חדשות עם קנייטש

נפתחה ההרשמה: קורס לימודי יידיש לילדי החסידות • מעייריב

הדרישה בצבא לציציות חאקי, הפסק של חבר המועצת לבחורים ממקסיקו, סיפור ההצלה במסיבת הטבע, ערב הגיבוש למתנדבים החדים והחמרה במצבו של חבר המועצת (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

טרור חובק עולם

זהו לא רק שמו של ספר ילדים אלא משפט המיטיב לתאר את ציר הרשע האיראני, שמיליציות תימניות חטפו בשמו ספינה שעלה חשד כי היא ספינה ישראלית. השבועות הקרובים יהיו הרי גורל עם השלכות נרחבות בגזרה הבינלאומית.

וראיתם אותו - וזכרתם

גורמים ברבנות הצבאית מאשרים ל'כיכר השבת' כי אכן, מאז הכניסה הקרקעית לרצועת עזה, חלה עלייה משמעותית בביקושים לציציות חאקי עבור החיילים שאינם שומרי תורה ומצוות. ומלאה הארץ דעה את השם.

התשובה של הח"ח

חבר המועצת והפוסק הנודע הגאון רבי יצחק זילברשטיין, השיב במכתבו לתלמידי ישיבות ממקסיקו שחוששים לחזור לישיבות בארה"ק בשל המלחמה: "כבר הורה זקן". הוא הביא את תשובתו הידועה של מרנא החפץ חיים למרנא הפוניבז'ער ראב - "ובהר ציון תהיה פליטה והיה קודש".

ואפילו בהסתרה

ניצול מהטבח ברעים מספר בבית הכנסת על הצלתו המופלא כאשר נוסעות ששהו עמו ברכב נהרגו רח"ל, ורק הוא וחברו ניצלו בנס. תיעוד מרגש.

גיבוש בדרום

מתנדבי איחוד הצלה, אשר עושים לילות כימים להצלת חיים כפשוטו, זכו לערב גיבוש מיוחד ולהופעה של מיטב הזמרים החרדים. מגיע להם!

גור בארץ הזאת

כפי שחשפנו ב'מעייריב' כבר לפני מספר חודשים על סגירת מוסדות החינוך של חסידות גור בבירת הכרמל - חיפה, בימים האחרונים נפתחו קורסים מיוחדים ללימודי יידיש עבור ילדי החסידות שנאלצים לעבור ללמוד במוסדות של חסידויות אחרות.

שרבים צריכים לו!

גולשי 'מעייריב' ו'כיכר השבת' מתבקשים להצטרף לתפילות הרבות יחד עם צוות מעייריב ובוגרי בית מתתיהו לרפואלתו השלימה של ראש הישיבה וחבר המועצת הגאון רבי ברוך ויסבקר, שנחלש מאוד לאחרונה. והן א-ל כביר, לא ימאס תפילת רבים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר