חדשות עם קנייטש

בלעדי: השיר שהלחין ראש הישיבה להפתעת התלמידים • מעייריב

המתיחות בתוך הממשלה, ההסבר המפתיע לאיחור של הראשל"צ, ההילולה בבית הקברות העתיק בגרמניה, התשובה של צעירי חב"ד לפרו פלסטינים בניו יורק, נשיאי המעצמות מדליקים נר חנוכה והקומזיץ של ישיבת אורייתא (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

מתיחות קואליציונית

בציונות הדתית ובעוצמה יהודית יוצאים חוצץ כנגד החלטתו התמוהה של שר הפנים משה ארבל מש"ס שלא לדחות את הבחירות המוניציפליות לרשויות המקומיות עד לאחר המלחמה. לטענת שר האוצר סמוטריץ' - ההחלטה תצפגע במגזר הדתי לאומי ואף עלולה להשפיע על יחסי המפלגות הדתיות והחרדיות בממשלה.

איחור מפתיע

הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף, ממשיך את אביו במסירת השיעור השבועי בלווין הנמסר בבית הכנסת היזדים בירושלים. השבוע הוא איחר - והתשובה - במסורת אחרת של אביו מרן זצוק"ל אותה המשיך גם בנו הראשל"צ.

נר אצל הערוך לנר

לא רבים מודעים לאוצרות הטמונים בבית העלמין העתיק בהמבורג. בין היתר, טמונים שם גאוני עולם כמו הגאון רבי יעקב עמדין - היעב"ץ ובן דורו הגאון רבי יהונתן אייבשיץ בעל היערות דבש. מי שעוד טמון שם הוא הערוך לנר שיום ההילולה שלו חל בחג החנוכה. העלייה לקברו התקיימה בצלו של מזג האוויר הקפוא בהמבורג - גרמניה ביוזמתו של הרב שלמה ביסטריצקי מרבני המבורג.

הרבה אור דחה מעט חושך

בטיימס סקוור ניו יורק - התקיימה הפגנה פרו פלסטינית. התשובה של צעירי חב"ד למפגם האנטישמיות הפתיעה גם את תומכי החמאס והניסה אותם מהכיכר המפורסמת.

וראו כל עמי הארץ

ארגנטינה, אוקראינה וצרפת האירו במעט את החושך כאשר נשיאי המעצמות השתתפו בהדלקות נר החנוכה השונות לצד רבני וחברי הקהילות היהודיות המפארות את אדמתם.

לחן ספונטני

תלמידי הקיבוץ של ישיבת מאירוביץ' בראשותו של הגאון רבי ישראל מאיר דרוק, השתתפו במסיבת חנוכה צנועה שהתקיימה בביתו של ראש הישיבה הגרי"מ בשכונת רמת בית שמש ג' - סמוך למתחם הישיבה. בשיאו של הערב, הפתיע ראש הישיבה את תלמידיו עם לחן חדש אותו הוא הלחין אל מול תלמידיו המשתאים. צפו בתיעוד הבלעדי.

נס לשושנים

תלמידי ישיבת אורייתא חגגו את חג החנוכה בשילה הקדומה עם קומזיץ מקפיץ ומרגש. צוות מעייריב התרגש ושמח יחד איתם, שכן אי אפשר להישאר אדיש למראה הבחורים הטהורים שמחים ושרים בהתלהבות קדושה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר