"יצפו בסרטון האימה"

בלי עדכונים ובלי תדרוכים: זו תכנית 'הנקמה' של מדינת ישראל

שגרירי המדינות שהכירו במדינה הפלסטינית, יינזפו על ידי שר החוץ שיראה להם סרטוני אימה מ'טבח שמחת תורה' | בנוסף, במשרד החוץ מתכוונים לבודד את את נציגי ארבעת המדינות (מדיני)

בני סולומון | כיכר השבת |
שר החוץ ישראל כץ, דגלי מדינות ספרד, סלובניה, נורבגיה ואירלנד (צילום שר החוץ: חיים גולדברג/פלאש 90 | צילום דגלים: שאטרסטוק)

במשרד החוץ לא מתכוונים להבליג על החלטתן של 4 המדינות באירופה להכיר במדינה פלסטינית. לפי הדיווח שפורסם לראשונה ב'כאן חדשות', במשרד החוץ מתכוונים לבודד את נציגי סלובניה, נורבגיה, ספרד ואירלנד ולהדיר אותם מתדרוכים ועדכונים הנמסרים מעת לעת על ידי נציגי משרד החוץ.

בנוסף, שר החוץ ישראל כץ, זימן את ארבעת שגרירי המדינות שהכירו במדינה פלסטינית ל'שיחת נזיפה' במהלכה יצפו השגרירים בסרטוני התיעוד מהזוועות שביצעו מחבלי החמאס בתושבי עוטף עזה.

בנוסף, משרד החוץ הודיע כי לא יקדם מהיום בקשות של נציגי אירלנד, ספרד, סלובניה ונורבגיה.

מוקדם יותר היום, כפי שכבר דווח ב'כיכר השבת', שר החוץ כ"ץ הורה להחזיר את השגרירה בספרד להתייעצות. קדמה לכך הודעתו של כץ על החזרת השגרירים מאירלנד ונורבגיה.

כזכור, נורבגיה הודיעה הבוקר (רביעי) על הכרתה במדינת פלסטין. דקות ספורות לאחר מכן, הודיעה ראש ממשלת אירלנד באופן רשמי: "מכירים בפלסטין".

הודעת משרד החוץ בנורבגיה, הבוקר (צילום: משרד החוץ הנורבגי)

כבר לפני מספר חודשים הודיעו מספר מדינות, בהן ספרד, אירלנד, נורבגיה ומלטה על רצונן להכיר במדינה פלסטינית, כצעד נגד ישראל על פעולותיה בעזה, זאת למרות שהמדינה אינה מוכרת באופן רשמי כחברה באו"ם.

בהודעת משרד החוץ הנורבגי הבוקר נכתב: "נורבגיה מכירה בפלסטין כמדינה, בהתאם לחוק הבינלאומי ולהחלטות הרלוונטיות של מועצת הביטחון של האו"ם. המשמעות היא שנורבגיה תראה בפלסטין מדינה עצמאית עם זכויות וחובות הכרוכות בכך".

בעוד האירוע המדיני עדיין מתגלגל, ראש ממשלת אירלנד האריס הודיעה: "אירלנד תכיר במדינה פלסטינית. בטוח שמדינות נוספות יצטרפו אלינו, ומצפה מהן לנקוט בצעד דומה בשבועות הקרובים".

ראש ממשלת ספרד פדרו סנצ'ס הודיע גם הוא תוך זמן קצר: "נכיר במדינה פלסטינית ב-28 במאי".

בתגובה, שר החוץ ישראל כ"ץ הורה להחזיר מיידית לישראל להתייעצויות את שגרירי ישראל באירלנד ונורבגיה על רקע החלטת מדינות אלה להודיע על הכרתם במדינה פלסטינית: "אני שולח היום מסר חד וברור - ישראל לא תבליג מול מי שחותרים תחת ריבונותה ומסכנים את ביטחונה".

"אירלנד ונורווגיה מתכוונות לשלוח היום מסר לפלסטינים ולכל העולם: הטרור משתלם. אחרי שארגון הטרור חמאס ביצע את הטבח הגדול ביותר של יהודים מאז השואה, אחרי שביצע את פשעי המין המחרידים שראה העולם, מדינות אלו בחרו לתת פרס לחמאס ולאיראן ולהכיר במדינה פלסטינית", כתב השר כ"ץ.

"הצעד המעוות של מדינות אלו הוא עוול לזכר קורבנות ה-7/10. הוא אף פגיעה במאמצים להשבת 128 החטופות והחטופים - זו רוח גבית לג'יהאדיסטים של החמאס ולאיראן, שמרחיקה את הסיכוי לשלום ומערערת על זכותה של ישראל להגנה עצמית.

אני שולח היום מסר חד לאירלנד ונורווגיה: ישראל לא תעבור על כך בשתיקה. הוריתי זה עתה על החזרת שגרירי ישראל מדבלין ואוסלו לישראל להתייעצויות דחופות בירושלים. לצעד הנמהר של שתי המדינות יהיו השלכות חמורות נוספות. במידה וספרד תממש את כוונתה להכיר במדינה פלשתינית יינקט נגדה צעד דומה.

מצעד האיוולת האירי-נורווגי לא מרתיע אותנו, אנו נחושים להשיג את מטרותינו: השבת הבטחון לאזרחינו מיטוט החמאס והשבת החטופים. אין מטרות צודקות מאלו", סיים השר את דבריו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות