כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
ביטול חוק צמצום עילת הסבירות

ח"כ שמחה רוטמן משיב לבג"ץ: "אין לכם סמכות לביקורת על חוקי יסוד"

יו"ר ועדת חוקה רוטמן - שהוא המשיב לעתירות נגד ביטול חוק צמצום עילת הסבירות - מתוקף היותו יו"ר ועדת החוקה של הכנסת, פתח את תשובתו בקביעה כי "בית המשפט הנכבד נעדר סמכות לערוך ביקורת שיפוטית על חוקי יסוד" | כל הפרטים (חדשות משפט)

בני סולומון | כיכר השבת |
שמחה רוטמן ואסתר חיות (חיים גולדברג ויונתן זינדל, פלאש 90)

יו"ר ועדת החוקה חה"כ שמחה רוטמן, השיב הערב (ראשון) באמצעות עורך דינו אבי סגל לעתירות לביטול חוק צמצום עילת הסבירות.

חה"כ רוטמן שהוא משיב לעתירות מתוקף היותו יו"ר ועדת החוקה של הכנסת, פתח את תשובתו בקביעה כי "בית המשפט הנכבד נעדר סמכות לערוך ביקורת שיפוטית על חוקי יסוד".

"המקום לנהל את הדיון בתכנית לתיקון מערכת המשפט בכללותה היא הכנסת וועדת חוקה חוק ומשפט של הכנסת" נכתב בתשובתו של חה"כ רוטמן.

"ואכן, נשיאת בית המשפט העליון, הנהלת בתי המשפט ונשיאים קודמים של בית המשפט העליון, הוזמנו למסור עמדתם בפני ועדת חוקה חוק ומשפט ולמגינת הלב בחרו שלא לעשות כן. נדמה, אפוא, שניתן בעניין זה להחיל את דוקטרינת ההשתק, לרבות השתק שיפוטי."

בנוסף ביקש יו"ר ועדת חוקה חוק ומשפט להדגיש ולהזכיר את תוכנה של הצהרת האמונים של שופטי ישראל: "אני מתחייב לשמור אמונים למדינת ישראל ולחוקיה, לשפוט משפט צדק, לא להטות משפט ולא להכיר פנים".

לדבריו, "מאחר ואין חולק כי בית המשפט הנכבד נעדר כל הסמכה בחוק או בחוק יסוד לערוך ביקורת שיפוטית על חוק יסוד (שלא לדבר על פסילתו), הרי שכל ביקורת שכזו תעמוד בסתירה להצהרה דלעיל."

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר