כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
עונש מוות למחבלים והסערה

השר איתמר בן גביר מנסה להסביר: "יש לי אחריות רבה לחטופים"

מפלגתו של בן גביר מנסה להעביר את חוק עונש מוות למחבלי הנוח'בה | לאחר הביקורת הרבה שהוטחה במפלגה ובעומד בראשה על העיתוי של הגשת הצעת החוק, בזמן שמשפחות ממתינות לתשובה האם יש עסקה לשחרור החטופים, בן גביר מנסה להסביר מה עומד מאחורי המהלך (חדשות, פוליטי)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
השר איתמר בן גביר (צילום:Chaim Goldberg/Flash90)

קואליציה ואופוזיציה כאחד, הטיחו בשעות האחרונות (שני) ביקורת חריפה נגד מפלגת עוצמה יהודית, על כך שהם מנסים להעביר כעת את חוק עונש מוות למחבלי הנוח'בה, וכעת השר איתמר בן גביר מנסה להסביר את המהלך.

מוקדם יותר היום נפתח בועדה לביטחון לאומי דיון בהצעת חוק העונשין עונש מוות למחבלים. בדיון השתתפו גם נציגים ממשפחות החטופים בעזה. אחד מהם התחנן בפני השר איתמר בן גביר, שנכח במקום, שלא יקדמו כעת הצעה שכזו, עת קרוביהם נמצאים בעזה.

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר אומר כעת: "מסתבר שהקונספציה המסוכנת של ניסיון לרצות יחיא סינוואר וחבריו בשקט ובמזוודות של כסף מזומן, שקרסה מול עינינו בשבעה באוקטובר, ממשיכה להוביל כעת את הקבינט המצומצם. יש לנו אחריות רבה לחטופים ומשפחותיהם, ודווקא משום כך, האחריות הזו כוללת גם אחריות לקורבנות הפיגועים הבאים ובני משפחותיהם".

עוד הוסיף בן גביר: "רב"ט נעה מרציאנו ז"ל לא נרצחה בעזה בגלל דיון שהתקיים בכנסת, כמו גם כל נרצחי הטבח שאירע בשבעה באוקטובר - החמאס לא מחפש תירוצים לרצוח יהודים".

לדברי בן גביר: "בטרם החל התמרון הקרקעי, היו קולות שקראו להימנע מהכניסה בשל חשש לפגיעה בחטופים. כפי שאמר רה"מ, התמרון מגדיל את הסיכוי להשבת החטופים. כמובן שהוא חייב להיעשות תוך כתישת אווירית וללא כל סיכון של לוחמינו, אך העיקרון ברור וזהה גם לענייננו: קידום חקיקת גזר דין מוות למחבלים רק מגביר את הלחץ על חמאס, ומגדיל את הסיכוי להשבת החטופים".

לסיום אמר השר לביטחון לאומי: "כל אויבינו המקיפים אותנו מסתכלים כעת כיצד ישראל מתנהלת מול החמאס - עלינו להראות להם שאנו אלו שמורידים את ארגון הטרור הרצחני הזה על הברכיים, ולא חלילה להפך".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר