העתירה על ביטול עילת הסבירות

"פערי עמדות"; זו הסיבה שהיועמ"שית אפשרה ללוין ייצוג נפרד בבג"ץ

היועצת המשפטית לממשלה שוב לא לצד הממשלה: בדיון על העתירה שהוגשה נגד ביטול עילת הסבירות, אישרה היועצת לשר המשפטים לקחת ייצוד נפרד וזה הנימוק שהיא הביאה (חדשות משפט)

בני סולומון | כיכר השבת |
בהרב מיארה ולוין (יונתן זינדל, מרים אלסטר, פלאש 90)

היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה, הנחשבת "סדין אדום" בקרב רוב חברי הממשלה, התירה לשר המשפטים יריב לוין, לקחת ייצוג נפרד בעתירה שתעסוק בביטול עילת הסבירות בבג"ץ.

בהודעה שיצאה מטעמה נכתב: "בהמשך לבקשתו של שר המשפטים, הודיעה לו היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב-מיארה, כי נוכח פערי העמדות המסתמנים ביחס לעתירות נגד התיקון לחוק יסוד השפיטה, הממשלה תוכל להסתייע בייצוג נפרד בעתירות אלה".

עוד נכתב מטעמה של בהרב מיארה: "החלטת היועצת המשפטית לממשלה מבוססת על כך שמדובר באירוע חריג נוכח העובדה שהעתירות עוסקות בסוגיות חוקתיות משטריות תקדימיות ורגישות במיוחד, אשר ייבחנו על ידי הרכב מלא של בית המשפט העליון".

יצוין, כי מעט לפני שנשיאת העליון אסתר חיות תפרוש מכהונתה כנשיאה, בג"ץ יקיים דיון בעתירות שהוגשו נגד החוק לביטול עילת הסבירות, תאריך הדיון יהיה ביום שלישי ה-12 לספטמבר - ימים ספורים לפני ראש השנה.

כזכור וכפי שדווח, ביום רביעי שעבר בג"ץ הוציא צו על תנאי לחוק, בשל העתירות שהוגשו נגדו. משמעות הצו היא שבינתיים, על אף שעילת הסבירות בוטלה בחקיקה בכנסת, יוכלו השופטים להשתמש בה בעתירות קרובות, בהן לדוגמה חוק הנבצרות וכינוס הועדה למינוי שופטים.

עוד אומר הצו, שעליו חתומים חמישה עשר שופטי העליון, כי המדינה תצטרך לנמק מדוע לא לבטל את החוק ולדחות את העתירות שהוגשו נגדו.

השופטים הדגישו כי הצו על תנאי ניתן "מטעמים של יעילות הטיפול בעתירות ומטעמים אלה בלבד, בלא שיהיה בכך משום הבעת עמדה לגופם של דברים".

בנוסף הורו השופטים למדינה, שיגישו את עמדתה לעתירות בעשרים הימים הקרובים, עד תחילת חודש ספטמבר, לקראת הדיון, ויסבירו מדוע לדבריהם אין לבטל את החוק.

הדיון בעתירות נגד החוק צפוי להתקיים כאמור בעוד פחות חודש, בנוכחות כל שופטי העליון. זה יהיה הדיון הראשון שיערך בעליון בהרכב מלא. בית המשפט שוקל לשדר את הדיון בשידור ישיר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר