חדשות עם קנייטש

רבני העיר בני ברק במכתב: "באנו לסוגיית עכבר שנכנס לבית" • מעייריב

ההצהרה הדרמטית של הגר"י כהן לשוטרים, המתנה המקורית שקיבל ראש הישיבה - ימים לאחר פטירתו, המסר של הפוסק וראש הישיבה לבחורים ממשפחות חד הוריות, הזיץ באמצע הלילה בבית הקברות עם האדמו"ר והדרשה שלא הושלמה (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

לא לפחד משוטרים

בכירי משטרת ישראל במחוז המרכז ובהם מפקדי תחנות המשטרה בבני ברק ורמת גן, הגיעו להתברך לרגל החג מהגאון רבי יגאל כהן - מגדולי מזכי הרבים בדורנו, ושם הם שמעו ממנו על הפחד שהיה לו בילדותו משוטרים... הגר"י אמר להם שמי שמפחד משוטר - טועה.

'מתנה מחיים' לאחר המוות

במשך חודשי זמן חורף האחרון בישיבת שערי שמועות נלמדה סוגיית תוקפו כהן בישיבה. ביוזמה של בחורים חשובים מבני ועד ב' עשו פרויקט גדול לעידוד כתיבת חבורות בשמעתתא ד'תוקפו כהן' ולאחר מאמצים מרובים נאספו מאות ה'חבורות' אשר נכתבו על ידי בני החבורה בעמל רב וכן 'חבורות' מתורת ראשי ורבני הישיבה - שקובצו לספר אחד גדול אשר נקרא קונטרס ממלכת כוהנים לעילוי נשמתו של ראש הישיבה הנערץ שנפטר לפני תקופה קצרה.

התייתמתי בגיל צעיר

זה מה שסיפר הפוסק וראש הישיבה הגאון רבי משה שטרנבוך, לקבוצת בחורים ממשפחות חד הוריות שהגיעו למעונו לברכה וחיזוק לרגל חג הפסח הבעל"ט בשבוע הבא, מטעם ארגון "ביחד".

מכתב רבני בני ברק

רבני בני ברק - הרבנים הגאונים, רבי חיים יצחק אייזיק לנדא, רבי שבח רוזנבלט ורבי מסעוד בן שמעון - פרסמו מכתב מיוחד עם הנחיות לתושבי העיר. צוות מעייריב הבחין בדבר שבולט במיוחד במכתב הרבנים - שהקפידו שלא ישאר חמץ בחג ו"באנו לסוגיית עכבר שנטל כיכר ונכנס לבית".. תופעה מאוד מוכרת שסביר שתקרה לאור מכת העכברים שתקפה את בני ברק בקיץ שעבר וטרם ידוע כיצד מתכוונים לטפל בה.

זיץ על הקבר

האדמו"ר מדז'יקוב ויז'ניץ הגיע לתתפילה על ציון זקינו האדמו"ר בעל ה'אמרי חיים' מויזניץ זכותו יגן עלינו, אבי אמו. מדובר היה בנסיעה חריגה לבית העלמין בהילולה בשעות הלילה ובסיום התפילה פצח האדמו"ר בניגונים המיוחסים לבעל ההילולא, וכך זימרו החסידים בדביקות עם האדמו"ר.

ה'פשעטיל' שנתקע

קהל המונים נטלו חלק בשמחת הבר מצווה לבן זקוניו של האדמו"ר מדינוב ביתר. באופן מפתיע או שלא – האדמו"ר קטע את בנו מלסיים את הפשעטיל - דבר התורה שהכין הנער לכבוד סעודת המצוה, עם הניגון 'וראה בנים', כי כך נהגו בחצרות חסידים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר