חדשות עם קנייטש

השטייגען של יהודה בוטבול והמחמאה של ראש הישיבה על השווער • מעייריב

ההסכמים הדרמטיים בבית שמש באישון ליל וההשלכות - סיקור נרחב, ההבטחה של אבי החטופה לחכם בן שמעון, "יום האשה" של ח"כ רוט והחוק הדרמטי לאברכים בליל שישי (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

ובא לבית שמש גואל

הציבור החרדי עקב במתח אחר ההתקדמות במגעים בין דגל התורה לש"ס ושלומי אמונים - מו"מ ארוך ומתיש שהגיע אל סיומו המוצלח בשעת לילה מאוחרת. תושבי בית שמש החרדים יכולים לנשום לרווחה לאחר בואה של האחדות אל העיר והמגזר כולו. מי שככל הנראה תסיים את תפקידה ביום ראשון הקרוב היא ככל הנראה ראש העיר עליזה בלוך שתיאבק על הוצאת כל 29% המצביעים מהמגזר הכללי.

אבות החטופות אצל החכם

שלומי ברגר אביה של אגם ברגר, ויונתן לוי אביה של נעמה לוי - שנמצאות בשבי החמאס בעזה הגיעו לביקור במעונו של חכם ניסים בן שמעון בבני ברק להתברך ולהתחזק. שלומי ברגר האב סיפר על בתו בת ה- 19 החטופה: "מאז שאגם נחטפה יש ספר תורה בבניין שלנו. יש תפילות ושמירת שבת לזכותה ולהשבתה במהרה". חכם ניסים בן שמעון ששמע את הדברים אמר לאב: "כשהיא תחזור תשאירו את הספר תורה בבניין". נועם אליהו תיעד.

"יום האשה" של ח"כ משה שמעון רוט

גימיק מעניין אך נכון בהחלט של חבר הכנסת מיהדות התורה משה שמעון רוט, מעל דוכן הכנסת בנאום שנשא לרגל יום האשה הבינלאומי המצויין היום ברחבי העולם, הוא בחר להקדיש את נאומו לאחד מהנשים הגדולות והמשפיעות על העולם היהודי כולו - הגב' שרה שנירר ע"ה, שמחר יחול יום פטירתה ה-89.

שווער קל

רבי דוד לוי, ראש ישיבת פוניבז' וחתנו של ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין זצוק"ל, סיפר לתלמידו ומקורבו שאף זכה לחיבתו המיוחדת של רה"י זצוק"ל, על הברכה המיוחדת שקיבל מראש ישיבת פוניבז הגאון רבי "שלומקה" ברמן זצוק"ל, תוך שהוא מציין שהברכה אכן התקיימה ורבי גרשון אכן היה שווער קל... צוות מעייריב מתרגש ושמח בשמחתו של הבחור המופלג איציק מובשוביץ וישמח לאחל מזל טוב גם בטלפון...

חוק האברכים בליל שישי

החוק, שקובע כי מכירת משקאות אלכוהוליים אסורה לאחר השעה 23:00 בלילה, מקשה מאוד על אברכים היוצאים לקניות לשתות וחגים אחרי סדר שלישי, ונתקלים בקופה ללא יכולת לרכוש יינות לשבת. החוק צפוי להשתנות וצוות מעייריב מברך על כך. כל הפרטים - בכתבה שלפניכם...

השטייגען של ראש העיר

ראש העיר הנבחר באלעד, יהודה בוטבול, (הוא עדיין לא ראש העיר בפועל. זה לוקח כמה ימים. א"כ) תועד הבוקר בשיאו של שטייגען ומסירת שיעור שעסק בפרוזבול ליתומים, מתוך מתיקות ממיסה, השמורה לבוגרי ישיבת מאור יצחק - חמד, ולכלל בוגרי בית מתתיהו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר