נגד הנשיא שקרא לנתניהו "היטלר"

מאות אלפים, חלקם עם דגלי ישראל, יצאו להפגין היום בברזיל

לאחר שהנשיא הברזילאי תקף בחריפות את מדינת ישראל ואת העומד בראשה בגין מה שקורה בעזה, היום, יצאו מאות אלפים לרחובות הבירה והניפו דגלי ישראל - כאות מחאה (חדשות בעולם)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
ההפגנה היום בברזיל עם דגלי ישראל (צילומסך)

נשיא ברזיל לולה, ספג ביקורת עולמית רחבה מאוד, לאחר שכינה את ראש ממשלת ישראל נתניהו - היטלר. מוקדם יותר היום (ראשון), יצאו מאות אלפי אנשים להפגין נגדו ברחובות הבירה - סאו פאולו.

המפגינים יצאו להפגין כנגד מה שהם מכנים "תפירת תיקים", נגד נשיאה לשעבר של המדינה ז'איר בולסונרו - שנחשב לאוהד ישראל.

במהלך ההפגנה, בולסנארו הניף את דגל ישראל, במחאה על התנהלותו של נשיא ברזיל הנוכחי שהשווה כאמור את ראש ממשלת ישראל להיטלר.

כמו כן, מאות ברזילאים הניפו אף הם במהלך ההפגנה הארוכה דגלי ישראל, כאות הזדהות עם העם היושב בציון.

כזכור, אחרי ההשוואה הנואלת והמחרידה של נשיא ברזיל, שר החוץ ישראל כץ תקף בחריפות רבה את נשיא ברזיל, שהאשים את ישראל ברצח עם ואת מעשיה למעשיו של היטלר.

בציוץ בפורטוגזית בטוויטר, כתב כ"ץ: "מיליוני יהודים ברחבי העולם מחכים להתנצלות שלך. אתה מעיז להשוות את ישראל להיטלר? להזכיר לך מה היטלר עשה? לקח מיליוני אנשים לגטאות, גנב את רכושם, השתמש בהם כעובדי כפייה ואז באכזריות אין קץ התחיל לרצוח אותם באופן שיטתי. בהתחלה בירי, ואז בגז. תעשייה של השמדת יהודים, בצורה מסודרת ואכזרית".

כץ הוסיף: "ישראל יצאה למלחמת מגן נגד הנאצים החדשים שרצחו כל יהודי שראו. לא שינה להם. זקן, תינוק, נכה. הם רצחו נערה בכיסא גלגלים. הם חטפו תינוקות. אם לא היה לנו צבא, הם היו רוצחים עוד עשרות אלפים".

שר החוץ חתם: "תתבייש. ההשוואה שלך מופקרת, הזויה. בושה לברזיל ויריקה בפרצוף של יהודי ברזיל. לא מאוחר ללמוד היסטוריה ולבקש סליחה. עד אז - תישאר אישיות בלתי רצויה בישראל!"

שר החוץ ישראל כ"ץ זימן בשבוע שעבר, את שגריר ברזיל בישראל, פדריקו מאייר, לשיחת נזיפה בעקבות דבריו האנטישמים של נשיא ברזיל לואיז איניסיו לולה דה סילבה.

כ״ץ הציג לשגריר הברזילאי את ספר השמות הכולל את שמותיהם של הנרצחים היהודים בשואה, כולל בני משפחתו של השר כ״ץ, סבו ישראל כ״ץ וסבתו שפרינצה כ״ץ.

שר החוץ ישראל כ״ץ אמר לאחר שיחת הנזיפה במשרד החוץ: ״הבאתי אותך למקום שמעיד יותר מכל על מה שעשו הנאצים והיטלר ליהודים, בהם בני משפחתי".

"ההשוואה", הוסיף שר החוץ, "בין המלחמה הצודקת של ישראל בחמאס, לבין מעשי הזוועה של היטלר והנאצים, היא בושה וחרפה והתקפה אנטישמית חמורה".

לסיום אמר השר: "לא נסלח ולא נשכח - בשמי ובשם אזרחי ישראל תודיע לנשיא לולה שהוא אישיות בלתי רצויה בישראל עד שלא יתנצל ויחזור בו מדבריו״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר