חדשות עם קנייטש

"חופת המריבה" של הראשל"צ עם ראשי הישיבה | מעייריב

הפגנות הקנאים קיפלו את הפרקליטות - הגופה לא תנותח, כתיבת האותיות לע"נ חללי תשפ"ד בבית הגר"ח, תפילת הראשל"צ במהלך החופה, השיעור כללי של חבר המועצת בהיכל הישיבה הגדול בעולם ובחורי הישיבות שהפתיעו תלמיד ישיבה חולה סרטן (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

מעיקרא, מאי קסבר?

אחרי שהתחוללו הפגנות סוערות ביממה האחרונה במספר מוקדים ברחבי הארץ נגד כוונת המשטרה לנתח את גופתו של הנער חיים שמואל מאיר ויצהנדלר ז"ל, שנפטר באופן פתאומי בביתו יומיים לאחר בר המצווה - נקבע דיון בבית המשפט העליון לדרישת המשפחה שעתרה נגד הנתיחה. ברגעים האחרונים לפני תחילת הדיון - הפרקליטות חזרה בה מהכוונה לנתח את הגופה ובכך באה לסיומה פרשה לא נעימה שגררה זעם ציבורי שכלל הפגנות סוערות בריכוזים החרדיים.

קדושי תשפ"ד

מעמד כתיבת אותיות ספר תורה לעילוי נשמת " קדושי תשפ"ד" הנרצחים והחיילים הנופלים ולפדיון השבויים, התקיים בבית מרן שר התורה רבי חיים קנייבסקי זצ"ל ברחוב רשב"ם בבני ברק. בסיום המעמד התכנסו בני משפחות החטופים לקבלת עול מלכות שמים ותפילת אחינו כל בית ישראל בחדר לימודו של שר התורה.

חופת המריבה

מריבה בלתי שגרתית בין הראשל"צ הגאון רבי שלמה משה עמאר, לבין ראש ישיבת פורת יוסף וראש ישיבת כף החיים - מי צריך לסדר חופה וקידושין לחתן המיוחס. ובמקום שאתה מוצא גדולה - שם תמצא ענווה. צוות מעייריב התרגש.

כבוד התורה בלייקווד

המוני לומדי תורה ועמליה גדשו את היכלה של ישיבת לייקווד המעטירה - אליה הגיע חבר המועצת וראש הישיבה כדי למסור שיעור כללי ודברי חיזוק. בני הישיבה נדהמו לראות את ראש הישיבה שלהם - רושם הערות מהשיעור עם דף ועט - כאחרון התלמידים.

מירושלים של מעלה

בירושלים הלך לעולמו אמש, הגאון רבי דוד פריימן זצ"ל משכונת עזרת תורה שכיהן ר"מ בישיבת 'בית שמואל' - משנת עקיבא, והיה נחשב לתלמיד מובהק של הגאון רבי חיים שמואלביץ זצוק"ל - ראש ישיבת מיר. בן 79 היה ר' דוד בפטירתו. אמש התקיימה הלוויתו כאשר המונים מבכים מרה את לכתו של אחד מגדולי ירושלים של מעלה. זכר צדיק לברכה.

מחווה מרגשת

מסיבת יום הולדת בהפתעה, נערכה לבחור חרדי חולה סרטן המאושפז בבית החולים 'תל השומר'. על היוזמה: קבוצת תלמידי ישיבות שהצטרפו לעמותת 'רחשי לב' והגיעו לעשות חסד של אמת. צפו בתיעוד.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר