חדשות עם קנייטש

לראשונה מפרוץ המלחמה: עצרת ב'לדרמן' | נעצר חשוד בחילול מצבתה של שרה שנירר: "רק רציתי לגנוב" • מעייריב

ה'טיש' בישיבה הספרדית בירושלים, התגובה של ר' גרשון זצוק"ל למגש הפירות הענק בט"ו בשבט, הילולת האדמו"ר מלעלוב - האדמו"ר עלה לציון עם חסידיו, חידון התנ"ך בגרמניה - ילד בן 12 בין הזוכים בגמר וזעקת ראש הישיבה והראב"ד בשיעור כללי: "ישיבה זה לא אוניברסיטה" (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

טיש ספרדי

בהיכל ישיבת לב אליהו בירושלים בראשותו של הגאון רבי יעקב זכריה, נערך 'טיש פירות' ומעמד סדר ט"ו בשבט סביב שולחן פירות מפואר כמיטב המסורת. ראש הישיבה ערך את השולחן עם סדר הלימוד המיוחד כמנהג אשר יסודו בהררי קודש.

"מאיפה משיגים את זה?"

חודשים רבים חלפו מאז פטירתו של מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין זצוק"ל, וכל תיעוד שמתפרסם ממנו, צורב את ליבות תלמידיו בגעגועים עזים. הפעם - זהו תיעוד מט"ו בשבט עם מקורבו מרדכי (מרדכה) הרץ.

עצרת בלדרמן

לראשונה מאז תחילת המלחמה, עצרת חיזוק והתעוררות ענקית בהשתתפות גדולי ומאורי התורה והיראה, נערכת הערב (בשעה זו ממש) בבית הכנסת הוותיק לדרמן ברחוב רשב"ם בבני ברק. המשא המרכזי בעצרת יהיה ע"י המשגיח הגאון רבי דן סגל ולאחר מכן תהיה קבלת עול מלכות שמים ברוב עם. והן א-ל כביר לא ימאס תפילת רבים.

24 שנות געגוע

בעולם החסידות מציינים ב-ט"ז בשבט, את יום ההילולה של האדמו"ר הנשגב מלעלוב שנפטר לפני 24 שנים - במוצאי שבת שירה תש"ס. שיעורי תורה וסעודות הילולה לזכרו יימסרו בבתי המרש של חסידות לעלוב ברחבי הארץ. האדמו"ר מלעלוב עלה היום לציון בהר הזיתים.

חידון התנ"ך הגרמני

מאות ילדים ונערים תלמידי מוסדות היהודיים מרחבי גרמניה השתתפו בחידון התנ"ך של גרמניה לשנת תשפ"ד כשלשלב הגמר עלו 45 ילדים ונערים. 7 מהם זכו בגמר ויתמודדו על 5 מקומות בחידון התנ"ך העולמי. אחד מהם - שמואל רובין, תןשב ברלין בן 12 שנים בלבד.

ישיבה היא לא אוניברסיטה

ראש הישיבה, ראב"ד העדה החרדית הגאון רבי משה שטרנבוך, הפתיע את תלמידי ישיבתו בבית שמש, ולפני מסירת ה'שיעור כללי' הקבוע, הוא הדריך את התלמידים - כיצד בן ישיבה צריך להיראות ולהתנהג.

"רק רציתי לגנוב"

10 ימים לאחר חילול המצבה - משטרת קראקוב עצרה את החשוד בחילול מצבתה של המחנכת הדגולה שרה שנירר עליה השלום בבית העלמין היהודי העתיק בקראקוב. לטענת החשוד, הוא עסק "רק" בגניבת ציוד מבית העלמין ובטעות פגע עם הטרקטור שלו במצבה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר