חדשות עם קנייטש

שילוב בני העדה האתיופית בישיבות: הוקמה ועדת שיבוץ • מעייריב

למה אין דף א' בגמרא? פגישת משפחות הרוגי אסון מירון עם חברי ועדת החקירה הממלכתית, גדולי ישראל באפיית מצות, הבאבות של באיאן, ההטעיה של הרצ"פניקים ואירוע הדריסה בהפגנה, הג'ינגל הפורימי של ברית יעקב ועוד (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

יין ושוקולד

לקראת ימי הפורים נערך מעמד "קיימו וקיבלו" בישיבת 'עטרת אברהם' למתחזקים בני עלייה בראשות הרבנים הגאונים, רב דוד חייאב והרב אבישלום כהן. במעמד השתתף הגאון חכם ניסים בן שמעון שנשא דברי חיזוק והתעוררות וציין כי ימים אלו מסוגלים להתעוררות גדולה וביקש מהתלמידים כל אחד לקבל קבלה של חיזוק. התלמידים ציינו בפני הרב את הקבלה כשהוא מעניק להם בקבוק יין מבורך וחפיסת שוקולד.

דרישה למיצוי ההליך הפלילי

משפחות ההרוגים באסון מירון, נפגשו היום עם חברי ועדת החקירה הממלכתית שהגישה לפני מספר ימים את מסקנותיה הנוקבות. משפחות ההרוגים דרשו מהיועמ"שית - להצמיח שיניים למסקנות הוועדה.

ועדת השיבוץ המיוחדת

בהוראתם של מרנן ורבנן גדולי ראשי הישיבות התכנסו אמש גדולי המכוונים והמשבצים בעולם הישיבות לדאוג ולשבץ את בני הישיבות מקרב הקהילה של יוצאי אתיופיה - שהולכת וגדלה ברוך השם ברחבי הארץ.

מי רואה אותם אופה - ואינו אופה?

גדולי ישראל ראשי הישיבות הגאונים רבי ברוך דב פוברסקי ורבי דב לנדו, הקדימו להשתף בעצמם באפיית מצות חבורה מהודרות לקראת חג הפסח המתקרב ובא עלינו ועל כל ישראל לטובה. שוקי לרר תיעד.

הבאבות הצעירים

לקראת ימי החג הקדימו ילדי תלמוד תורה באיאן להתחפש בתחפושת ייחודית יהודית ומקורית, וקידשו שם שמים בהליכה נרגשת בטבורה של עיר הקודש, כשהמונים נעצרו להביט במחזה משובב נפש זה - עשרות ילדים מחופשים לבאבות...

ההטעיה, החסימה, הדריסה והמעצר

אנשי הגר"צ פרידמן - פורשי הפלג הירושלמי המכונים בין השאר "הפלג הקטן" או "הרצ"פניקים", הצליחו לתעתע במשטרה שנערכה להפגנה בבני ברק ובכביש גהה, וחסמו אמש את ירושלים למשך שעות. תקרית מצערת שאירעה במהלך הפגנה, הובילה למעצר והארכת מעצר של נהג שדרס מפגינים בזעם.

הג'ינגל של ברית יעקב

בישיבה הגדולה והוותיקה ברית יעקב בירושלים הכינו את שיר מגבית הפורים המיוחד ושיגרו לנו אותו כדי להוסיף באווירה השמחה לקראת פורים הנה טעימה מהשיר - לפניכם. השיר במקור הוא כמובן אנא השם של פיני איינהורן. על ההפקה מוזיקלית, המיקס והמאסטר: איתמר שטיין.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר