חדשות עם קנייטש

המאבקים הפנימיים ב'דגל' בבני ברק וההתעלמות של 'יתד נאמן' • מעייריב

המתקפה של חבר המועצת הספרדית על ראשי הישיבות הליטאים, הדואט של המפכ"ל עם הזמר החסידי, המצוקה ב'שערי שמועות', מחלוקת הפוסקים הליטאים, פטירת השחקן החרדי, הכנסת ספר תורה ביארצייט ופתיחת הזמן בישיבות (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |
צפו בתכנית המלאה (עריכה: ידידיה כהן | הפקה: אשר רוט ואיציק אוחנה)

העיקר, אלול! אלול!

חבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי דוד יוסף תוקף בחריפות את ראשי הישיבות הליטאים האוסרים על התלמידים להתחתן בזמן אלול. ומי מחתן את נכדתו בשבוע הבא?

שיטת בת היענה

כפי שחשפנו ב'כיכר השבת' וכאן ב'מעייריב', הציבור הליטאי ברכסים מתכנן להריץ רשימה נפרדת מדגל התורה. בדגל שלחו את מקלב ליישוב הצפוני בשביל ליישר את ההדורים. אבל קוראי יתד נאמן משוכנעים שמקלב נסע לרכסים לסדר תחבורה ציבורית. נו. שוין. שיהיה להם לבריאות.

בן הרב והריצה

בעוד גורמים בדגל התורה מסרבים להכיר בקריאות של המגזר הליטאי בשטח הבני ברקי להטיל וטו על מועמד אגודת ישראל חנוך זייברט, ישנם קהילות שכבר תומכות במועמד ש"ס אוריאל בוסו. ומי מתכנן לרוץ למועצת העיר?

זמר נולד

מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי מתכונן ליום שאחרי סיום הקדנציה שלו בערב שירה ודואט מרתק עם הזמר החסידי העולה עוזיאל דייטש. האמת, מבחינה מוזיקלית התוצאה לא משהו, אבל באמת שהתרגשנו.

ועל הארץ תישן

ישיבת 'שערי שמועות היא בהחלט מהישיבות הבולטות במגזר הליטאי. אבל כסף זה לא הצד החזק שם ולמעייריב נודע כי קרוב ל-30 תלמידים מבני הקיבוץ, חלקם הגדול מאורסים, נותרו ללא מיטות בפנימיות. הם נעים ונדים בחדרי הר"מים.

החגיגות בשומרי אמונים

חסידות האם של החסידויות הגדולות בשכונת מאה שערים בירושלים תולדות אברהם יצחק ותולדות אהרון היא שומרי אמונים. אמש הם חגגו הכנסת ספר תורה בדיוק ביום ההילולה של האדמו"ר החוקי חיים זיע"א. צפו בתיעוד.

תלוי על מה מסתכלים

בעוד דיווחנו לכם כאן בכיכר השבת על פסיקתו של הגאון רבי עמרם פריד האוסר ליסוע ברכבת הקלה בגוש דן בימים הראשונים שלה בשל חילולי השבת שיצרה, חבר המועצת הגאון רבי יצחק זילברשטיין טוען כי העובדה שהרכבת לא תפעל בשבת היא סיבה כן להשתמש בה כבר עכשיו.

טוב למקום וטוב לבריות

הלך לעולמו השחקן החרדי ניסים ורטה לאחר שהצמודד עם מחלה קשה. ורטה שיחק בשורת סרטים חרדים המוכרים לרוב ילדי ובוגרי המגזר. בן 48 בלבד היה בפטירתו. יהי זכרו ברוך.

שלא ייגמר לעולם

יש בו משהו, בחודש אלול שגורם לנו לרצות שהוא יימשך עד בלי דיי. בעיקר בגלל השטייגען הגדול בעולם הישיבות. הערב אנחנו עם אבני נזר בראשותו של הגאון הרב זמיר כהן ואורחות כרמיאל בראשותם של חבר המועצת הגאון רבי שרגא שטיינמן והגאון רבי אברהם סטיוארט.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר