חדשות עם קנייטש

תעלומת הלבוש של האדמו"ר והבחירות בירושלים • מעייריב

המתקפות של סמוטריץ' בעקבות ההידרדרות בסקרים, האמירה החריפה של חבר המועצת בכנס בחירות, ישיבת ההסדר אצל האדמו"ר בתל אביב, ההספד של הגר"מ קוטלר בבית מתתיהו וחבר המועצת הספרדי בכנסייה הגדולה באירופה (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

הכה בחרדים והצל את המנדטים

שר האוצר בצלאל סמוטריץ, ניצל את הביקור אתמול בישיבת ירוחם, כדי להשתלב בקמפיין על חוק הגיוס, שמובילים פוליטיקאים משמאל, במטרה להתנגח בלומדי התורה. אחת הביקורות הקשות על שר האוצר נשמעה מפיו של הפרשן והעיתונאי ידידיה מאיר בתכנית הפטריוטים בערוץ 14, שם הוא תקף את דברי סמוטריץ.

בועטים בשבת

הפוסק וחבר המועצת הגאון רבי יצחק זילברשטיין התבטא השבוע באופן חריף בעצרת חיזוק לקראת הבחירות הקרובות בעיר רמת גן: "השבת נדרסת ובועטים בה, אומרים קח כסף ותשתוק, שאתה תחיה ואני יחיה, אין תחבורה ציבורית בשבת ואני אעשה תחבורה, השבת לא תסלח למי שבועט בה, השבת תגיד: מי שריחם עלי כשהייתי בשפל המדריגה, אני אשיב לו, האלוקים ישיב לו".

תלמידי ההסדר בתל אביב

שעה של קורת רוח בבית מדרשו של הגאון רבי מרדכי אויערבאך בתל אביב, כאשר עלו ובאו תלמידי ישיבת 'מעלה גלבוע', בראשות ראשי ורבני הישיבה, לשמוע דברי חיזוק אמונה וביטחון בהיכל בית המדרש 'אביר יעקב' סאדיגורה בלב תל אביב.

שקט ירושלמי

מערכת הבחירות נכנסת לישורת האחרונה, וברוב הערים החרדיות כמו בני ברק, אלעד, בית שמש כמובן ואפילו אשדוד יש חיכוכים פוליטיים והרבה מאוד אווירה טעונה

מי שבולטת לטובה בענין הזה היא ירושלים – שלמרות כל הוויכוחים והמריבות שהיו בעבר מתנהלת בה מערכת בחירות רגועה - עד כדי כך ששלושה מטות של שלוש מפלגות חרדיות נפתחו באותו רחוב ממש ברחוב המרפא בהר חוצבים... מטה דגל, מטה ש"ס ומטה ועץ .. והרוחות לא סוערות.

תעלומת הגרביים

האדמו"ר מסקווירא יושב שבעה על פטירת רעייתו הרבנית, ובימי אבלות נהוג ללכת בלי נעלי העור הרגילים. כך בעצם הסתיימו כל השמועות והוויכוחים על מנהגו של האדמו"ר - מאחר והרבי נוהג ללכת במשך כל השנה עם מגפיים החסידים לא ידעו האם מנהג הרבי ללכת עם גרביים לבנות כמנהג החסידויות שמקפידות על כך או עם שחורות. כעת הסתיימו כל הדיונים על כך והתברר לכל החסידים שמנהג הרבי הוא.... צפו בתכנית וגלו.

היסטוריה בבית מתתיהו

ראש ישיבת ליקווד הגאון רבי מלכיאל קוטלר שוהה בימים אלו בארץ, תוך כדי ביקורו בהיכלי התורה הגיע הערב ראש הישיבה למסור שיחת הספד וחיזוק בהיכל ישיבת בית מתתיהו לזכרו של ראש הישיבה הנערץ הגאון רבי ברוך ויסבקר שבימים אלו אנו נמצאים בתוך השלושים לפטירתו.

היסטוריה באירופה

ראש ישיבת מאור התורה וחבר מועצת החכמים הגאון רבי אברהם סאלים, השתתף השבוע בכנסיה הגדולה באירופה לחיזוק עולם התורה שהופק ע"י ארגון דרשו - שם נשא דברי חיזוק והתעוררות לענייני השעה. מדובר באירוע משמעותי המעיד על אחדות החנות והעדות בכך שראש ישיבה מהעדה הספרדית משתתף באופן פעיל בועידה כזו ולראשונה רבנים ספרדים משתפים באירוע מסוג זה. תיעוד עקיבא שיינברגר - דרשו

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר