"למנוע הפרה"

לא עוצרת באדום: זו ההנחיה החדשה של היועמ"שית נגד החרדים

הוראתה של היועמ"שית מגיעה בעקבות דיווחים על אפשרות "לעקוף" את עצירת התקציבים לעולם התורה באמצעות הגדלת "ערך הנקודה" | במכתב היא אוסרת על שינוי התקציב הקיים: "ההוראה תיכנס לתוקף מחר" (חרדים)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
אויבת עולם התורה | היועמש"ית גלי בהרב מיארה (צילום: Shir Torem/Flash90)

היועצת המשפטית לממשלה הנחתה היום (ראשון) את המדינה שלא לאפשר למשרד האוצר להגדיל את "ערך הנקודה" בתקציב הישיבות והכוללים כך שמנהלי המוסדות לא יוכלו להשתמש בתקציב שאושר בממשלה ובכנסת לממן את לומדי התורה שמעמדם פקע מכוח פסיקת הבג"ץ.

לפי הדיווח של העיתונאי אביעד גליקמן, הוראתה של היועמ"שית, תיכנס לתוקף החל ממחר והמשמעות היא: מניעת עקיפת פסיקת צו הביניים של בג"ץ השולל את תקצוב לומדי התורה בגילאי הגיוס בארץ.

בהרב מיארה, העושה הכל כדי לזכות בתואר המפוקפק "אויבת עולם התורה", אמנם לא דרשה את צו הביניים של בג"ץ שקבע שתקצוב עולם התורה ייפסק באופן מיידי, אולם בהוראתה היא מחדדת את צו הביניים ומונעת העברת תקצוב כלשהו למוסדות עולם הישיבות והכוללים.

ל'כיכר השבת' נודע כי חלק מהפתרונות שעלו כדי להתמודד עם שלילת התקציב היו להשתמש בתקציב שכבר אושר בממשלה ובכנסת, ולהגדיל את התקצוב עבור לומדי התורה שאינם ברי חיוב גיוס לצה"ל וכך לא לאבד את תקציב המוסדות.

הפיתרון הזה היה יכול להיות יעיל עבור רוב המוסדות בהם לומדים תלמידים שאינם חייבים בגיוס. כך, ברוב הישיבות, תלמידי שיעור א' שאינם בגיל גיוס, היו מקבלים תקציב כפול או משולש ובכך תקציב הישיבות כמעט ולא היה נפגע.

גם בכוללי האברכים - לומדים אברכים רבים שכבר עברו את גיל הגיוס - ואלו היו יכולים לקבל תקציב כפול או משולש שהיה מתחלק עם האברכים בגילאי הגיוס.

כעת, הוראתה של היועמ"שית מונעת מראשי מהוסדות לחלק את התקציבים ובעצם אוכפת את הרעבתם של אלפי אברכים ובחורי ישיבות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר