חדשות עם קנייטש

שאגות האמונה של החיילים לפני הכניסה הקרקעית • מעייריב

הבקשה של הקצין הבכיר מבחורי הישיבות, המסר של סמוטריץ' למנכ"ל זק"א, ההתפרקות של המתנדבים, ההקפות השניות באיחור 3 שבועות, הקוקה קולה של הגרב"מ והעצה של הראשל"צ ללוחמים (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

החזית של לומדי התורה

קצין בכיר בצה"ל עומד להיכנס לקן הצרעות העזתי במסירות נפש של ממש. יש לו בקשה אחת טרם הכניסה למקום המסוכן ביותר לחיילי צה"ל: "בחורי הישיבות - אל תרפו ואל תתרפו מלימוד התורה. אנחנו סומכים על ההגנה שלכם". מרגש.

"תשמרו על עצמכם"

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' פגש בלשכתו את מנכ"ל זק"א דובי ויסנשטרן והודה לו על פעילות הארגון. סמוטריץ' ביקש ממנו לדאוג כי המתנדבים שנחשפו למראות מזעזעים - כולל המנכ"ל ויסנשטרן, יילכו לטיפול מקצועי לאחר המלחמה.

מפנים, בוכים ושרים

תקצר היריעה מלתאר את עומק השבר אליו נחשפים מתנדבי זק"א מבתי תושבי עוטף עזה שנטבחו בחג שמחת תורה. באחד הרגעים הקשים, המתנדבים פשוט לא עמדו בעומס הנפשי ויצאו מן הבית לשיר ולאגור קצת אנרגיה להמשך עבודת הקודש. תיעוד מצמרר.

חגיגות באילת

משפחות רבות ברחו מיישובי העוטף והשתכנו במלונות באילת. באיחור של שלושה שבועות, הם קיימו את מעמד ההקפות השניות שבוטל בשל הטבח המזעזע בחג עצמו.

השם הוא האלוקים

רגע לפני שמאות החיילים נכנסו להילחם עם השטן הנאצי היושב בעזה, הם קיבלו על עצמם עול מלכות שמים בגילוי אמונה מפעים. אבינו מלכינו, נקום לעינינו את הדם השפוך!

"ככה שותים קוקה קולה"

מדוע דיבר הפוסק הנודע הגאון רבי אשר ויס על שתיית הקולה של זקן חברי המועצת הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי זצוק"ל? צפו בתוכנית המלאה.

"כי בשמחה תצאון"

הראשון לציון ורבה של ירושלים הגאון רבי משה שלמה עמאר, נסע לבסיסי צה"ל בצפון הארץ וחיזק את החיילים העומדים על משמרת הארץ וגבולותיה. הוא גם חיזק את הלוחמים העוסקים בזיהוי הקרבנות והדריך אותם - כיצד לא להינזק מהפעולה המורכבת לנפש.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר