היום ה-123 למלחמה

מחבל פתח באש על לוחמים ליד שכם ונוטרל; שני חיילים נפצעו מירי חיזבאללה | כל העדכונים

לראשונה מאז תחילת המלחמה, צרורות ירי נורו מהכפר הפלסטיני ג'ילבון לעבר קיבוץ מרב בגלבוע, ונזק נגרם לאחד הבתים | שני לוחמ צה"ל נפצעו באורח קל מירי חיזבאללה. צה"ל תקף בתגובה | מעבר כרם שלום לעזה נחסם שוב, אחרי שאוטובוס ועליו מפגינים רבים נעצר | כתבי 'כיכר השבת' עם כל עדכוני המלחמה (אקטואלי)

כתבי כיכר השבת | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-כ"ז בשבט תשפ"ד | 06.02.24
פעילות כוחות צה״ל בגבול הצפון (צילום: דובר צה"ל)

היום ה-123 למלחמה - עדכונים שוטפים

17:51: מנהלת החטופים הנעדרים השבים ומשפחותיהם בתגובה לדיווח בניו יורק טיימס: ״על פי הנתונים הרשמיים שיש בידנו יש 31 חללים. בטרם הפצת הכתבה נמסרה הודעה מסודרת לכלל משפחות החטופים על ידי קציני הקשר כי אין שינוי במצב ההערכות״.

17:24: יו״ר המחנה הממלכתי, השר בני גנץ מגיב להודעת נתניהו: ״ההחלטה לתרגל חטיפת פלסטינים על ידי אנשי ההתיישבות במסגרת ״ביום אויב״ הייתה טעות. צה״ל תחקר אותה והתנצל וטוב שכך.

"ההחלטה של ראש הממשלה להשתמש באירוע כדי לפגוע בצה״ל ובלכידות ממניעים פוליטיים מיותרת, ומצריכה גם היא תחקיר והתנצלות שלו, בפני צה״ל וכל אזרחי ישראל״.

17:07: דובר צה"ל: מטוסי קרב תקפו מוקדם יותר היום עמדת תצפית ותשתיות טרור ששימשו את ארגון הטרור חיזבאללה במרחבים לבונה, ג'בל בלאט והכפר חולא שבדרום לבנון.

כמו כן, זוהו מוקדם יותר היום מספר שיגורים שחצו משטח לבנון לעבר צפון הארץ, אין נפגעים. צה"ל תקף בארטילריה את מקורות הירי.

עוד עדכן דובר צה"ל כי בהמשך להתרעות על חדירת כלי טיס עוין בצפון הארץ לפני זמן קצר, מדובר בזיהוי שווא.

התקיפות בלבנון (צילום: דובר צה"ל)

16:56: שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף סייר בעוטף עזה לדיון מקיף על שיקום הישובים שנפגעו באירועי שמחת תורה. השר סייר בקיבוץ סעד, בכפר עזה ובמושב תקומה ויחד עם הצוות המקצועי עקב מקרוב אחר תהליכי התקדמות הפעילות לשיקום הישובים שנפגעו, על מנת להערך לחזרתם של התושבים לישובי העוטף.

בסיור נחשף מקרוב שר הבינוי והשיכון לזוועות שהתרחשו בכפר עזה ונפגש עם פורום ״חוזרים הביתה״. השר נועד עם הנהלת הפורום זיו מצליח ואיילה לונדונר המרכזים את חזרתם של ישובי חבל העוטף, בארי, כפר עזה, ניר עוז, נחל עוז, כיסופים, ניירם ונתיב העשרה.

בתום המפגשים אמר שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף: ״אני קורא לאזרחי ישראל: ״בואו לדרום, רכשו כאן דירות. האזור הזה יהיה מקום שליו פורח ובטוח״.

(צילום: דוברות גולדקנופף)
(צילום: דוברות גולדקנופף)

16:48: דיווח כואב ודרמטי בניו יורק טיימס, ולפיו לפי קביעה של גורמים ישראלים, כחמישית מכלל החטופים שעדיין נותרו בשבי חמאס אינם עוד בן החיים.

קציני צה"ל והגורמים האמונים על הסוגייה קבעו כי 32 מתוך 136 בני ערובה אינם עוד בן החיים - רובם נרצחו בבוקר שמחת תורה, לפי גורמי מודיעין ששוחחו עם העיתון.

הפקידים ששוחחו עם ה'טיימס' אומרים כי הם בוחנים מידע מודיעיני נוסף שטרם אושר על מותם של עשרים חטופים נוספים.

צה"ל הגיב לידיעה של ה'ניו יורק טיימס' כי הוא "פורס את כל המשאבים הזמינים כדי לאתר ולשלוף מידע רב ככל האפשר על בני הערובה המוחזקים כיום בידי חמאס".

לכתבה המלאה - כנסו כאן
מנהרת הטרור שנחשפה (צילום: דובר צה"ל)

16:35: לשכת ראש הממשלה: ראש הממשלה נתניהו דורש תשובות ותחקיר מצה״ל בעניין התרגיל שדימה חטיפה של ערבי בידי מתיישב.

ראש הממשלה נתניהו: ״התרחיש הפיקטיבי הזה מנותק מהמציאות, לא ראוי ועושה עוול לציבור שלם ויקר של המתיישבים בזמן שרבים מהם נלחמים בחירוף נפש ואף נופלים למען הגנת ישראל. איני מוכן לקבל אטימות לב כזאת כלפי אחינו ואחיותינו ביהודה ושומרון״.

לכתבה המלאה - כנסו כאן
התרגיל ונתניהו (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

16:07: דובר צה"ל: לוחמי יחידת אגוז של עוצבת הקומנדו הנלחמים במערב חאן יונס ביצעו פשיטות רגליות על תשתיות טרור, השמידו אותן וחיסלו מחבלים רבים בהתקלויות פנים אל פנים.

בשבוע האחרון, ביצעו הלוחמים סריקות במרחב במהלכן נתקלו בחוליית מחבלים וחיסלו אותה מטווח קצר.

הלוחמים המשיכו בסריקות, ובבית צמוד למקום ההתקלות איתרו נשק מסוג תת-מקלע שהוסלק בתוך חדר השינה ובחדר אחר של הבית איתרו ווסט עם הכיתוב "UN" לצד סיוע הומניטרי ואוכל משומר.

(צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)

15:39: השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר בחשבון הטוויטר שלו: מברך את ידידינו נשיא ארגנטינה חאבייר מיליי על העברת השגרירות לירושלים. ירושלים היא בריתנו הניצחית.

15:21: נשיא ארגנטינה, חאבייר מיילי, נחת בישראל בביקורו המדיני הראשון כנשיא ארגנטינה. שר החוץ ישראל כ״ץ, שקיבל את פניו, הודה לנשיא על הכרתו בירושלים כבירת ישראל והוסיף כי כעת, עם הגעתו למדינת ישראל, זה הזמן להכריז על העברת שגרירות ארגנטינה לירושלים. בתגובה, הודיע הנשיא מיילי על החלטתו להעביר את שגרירות ארגנטינה לירושלים.

לכתבה המלאה - כנסו כאן
(צילום: יוסי פונס, משרד החוץ)

15:12: דובר צה"ל: מחבל חמוש הגיע לפני זמן קצר לעמדה צבאית סמוך לשכם שבחטיבת שומרון, כוח צה"ל מגדוד המילואים 8109 ששמר בעמדה חתר למגע ופתח באש לעבר המחבל, שחוסל. אין נפגעים. אמצעי הלחימה שאותרו על המחבל הוחרמו והועברו להמשך טיפול כוחות הביטחון.

14:27: דיווח על ניסיון פיגוע בשומרון, ליד שכם. מחבל חמוש התקרב לעמדת צה"ל ופתח באש. לוחמים נוטרלו אותו. אין נפגעים. על גופת המחבל נמצאו סכין ואקדח.

13:56: לפני זמן קצר נזרקו אבנים על רחל יניב כשנהגה בדרכה לביקור הסבים בגבעת שמואל, השמשה האחורית של הרכב התנפצה ובנס היא לא נפגעה בגוף. בעוד כשבועיים יעברו 12 חודשים מהפיגוע הרצחני בחווארה בו נרצחו שני אחיה, הלל ויגל הי"ד.

אסתי ושלום ההורים של רחל אומרים: "בזמן שמחבלים מיידים אבנים על הבת שלנו בנסיעה שגרתית, האלוף פוקס מתרגל חטיפה של ילד פלסטיני ומתבלבל בין אויב לאוהב, בקלות יכולנו לשבת שוב שבעה! יש כאן אויבים שלא רוצים אותנו כאן! זה לא יעזור לאף אחד, אנחנו נחיה כאן, נגדל את ילדינו ונאחז בארצנו אנחנו מצפים מהממשלה והצבא לתת ביטחון לכלל התושבים ביו"ש ולהתעורר מהר לפני שיהיה מאוחר"

13:24: ח"כ סוכות בתגובה להארץ. בציוץ בחשבון ה-X שלו כתב סוכות: "קורא למדינות העולם - פתחו את השערים לקליטת עזתים המעוניינים בכך. לא הולך להיות שום דבר טוב בעזה בשנים הקרובות".

12:36: המרכז הרפואי זיו: בחדר הטראומה של המרכז הרפואי זיו הובאו הבוקר שני חיילים שנפגעו מרסיסי טיל שנחת באיזור מצפה עדי. מצבם של השניים מוגדר קל מאוד והם צפויים להשתחרר בשעות הקרובות

12:16: דובר צה"ל: מטוסי קרב תקפו מוקדם יותר היום מבנה צבאי ששימש את ארגון הטרור חיזבאללה במרחב מרווחין שבדרום לבנון. בנוסף, במהלך הלילה הותקפה על ידי מטוסי קרב תשתית מבצעית של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב מיס אל ג'בל בדרום לבנון. כמו כן, צה"ל תקף בארטילריה להסרת איום במספר מרחבים בדרום לבנון.

בהמשך להתרעה במרחב מרגליות, זוהו מספר שיגורים משטח לבנון שחצו לשטח ישראל. צה״ל תקף בארטילריה את מקורות הירי. כתוצאה מהשיגורים שני חיילי צה״ל נפצעו באורח קל ופונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים, משפחותיהם עודכנו.

11:55: המשטרה עצרה עבריינים מהדרום שסחרו בתחמושת צה"לית תקינה.

11:32: 5 פצועים באירוע הירי מחוץ לבית המשפט באיסטנבול - טורקיה. היורים, גבר ואשה - חוסלו.

11:30: ראשוני: אירוע ירי באיסטנבול - בירת טורקיה.

11:26: דוברות המשטרה: תושב בני ברק נתפס בחדרה עם קוקאין בכמות מסחרית.

הסמים שנתפסו ברכבו של תושב בני ברק (צילום: דוברות המשטרה)

11:23: התנועה לאיכות השלטון הגישה הבוקר עתירה לבג"ץ נגד מבקר המדינה, בדרישה שיעצור את הליך הביקורת שפתח על כוחות הביטחון והצבא.

11:17: דוברות המשטרה: המשטרה פתחה בחקירת אירוע חשד לרצח בג'דיידה מכר, בו נורה למוות תושב הכפר בן 38.

11:14: רצח במגזר הערבי: נקבע מותו של מהנדס המועצה המקומית ג'דיידה-מכר, שנורה מוקדם יותר הבוקר. המהנדס, אדהם חמוד נפצע הבוקר באורח אנוש מירי, מותו נקבע בבית החולים בנהריה. המשטרה פתחה בחקירת הרצח, הרקע ככל הנראה פלילי.

11:12: הודעה מקיבוץ מירב: "בוקר טוב, הירי על קיבוץ מירב מהכפר ג'ילבון חודש. לפני זמן קצר נורו מספר צרורות אשר פגעו באחד הבתים בישוב. בנס אין נפגעים".

11:11: משרד הבריאות של חמאס בעזה מעדכן כי מאז ה-7 באוקטובר, נהרגו ברחבי הרצועה 27,585 עזתיים. מספר הפצועים מאז תחילת המלחמה עומד על 66,978.

10:51: הירי בבקעה - דובר צה"ל: מחבלים ירו לפני זמן קצר לעבר בית בקיבוץ מירב שבמרחב חטיבת מנשה. אין נפגעים, נגרם נזק לבית. כוחות ביטחון שהיו במרחב הגיבו בירי לעבר מקור הירי. הכוחות סורקים במרחב ופתחו במרדף אחר המחבלים

10:30: ראשוני: דיווח על ירי לעבר קיבוץ מירב בצפון הבקעה באזור הגלבוע. זוהתה פגיעה באחד מבתי הקיבוץ. אין נפגעים. צה"ל השיב באש לעבר מקור הירי.

09:59: אזעקה הופעלה בראש הנקרה בעקבות ירי טילים ורקטות.

09:12: השר בן גביר מתנצל על הציוץ של של בנו שובאל נגד ביידן: "שובאל שגה, אני מתנצל על דברי בני".

ציוץ ההתנצלות של בן גביר (צילום: מתוך ה-X של השר בן גביר)

08:48: כוחות צה״ל ממשיכים להילחם בלב חאן יונס - והם קרובים יותר מתמיד ליחיא סינוואר | הכוחות מבצעים פשיטות בצפון ומרכז הרצועה | מטוס קרב בהכוונה מודיעינית חיסל מחבל גא"פ שלקח חלק בטבח הרצחני בקיבוץ ניר עוז | לתיעוד ולסיקור המלא - לחצו כאן.

החיסול האווירי של מחבל הגא"פ שלקח חלק בפשיטה לקיבוץ ניר עוז ב7.10 (צילום: דובר צה"ל)
תיעוד מהפעילות של אוגדה 162 (צילום: דובר צה"ל)

08:30: בנו של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר גביר - שובאל, בפוסט אגרסיבי נגד הנשיא ביידן: רומז לדמנציה של הנשיא.

(צילום: מתוך ה-X של שובאל בן גביר)

08:33: האזעקה בגליל, תושבים מדווחים על נפילה בשטח פתוח סמוך למרגליות. חיל האוויר תוקף כעת בלבנון.

08:17: אזעקה כעת במרגליות שבגליל.

08:10: עדכון מאיגוד ערים כנרת - עלייה נוספת במפלס הכינרת ב 6 ס"מ ביממה אחרונה , מעל 60 ס"מ מתחילת החורף, זאת על פי נתוני המדידה של רשות המים, המפלס עומד על 210.345-.

זריחה הבוקר על הכינרת (צילום: תמי נחמיה לאיגוד ערים כינרת)
זריחה הבוקר על הכינרת (צילום: תמי נחמיה לאיגוד ערים כינרת)

07:44: דובר רש"ת: היום, יעברו בנמל התעופה בן גוריון כ-22,500 נוסעים ב-136 טיסות בינלאומיות נכנסות ויוצאות. סך הכל יצאו היום כ-11,300 נוסעים בטיסות בינלאומיות, ויכנסו לישראל כ-11,200 נוסעים.

07:35: דובר רשות המים - על פי נתוני המדידה של רשות המים, מפלס הכנרת עומד על 210.345-. עליה של 6 ס"מ ביממה האחרונה. 1.545 מטרים מקו אדום עליון. הרבה בזכות הירדן ששומר על ספיקה גבוהה: 67 מק/שנ.

07:00: רויטרס - ברוסיה מאשימים את ביידן, כי התקיפות שביצע בעיראק וסוריה, היו רק כדי לחזק את מעמדו לפני המרוץ לנשיאות - וללא קשר להרג החיילים האמריקנים בירדן.

06:15: לאחר היירוט של האמריקנים, שוב דיווח על תימן: ספינת משא בריטית נפגעה מכטב"ם חות'י. אין נפגעים ונגרם נזק קל לספינה.

04:30: ארצות הברית עדכנה כי היא יירטה שני כטב"מים של החות'ים בים, "ההתקפה נגדם הייתה הגנה עצמית", נאמר מטעם ארגון הטרור.

02:00: בבית הלבן הבהירו הלילה, כי הנשיא ביידן ישתמש בזכות הוטו שלו כנגד הצעת חוק שתציע סיוע לישראל בלבד ולא לאוקראינה. מכיוון שהרפובליקנים מסרבים לתת גם לאוקראינה - הכספים שהיו אמורים לזרום לישראל בסך 14 מיליארד דולר - לא יאושר בקרוב.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר