברשטיין, מאמין כי יש פתרון ועתיד לחיים יהודיים עם מסורת בעיר ולשם כך הוא מקים מפלגה ששמה מופיע בכותרת האדומה - ממש כאן.. ומי יהיו הנציגים?

וייעשו כולם אגודה אחת

אבל לא בקטע פוליטי. כי הפוליטיקה ממשיכה לפלג בין ציבור החרדים לדבר השם החובשים שטריימל בשבת לבין אלו המעדיפים עניבה ססגונית. כל הפרטים על כיפופי הידיים בין המפלגות החרדיות.

לשם שמים

ברור. אחרת, מה מניע אדם הלבוש כחרדי לכסות את פניו ולרסס גז מדמיע לעבר מוכר בחנות סלולר ברחוב בר אילן בירושלים סתם כך ללא סיבה? רק לשם שמים. והמשטרה, מה איתה?

מעשר געלט

דרעי תבע את העיתונאי בן כספית על סך 400 אלף שקלים. השופט פסק כי על האחרון לשלם ליו"ר ש"ס אשירית מזה - 40 אלף שקלים. לא רע. הסיבה: העיתונאי האשים את דרעי במותם של 45 קדושי מירון. בן כספית אגב, ייפרד מ-20 אלף שקלים נוספים למימון הוצאות המשפט. נייס.

בשקט בשקט

בלי רעש וצלצולים ותוך התעלמות מרעשי הרקע הפוליטיים עליהם דיווחנו לכם לפני שורות ספורות בלבד, עשה סגן השר החרדי לפיתוח חרדי במשרד ראש הממשלה אורי מקלב את דרכו למועצה המקומית בשומרון - עמנואל, שם הוא התחייב להמשיך לקדם את היישוב החסידי.

ריח ניחוח - מנחה להשם

בישיבת מנחת חינוך בשכונת בית וגן התחילו את זמן אלול יחד עם עשרות אלפי בני התורה ששבו למסלול הלימודים בהיכלי הישיבות והכוללים. מי שנשא בישיבה - העומדת בראשותו של הגאון רבי יהושע מילר, את שיעור הפתיחה, היה לא אחר מאשר מנכ"ל החינוך העצמאי הרב אליעזר סורוצקין, המשמש כנשיא הישיבה. חיילך לאורייתא!

ומה דעתכם?

בתוכנית הערב התייעצנו איתכם - הגולשים, באלו תכנים אתם מעוניינים שנתמקד? האם בזירה הפוליטית החרדית? האם בנעשה בעולם התורה ובחצרות הקודש? האם כפי שנהגנו עד עתה, גם וגם או שמא גם בעליית הריבית ואיומי החיזבאללה? טקבקו לנו...

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר