גורם אמריקני בכיר:

"חיסול אל-עארורי יעכב את המגעים לעסקת שחרור חטופים"

העסקה לשחרור חטופים צפויה להתעכב בשל חיסולו של סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, סאלח אל-עארורי,  כך התבטא גורם אמריקני בכיר ל"ניו יורק טיימס" (חדשות)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
חוסל. סאלח אל-עארורי

הגורם אמר לעיתון כי "סינוואר מרגיש את החבל מתהדק, ואני לא יודע אם הוא יהיה מעוניין להמשיך במשא ומתן שהתנהל עד כה".

ארגון הטרור חיזבאללה הודה אמש בחיסול והגיב: "התנקשות בבכירי חמאס בביירות היא פגיעה רצינית בלבנון, והתפתחות מסוכנת במלחמה בין האויב לציר ההתנגדות. ההתנגדות עם אצבע על ההדק".

יצוין כי ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש אמש (שלישי) עם נציגי משפחות החטופים בקריה בתל אביב. נתניהו אמר למשפחות: "המאמץ נמשך, המגעים עם המתווכים מתקיימים, הם לא נותקו. היה אולטימטום של החמאס, עכשיו הוא קצת התרכך. המגעים האלה מתקיימים עכשיו".

נתניהו הוסיף: "השבת החטופים זה דבר שקיים במורשת שלנו. השבת החטופים זו מצווה שטבועה עמוק בדם שלנו. אנחנו לא מוותרים על אף אחד ועל אף אחת. אצלנו אין קטגוריות. אנחנו מחוייבים להשיב את כולם בחיים ועומדים מול אוייב מפלצתי".

כזכור, בכיר ארגון חמאס סאלח אל-עארורי חוסל אמש בלבנון, בתקיפה המיוחסת לישראל בלב רובע החיזבאללה בביירות. מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה הגיב לחיסול ואמר כי התגובה תהיה "חזקה מאוד".

דובר רה"מ לתקשורת הזרה הצהיר כי ישראל לא נוטלת אחריות על החיסול זאת למרות התדרוכים המגיעים מפי גורמים מדיניים בוושינגטון על כך שישראל אחראית לחיסול.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר