ישראל במלחמהישראל במלחמה
חדשות עם קנייטש

הדרמה בישיבת תפרח והפגזים של הרב הראשי • מעייריב

הפיגוע הרצחני בגבעת שאול והנרצחים הקדושים, התפילה על החטופים צמוד למסוק, האדמו"ר ששר עם החייל הפצוע, והשמחה של המקובל מהצפון (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

דמם נשפך כמים

מעט לאחר השעה 07:30 בבוקר, קולות ירי פילחו את חלל האוויר בשכונת גבעת שאול בירושלים. שני מנחבלים מרצחים ממזרח העיר החלו לירות ללא אבחנה ומשיצאה האש - נאכלו הגדיש והקמה. עולם התורה איבד את אחד מחשובי הדיינים, מנהלת סמינר ומחנכת, אשה צעירה שזה לא מכבר נישאה והייתה בהריון מתקדם. חמול על עמך, רחם על נחתלך, חוסה נא כרוב רחמיך!

ה' מתיר אסורים

לצד השמחה על כל חטוף שמשוחרר בימים אלו, יש מי שאינו שוכח כי עשרות רבות של יהודים עדיים חטופים ומוחזקים בשבי החמאס הנאצי בעזה. הרב יואב אוקנין בתפילה מרגשת בבית החולים שיבא בתל השומר למען שחרורם.

י-ה אכסוף נעם

האדמו"ר מקרלין, שהגיע לבית החולים על מנת לעודד חייל שנפצע בקרבות בעזה, שר יחד איתו ויחד עם הזמר יצחר מאיר את השיר שכולו כיסופים וגעגוע למי שאמר והיה העולם. צוות מעייריב התרגש, מחה דמעה - והתרגש שוב ושוב.

לכל פגז יש כתובת

וגם כיתוב... הרב הראשי, הגאון רבי דוד לאו, הקדיש איחולים משל עצמו בכיתוב על פגזי התותחנים בגבול רצועת עזה.

הגיס, הממשיך

בישיבת 'תפרח' סערו הרוחות הערב עם היוודע דבר הסכמתו של הגאון רבי מנחם בן מנחם - הגרמב"ם, לסדר קידושין למקורבו הבחור יעקב גנויאר שנישא הערב. בכדי להבין מגוע זאת דרמה - עליכם לצפות בתכנית. לא תתחרטו!

שמחת בית צדיקים

רבים השתתפו בשמחת הגאון המקובל רבי דוד אבוחצירא, שזכה לחתן אמש את נכדתו. בשמחה שהתקיימה בעיר מודיעין, השתתפו רבנים ואישי ציבור. צוות מעייריב משתתף בשמחה הגדולה ומקווה שניפגש רק בשמחות. גוט שאבעס!

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר